Forum dyskusyjne


tankowanie LPG GPL w Rumunii

kategoria tanie podróżowanie

kraj Rumunia

Yarko dołączył
22.07.2019

Yarko 23:02 | 22.07.2019

Właśnie wróciliśmy z pierwszej wyprawy do RUMUNII (07.2019) - zrobilśmy około 3 tys. kilometrów w samej Rumunii. Najwyższe ceny za gaz są od granicy węgierskiej do Transylwanii. Na wielu stacjach przed Transylawanią gazu nie ma - zdarzało się nam jechać 200 km bez szansy na LPG (w Rumuni oznaczone jako GPL), a jak jest to kosztuje 3,20 - 3,40 RON (1 RON = 0,95 zł) w Transylwanii- góry, jak i już na pogórzu stacji sporo. Są i takie z samym gazem. Jechaliśmy do Costinesti nad morzem czarnym (po drodze kilka noclegów i dłuższych postojów (Sibin, Bran, Brasov, Sighisoara, wulkany błotne, Constanca itp.) Normalne ceny za gaz to 2,60 - 2,80 RON. Najtaniej na Lukoil- nie lubię ale tankowałem. Gaz "tłusty" - na zbiorniku który mieści 26 litrów, udało się przejechać w 3 osoby z bagażem i włączoną klimą (po górach!) 350 km :) Generalnie zrobiliśmy około 3700 km i wydaliśmy 760 zł na paliwo ( w tym 200 zł bak benzyny napełniony w PL, którego zużyliśmy 40%).Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl