Galeria zdjęć

spoglądając w dół...

CHORWACJA / Dalmacja / Crveno Jezero w Imotski

Zdjęcia: Crveno Jezero w Imotski, Dalmacja, spoglądając w dół..., CHORWACJA
odsłon: 2555 | poleca: 7 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-08-15 10:52
Data wykonania
wrzesień 2012

Opis zdjęcia
trzeci, pod względem głębokości, lej krasowy na świecie

Komentarze do zdjęcia

Crveno Jezero - wyglądające, jak przeogromna studnia, znajduje się kilka kilometrów od zamieszczonego wcześniej Jeziora Modrego. Woda w jeziorze widziana z góry jest niebieska, a nazwę swą otrzymało ono z powodu tlenku żelaza, którego zawartość sprawia, iż skały klifowe mienią się prześlicznie w promieniach słońca czerwono-brązowymi kolorami. Zachęcam do obejrzenia zawartości strony dotyczącej tego niezwykłego jeziora (http://www.wondermondo.com/Countries/E/Croatia/SplitDalmatia/CrvenoJezero.htm). Ma w sumie 530m głębokości. Zejścia do tafli znajdującej się 200 m poniżej nie ma, a uświadomić sobie jego ogrom można dopiero rzucając jak najdalej kamieniem. Zapewne z tego powodu w pobliżu nie ma ani jednego kamienia, więc kto chce tego spróbować, musi je przytaszczyć je ze sobą. Jest to trzeci co do głębokości lej krasowy na świecie. Można go znaleźć na liście TOP 10 najgłębszych lejów tego typu na świecie (http://www.wondermondo.com/Best/World/Sinkholes.htm) Błękit nieba odbijający się od tafli jeziora, czerwone rozbłyski tlenku żelaza na skałach, biel skał kontrastująca z błękitem i czerwienią wywołują niesamowite wrażenia. Czegoś tak pięknego nie mogła stworzyć tylko fizyka...

Niesamowite miejsce! Że ja tam nie trafiłam...

Ładne kolory.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Badenia Witenbergia / Bruchsal

GRECJA / Cyklady / Chora, Wyspa Mykonos

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Dolina Jagnięca.

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Dolina Jagnięca.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl