Forum dyskusyjne

Wyjazd do Constanty we Wrześniu - trasa

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Rumunia

mariano78 dołączył
08.08.2012

mariano78 23:31 | 08.08.2012

Witam, wybieram się pierwszy raz do Rumunii z Polski. Proszę o informację jaką trasę polecacie (samochód) - jadę z Poznania. Czy jak wyjadę w piątek o 21.00 mam szansę zajechać w niedzielę na wieczór na miejsce ? Zakładam nocleg lub przespanie się gdzieś w sobotę po południu/w nocy. Jadę z dzieckiem 4 latka.

retro520 dołączył
21.08.2012

retro520 15:59 | 21.08.2012

Witaj, ja wczoraj wróciłem z Rumunii, tez jechałem z żoną z Poznania. Jechaliśmy do Chałupek, potem autostradami Ostrawam Brno, Bratysława, Szeged (ok. 7 godzin od przekroczenia granicy w Chałupkach). W Szeged (malownicze miasto, trafiliśmy na festiwal ludowy i było super) wynajęliśmy pokój w hotelu Tisza w samym centrum, koszt pokoju dwuosobowego 70 E, standard jak najbardziej trójgwiazdkowy. Na drugi dzień przekroczenie granicy w Nagylak, i przez Ploesti i Bukareszt do Constancji i Mamaia. Tu niestety autostrad mało i jechaliśmy długi, gdyż wystartowaliśmy po śniadaniu z Szeged o 8 i dojechaliśmy o 23 do Mamaia. Tam wynajęliśmy apartament 100 m od morza, 350 RON za dzień, apartament super. Sam przejazd przez Rumunię zaskoczył mnie, gdyż byłem tam 5 lat temu i dziura goniła dziurę a teraz drogi są lepsze niż w Polsce. Przejechaliśmy łącznie ok. 2500 km po samej Rumunii i bardzo rzadko trafialiśmy na złe drogi. Sama Mamaia jest fajna, jest dużo atrakcji dla dzieci i turystów. Zaletą n iewątpliwą jest to, że cięzko spotkać tam naszych rodaków. Sami Rumuni zachowywali się w miarę kulturalnie, rzadko widywaliśmy pijanych młodzieńców. Wadą są brudne plaże, gdzie można pić piwo i palić pety, więc puszki i pety walają się po całej plaży. Byłem tam drugi raz i być może za dwa, trzy lata jeszcze pojadę ponownie. Morze ciepłe, pogoda na 90% gwarantowana. Powrót warto zaplanować przez Karpaty, np. trasą transfalgarską, widoki oszołamiające, jedziesz na wysokości ponad 2000 mnpm. Super widoki. Zalety: ceny jak u nas, ciepło, atrakcje turystyczne OK. Wady: mnóstwo bezpańskich psów, brud. Bukareszt można sobie darować, zakorkowany i szary. Jeśli chcesz namiary na apartament pisz na mojego maila. Pozdrawiam

mariano78 dołączył
08.08.2012

mariano78 21:42 | 22.08.2012

My planujemy jechać trasą:
miasta w Polsce:Poznan,Lodz,Kielce,Tarnow,Jaslo,Barwinek
miasta w Slowacii: Svidnic,Stropkov,Vranov,Trebisov
miasta na Wegrzech: Satoraljaujhely,Tokay,Nyiregyhaza,Matesyalka
miasta w Rumunii Satu Mare,Zalau,Cluj,Targu Mures,Sighisoara,Brasov,Bucuresti,Cernavoda,Tuzla,
Też planujemy powrót przez trasę transfalgarską (zamek Draculi). Chcemy też w drodze powrotnej Bukareszt odwiedzić, mimo tej szarości:), mamy tam znajomego, może coś nam pokaże ciekawego. Ciekawy jestem czy jest wygodniej jechać autostradami przez Słowację i Węgry tak jak Kolega, czy trasą naszą ? Może ktoś jechał podobnie ?

mirongie dołączył
12.10.2013

mirongie 13:44 | 18.10.2013

Nie wiem jak szybko jeździsz ale zwykle trasa autostradowa jest sporo szybsza. Robienie całej trasy normalnymi drogami ma sens ale głównie krajoznawczy. Mnie dojazd z Katowic do Segedynu nie zajmuje zwykle więcej niż 7 i pół godziny. Ja, zakładając, że chcę szybko, potem pojechałbym przez Timisoarę (na końcu autostrady węgierskiej trzeba nie jechać na Nagylak tylko na Mako i spowrotem ze dwa kilometry w stronę Segedu i przez granicę w Cenad. Timisoara ma teraz obwodnicę (choć trudno na nią trafić). Potem na Lugoj, Hateg, Petrosani (fajne widoki na masyw Parang) i dalej na Targu Jiu, Pitesti, Bukareszt i dalej nad morze.

Trasa transfogaraska jest bardzo malownicza ale jeżeli chcesz oglądać prawdziwą siedzibę Draculi - Poenari to niewiele zobaczysz - to ruiny. Ładny jest oblegany przez turystów zamek Bran raklamowany jako związany z Draculą (w rzeczywistości nie bardzo) ale naprawdę malownicze są pałac Peles w Sinai, Sigisoara, Brasov... Jeżeli jednak zdecydujecie się jechać od północy to może warto zachaczyć o monastyry Maramures (np. kompleks Barsana) i Bukowiny?

mirongie dołączył
12.10.2013

mirongie 13:45 | 18.10.2013

tutaj trochę zdjęć z wymienionych powyżej miejsc:
plus.google.com/photos/104878779636666396938/albums/5771621262  936848161

mirongie dołączył
12.10.2013

mirongie 13:46 | 18.10.2013

coś się link posypał liczba na końcu ma być w całości:
plus.google.com/photos/104878779636666396938/albums/5771621262  936848161

mirongie dołączył
12.10.2013

mirongie 15:03 | 18.10.2013

aaaaa
zawsze mi mówią - najpierw popatrz na daty... a ja nic :(

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 14:08 | 04.01.2015

Opisz proszę, jak było. Trasa, ceny, noclegi, plaża. Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl