/ / DOMINIKANA > Dominikana na własną rękę > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne

Dominikana na własną rękę

kategoria podróże po świecie

beatay dołączył
02.04.2014

beatay 17:51 | 30.01.2022

Cześć chcę się wybrać na Dominikanę na własną rękę. Chodzi mi o bezpieczeństwo i czy ma to sens.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 19:42 | 30.01.2022

>Cześć chcę się wybrać na Dominikanę na własną rękę. Chodzi mi o bezpieczeństwo i czy ma to sens.

Zachęcam wszystkich do wyjazdu DO Dominikany, nie NA Dominikanę.

Dominikana jest w miarę łatwym krajem do samodzielnie zorganizowanego wyjazdu. Transport między miastami jest w miarę tani (łącznie z taksówkami). Noclegi poza kurortami też tanie. Dominikana oferuje nie tylko plaże, ale też góry, trekingi po „dżungli” (np. do łatwo dostępnych Salto Jimenoa i Baiguate, ale też po Parque Nacional Jose Armando Bermúdez i wejście na Pico Duarte) i różne przejażdżki łódkami (ot choćby po Los Haitises National Park). Zachęcam również do wyjazdu nad jez. Enriquillo. Oczywiście, płw. Samana — obowiązkowo.

Z mojego trampingowego punktu widzenia, warto się wybrać do Haiti, przejechać od Poty-au-Prince do Cap-Haitien.

Co do bezpieczeństwa — to nie widzę specjalnych zagrożeń.

Co do sensu — to wskazane propozycje są bez sensu, jeśli gustujesz we wczasach.

wojgork dołączył
06.02.2022

wojgork 12:27 | 06.02.2022

A jak tam wygląda temat zabytków, zwierząt, plaż?

Chciałem lecieć do Tajlandii, ale obostrzenia mnie zniechęcają.
Może Dominikana?

beatay dołączył
02.04.2014

beatay 10:25 | 15.02.2022

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Klim dołączył
26.10.2019

Klim 05:37 | 31.01.2022

No to kiedy jedziemy ?

Grzes88 dołączył
19.05.2022

Grzes88 15:09 | 01.06.2022

A ja jednak mam pewne zastrzeżenia do tego typu krajów, tak samo jak do Meksyku.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 14:38 | 03.06.2022

>A ja jednak mam pewne zastrzeżenia do tego typu krajów, tak samo jak do Meksyku.

A konkretnie, czego się boisz?

Grzes88 dołączył
19.05.2022

Grzes88 14:50 | 03.06.2022

Wiesz co... źle mi się kojarzy zwłaszcza po tym jak była ta historia z Krzysztofem, który zginął w Meksyku.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 19:26 | 03.06.2022

Masz rację. Meksyk to straszny kraj morderców i morderstw. Myślę, że jeżdżą tam albo lekkomyślni idioci albo prawdziwi macho.
Ale Dominikana? Mordują tam turystów?
Nie wiem. Ale w Krakowie można trafić na chłopaków z maczetami :)
---
Jak by jednak nie patrzeć, to turyście jadącemu na wczasy do Dominikany lub Meksyku i spędzającego całe dni na kurortowej plaży, ewentualnie jadącemu na fakultatywną wycieczkę - raczej nic nie grozi - poza utopieniem się po pijaku.
---
Jeździłem zarówno po Dominikanie jak i Meksyku i nigdzie nie odczuwałem zagrożenia :) No, ale praktycznie to mi się nigdzie nie zdarza... ;-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl