Galeria zdjęć

Fonatanna wody morskiej

OMAN / Pogranicze Jemenu z Omanem / Mughsayl Beach

Zdjęcia: Mughsayl Beach, Pogranicze Jemenu z Omanem, Fonatanna wody morskiej, OMAN
odsłon: 1146 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: 4.49 | ocen: 4 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2011-09-21 15:12
Data wykonania
lipiec 2011

Opis zdjęcia
Miejsce nieopodal granicy z Jemenem zwane Mughsayl Beach słynne jest z fontan wody morskiej strzelającej ze skał pod wpływem napierających fal (Blowholes). Nie każda jednak fala powoduje to zjawisko, musi nastąpić określona sekwencja zdażeń polegając

Komentarze do zdjęcia

Szkoga, że uciąłeś malca, było by lepsze zdjęcie.

Przeczytałem relację, fajna ...

Dzieki Smaoku!

17 Lipca 2011 – Flibustierzy – Dnia następnego podjęliśmy kolejną desperacką próbę odnalezienia wodospadu. Dotarliśmy do spowitego mgłą Ain Garzis Spring, ruszyliśmy także wyżej do jaskini Atin, gdzie faktycznie znaleźliśmy jaskinie, po wodospadach jednak nie było żadnych śladów. W tej sytuacji ruszyliśmy do fantastycznej i niezwykle popularniej atrakcji, która nie zawodzi nigdy, a przynajmniej nie zawiodła nas. Miejsce nieopodal granicy z Jemenem zwane Mughsayl Beach słynne jest z fontan wody morskiej strzelającej ze skał pod wpływem napierających fal (Blowholes). Nie każda jednak fala powoduje to zjawisko, musi nastąpić określona sekwencja zdażeń polegająca na kumulacji spiętrzonej wody i ostatecznym wypchnięciu jej z ogromną siłą. Jako jedyny dorosły nie powstrzymałem się przed bezpośrednim kontaktem z wodnymi wystrzałami, które poprzedza ryk sprężonego powietrza i trzeba nie lada odwagi by wytrzymać w oczekiwaniu na szpryce. Odwagi, a właściwie brawury, na którą zdobyłem się tylko ja oraz grupa kompanów złożona z odważnych do szaleństwa flibustierów, których wiek nie przekraczał pięciu lat.

Dajesz za długie opisy pod zdjęciem, system pozwala tylko na określoną ilość znaków. Jak chcesz to wrzucaj to jako komentarz, wtedy można pisać do woli ...

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SENEGAL / Południowy wschód Senegalu / Okolice Bandafassi

MADAGASKAR / Sainte-Marie / "Gdzieś" w krzakach

TYBET / Tybet północno - wschodni / okolice Lhasy

SENEGAL / Casamance / Na zachód od Zuiginhor

MADAGASKAR / Zachodni / RN 8 przed Belo sur Tsiribihina

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl