Galeria zdjęć

Pola uprawne

PERU / Cuzco / Moray

Zdjęcia: Moray, Cuzco, Pola uprawne, PERU
odsłon: 4790 | poleca: 21 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 4 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-02-01 14:16
Data wykonania
listopad 2013
Miejsce
Dodane do galerii
Peru 2013

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Najważniejsze że obiekt jest interesujący i przetrwał setki lat.

rowno wykosiles przydomowy ogrodek BRAVO

Kaczma, bardzo celny komentarz, chociaż dodałabym jeszcze, że w porze deszczowej w roku 2009/10, rejon Cusco otrzymał wyższe poziomy opadów niż normalnie, co spowodowało trwałe uszkodzenie ruin Moray. Poziomy tarasowe kompleksu zbudowane z kamienia i sprasowanej ziemi, zostały w znacznym stopniu zniszczone przez nadmierne wody opadowe, a zatem niezły basen był wówczas realny i dalej jest...;-)

Matematyka jest językiem uniwersalnym , nic dziwnego że podoba nam się symetria.
Musieli włożyć wiele pracy w ten projekt , używając prostych narzędzi. Chyba nie wiele tutaj mają deszczu , bo inaczej dobry basen by mieli.

No to oznacza, że kosmici mieli całkiem niezły gust ....

A jednak dowód , że mieliśmy wizyty z kosmosu?!

widok niesamowity...dzieło sztuki...

Dodam, że miejsce jest na tzw. Boleto Turistico (zespół budowli inkaskich wokół Cuzco, większość obiektów archeologicznych ze Świętej Doliny), stosunkowo rzadko odwiedzane, bo położone nieco na uboczu ...

az nie wiarygodne ze to pole uprawne

o tym, że było to coś podobnego do współczesnych nam laboratoriów mówi wiele niezależnych źródeł, choć ja jako sceptyk wolę zawsze bardziej ostrożne stwierdzenia, stąd "prawdopodobnie" i "około". Hipotez - bo i takie się pojawiają, że kukurydzę dostali od przybyszy z innych cywilizacji raczej staram się nie przytaczać ;)
Rzeczywiście fajnie, że ludzie poszukują swoich korzeni i starają się dbać o tradycje, widać było, że są z nich dumni...Może uda im się odczytać tę resztę kipu jaka przetrwała do naszych czasów (tylko 600)



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Zachodniopomorskie / Podczele-Kołobrzeg

WIELKA BRYTANIA / Cotswolds / Snowshill

POLSKA / woj. mazowieckie / Wisła w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego

WłOCHY / Veneto / Werona

WIELKA BRYTANIA / Cotswolds / Snowshill

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl