Forum dyskusyjne

wodospad Tugela i

kategoria podróże po świecie

kraj Rpa

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 09:45 | 31.10.2019

Witam,
Zbliża się mój wyjazd do RPA i w związku z tym mam pytania techniczne
1. Czy ktoś w ostatnim czasie szedł szlakiem Amphitheatre Hike z parkingu Sentinel na wodospad Tugela . Interesuje mnie zwłaszcza, czy samochodem bez napędu 4 x 4 , dostanę się z hotelu Witsieshoek Mountain Lodge na parking Sentinental, czy będę musiał załatwiać transport w hotelu ??
2. Czy samochodem bez napędu 4x4 wjadę na przełęcz Sani - Sani Pass (droga miała być do 2019 roku wylana asfaltem), czy ewentualnie można próbować przejechać na kilka godzin granicę z Lesotho bez wizy ?
Z góry dziękuję za każdą informację

[fb] Adam Goc dołączył
22.12.2017

[fb] Adam Goc 17:02 | 09.11.2019

Cześć,
Byliśmy w RPA w 2017. Podjęliśmy próbę dojechanie na Sentinel Car Park samochodem osobowym bez napędu 4x4. Było to zwykły Hyundai Accent z niskim zawieszenie. Ostatni odcinek to szutrowa droga ze sporą ilością dziur. Część dość głębokich i wypełnionych wodą. Na niektórych odcinkach musieliśmy wysiadać z samochodu (było nas 5) i jechał sam kierowca żeby nie
zawiesić auta i urwać zderzaka. Poza tym droga całkiem ok i osobowe auto powinno dać radę - ważne żeby nie było mocno obciążone.
Jak już będziecie w okolicy to polecam też wybrać się pod Amphitheatre od dołu. Jest kilka bardzo malowniczych tras w tym pod Wodospad Tugela. My doszliśmy pod Policeman Helmet i widoki też były spektakularne.
Krótki opis naszych wycieczek po Górach Smoczych znajdziesz pod tym linkiem:
tripconnect.pl/blog/23 

Polecam skorzystać z aplikacji mapy.cz, gdzie są fajnie zaznaczone wszystkie trasy i punkty widokowe:
mapy.cz/turisticka?x=28.9018243&y=-28.7345293&z=14 

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 20:12 | 11.11.2019

Witaj
Dziękuję za informacje, z map.cz korzystałem już w przeszłości, ale nie przyszło mi do głowy żeby wykorzystać je w RPA. Dlatego jeszcze raz dzięki/ Przejrzałem Twoje linki i są super. Amphitheatre też jest jednym z naszych głównych celów . Zobaczymy jak czasem, gdyż później jedziemy do Botswany i Zimbabwe . Masz może jakikolwiek doświadczenia z Sani Pass ??

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl