Galeria zdjęć

Wadi Hawasinah, Chains

OMAN / - / Wadi Hawasinah

Zdjęcia: Wadi Hawasinah, Wadi Hawasinah, Chains, OMAN
odsłon: 913 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-01-25 09:42
Data wykonania
grudzień 2013
Miejsce
Dodane do galerii
Oman

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Ze względu na to, że mój but przy pierwszym przekraczaniu wody wpadł do niej, szedłem całą trasę... boso. Miejscami nie było to przyjemne z uwagi na drobne kamienie, ale nie było też awykonalne. Co ciekawe, kamienie które są na Chains (z wyjątkiem tych zalanych wodą) nie są w ogóle śliskie, a wręcz stopa na nich trzymała się jak posypana magnezją! To wadi w mojej ocenie wymaga sporej kondycji i zdolności utrzymywania równowagi. Z ciężkim plecakiem w kilku miejscach chodzi się trudno - mi pomógł Khalid widoczny na zdjęciu. Sam dojazd do początku szlaku jest ciężki. Od drogi asfaltowej jedzie się ok. 13km wewnątrz wadi. Wg przewodnika tylko dla 4x4, ale... moja wypożyczona Yariska dzielnie forsowała zalane wodą odcinki i kamienne podjazdy. No dobrze, dla ścisłości jeden z nich na 4 podejścia :). Stan nawierzchni zależy przede wszystkim od czasu od ostatnich opadów. Co jakiś czas drogę wyrównują potężne maszyny przesuwające kamienie na boki. Jest jednak sporo innych pięknych wadi, mniej wymagających technicznie, w tym najbardziej znane - Wadi Ash Shab (kilka zdjęć dodałem już wcześniej), Wadi Bani Awf czy Wadi Tiwi.

bardzo dziękuję, dla wielu z nas Oman to "terra incognita", oglądając zdjęcia, które wstawiłeś zaczynamy nabierać apetytu na wyjazd. Widziałam, że dodałeś też reportaże, więc starannie je sobie poczytam. Czy ten wąwóz wymaga jakiejś specjalnej kondycji, bądź umiejętności? Czy da się iść crosując rzekę bez skakania po śliskich głazach (jakoś zawsze mam lęki i nie ufam butom).

Jest to fragment turystycznego wadi (doliny, wąwozu) o nazwie Chains, choć nazwa powinna raczej brzmieć "Chain", bo wejście łańcuchowe jest tylko jedno :). Niemniej jednak miejsce jest z pewnością warte odwiedzenia. Trasa zaczyna się na wysokości wioski ok. 13km wgłąb Wadi Hawasinah, przebiega kawałkiem starego faladżu, a następnie dużymi głazami i wodą by dotrzeć do malutkiej zatoczki z wodospadem. Są elementy drobnej wspinaczki, podciągania się pod głazy czy zjeżdżania z nich z kilku metrów. Na dodanym innym zdjęciu widać wodospad końcowy.

czy i gdzie po tych łańcuchach się wchodzi?

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

IRAN / Isfahan / Płać Imama

IRAN / Isfahan / Płać Imama

IRAN / Isfahan / .

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Nowa Leśna.

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Na lodową Przełęcz.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl