Forum dyskusyjne


trip RPA Botswana Zimbabwe

kategoria podróże po świecie

kraj Rpa

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 11:19 | 28.02.2020

Wróciłem z ponad miesięcznego tripu po RPA, Botswanie i Zimbabwe. Jeżeli ktoś potrzebuje aktualnych informacji z chęcią pomogę


[fb] Renata Swoboda dołączył
07.03.2020

[fb] Renata Swoboda 08:40 | 08.03.2020

cześć, w listopadzie lecimy do Johannesburga (12 osób)
1 nocleg i do Maun. i mamy 12 -14 dni aby dostać się do VF po stronie Zimbabwe albo odwrotnie. W Zambii i Namibii byliśmy. Ogólnie planujemy 18-20dni. Botswana Zimbabwe i 4 dni na koniec plaża myślę o St Lucia.?
moja prośba gdzie dolecieć a gdzie łatwiej dojechać. gdzie 4x4.I co wg Ciebie jest must have.?


marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 16:26 | 08.03.2020

Moim zdaniem 14 dni na Botswanę i Zimbabwe to zdecydowanie za dużo. W dwa dni z Joburga dojedziesz do Maun. Po dojeździe do Maun rezerwujesz rejs z jednym noclegiem na Okavango. To kolejne dwa dni. Następny dzień to przejazd do Chobe. Tam poświęcisz jeden dzień, bo rano objedziesz Chobe, a o 15.00 rejs. Nocleg i dojazd do Victoria Falls. To spokojnie jeden dzień bez napinania się. To daje max. 8, 9 dni. Ewentualnie przejazd z Victoria Falls przez Zimbabwe do przejścia granicznego Beit Bridge. To max 11 dni. Pozostaje 3 dni, a z Beit Bridge do północnej bramy Krugera , Brama Parfuri masz 130 km. - może warto ???? Na tej trasie obędziecie się bez 4 x 4 . I pamiętaj o jednym kłopoty z paliwem w Zimbabwe. Kolejki jak w Polsce za komuny, ale da się ogarnąć w Bulawayo. Jest stacja w centrum miasta i dasz 100 bonów obsłudze i wpuszczą bez kolejki. Nie dajcie się w Zimbabwe naciągać w sklepach, bo 1 dolar liczą jako 10 bonów, a w Victoria Falls przy parkingu spokojnie wymienicie dolary w stosunku 1 do 18, czyli za 100 dolarów dostaniecie 1800 bonów. W sklepach i na stacjach paliwowych można płacić boanami, trochę dziwnie patrzą na białych mających bony, ale to jest już ich problem. Ja w Wasz program wlepiłbym Góry Smocze!!!! i koniecznie Wodospad Tugela. Na wybrzeże spokojnie dolecicie linami FlySafair z Joburga.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl