Forum dyskusyjne

Mandat UK

kategoria podróże po świecie

[fb] Mikołaj Witas dołączył
27.08.2019

[fb] Mikołaj Witas 20:49 | 27.08.2019

Cześć.
Mam pytanie, otóż otrzymałem mandat ze parkowanie w niedozwolonym miejscu, nieświadomie ale jednak.
Samochód mam na polskich tablicach i za parę dni wracam do polski. (cały okres to ok. 2msc)
Pytanie jest czy jest sens płacić ten mandat jeżeli wracam czy raczej go olać?
Jaka jest szansa że w ogóle będą mnie szukać w Polsce za mandat >100 funtów.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 08:26 | 29.08.2019

Jak chcesz to nie płać, ale nie radzę.

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 10:13 | 29.08.2019

Szukać będą, na 100% znajdą, trzeba będzie płacić z karnymi odsetkami, a to może być bolesne.

Solarin3 dołączył
08.07.2019

Solarin3 18:02 | 07.09.2019

Czesc,
Mandat sie moze przytrafic kazdemu. Sa dwa rodzaje mandatow w UK jedne wystawiane przez Council i drugie wystawiane przez prywatne firmy. Sprawdz jaki Tobie sie przytrafil, jezeli prywatna firma to mozesz nic nie robic bo po pierwsze nie sa w stanie znalesc wlasciciela na zagranicznych blachach,a po drugie sprawa nie trafi do sadu, bo koszta sadowe sa za wysokie. Niestety jezeli mandat wystawil Council, to lepiej zaplacic bo Ci moga szukac...:))choc osobiscie i w to watpie...

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 06:50 | 08.09.2019

już coraz więcej państwa ma podpisaną umową w sprawie ściągania grzywien w drodze mandatu za popełnione wykroczenia, w większości ściągalność mandatów za wykroczenia które popełnia obcokrajowiec jest ściągalna. Dotyczy to mandatów wystawionych przez Policję i generalnie są to wykroczenia w ruchu drogowym ale nie są też wykroczenia np. złe parkowanie. Musisz sobie sprawdzić czy UK ma podpisaną umowę z Polską w sprawie ściągania grzywień, ale wydaje mi się że taka umowa jest podpisana, choć z drugiej strony nie słyszałem żeby polska występowała o ściągalność mandatów wobec obywateli ich krajów.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl