Galeria zdjęć
Inkaski mur
PERU / Cuzco / Cuzco, Saqsayhuaman
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.79 | SW:4.72 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2014-02-04 09:44
- Data wykonania
- listopad 2013
- Miejsce
-
- Dodane do galerii
- Peru 2013
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Generalnie mury inkaskie w wielu miejscach przetrzymywały trzęsienia ziemi. Trochę więcej o obróbce kamienia przez Inków np. tutaj:
http://www.tajne.org/artykul/306_Jak_Inkowie_dopasowywali_kamienne_bloki.html
Widzę kontynuację tematu budowlanego :). Zastanawia mnie w jaki sposób dokonywana była obróbka kamienia, bo raczej tak równych bloków nie udawało się znaleĽć... Z drugiej strony z miękkiego i kruchego budulca pewnie nie budowaliby, czyli obróbka tego musiała być niesamowicie trudna.
No to zwracam honor. Bez komentarza jednak zdjęcie to robi wrażenie niepodobne do innych Twoich zdjęć. Kamienie robi± wrażenie klombowego otoczenia. Generalnie lubię Twoje fotografie i wiele się z nich dowiaduję.
No i pomimo trzęsień ziemi w dalszym ci±gu nie da się nawet wcisn±ć pomiędzy nie żyletki ....
Tylko, że te maj± po kilkana¶cie ton, też takie masz w Tomaszowie ?
Podobny można spotkać w parku miejskim w Tomaszowie Mazowieckim. Nie wiedziałem, że te tereny były zamieszkałe przez Inków :+)
Polecaj± to zdjęcie
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Inkaski mur
PERU / Cuzco / Cuzco, Saqsayhuaman
- Autor
- "> ( SO:4.79 | SW:4.72 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2014-02-04 09:44
- Data wykonania
- listopad 2013
- Miejsce
- Dodane do galerii
- Peru 2013
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Generalnie mury inkaskie w wielu miejscach przetrzymywały trzęsienia ziemi. Trochę więcej o obróbce kamienia przez Inków np. tutaj:
http://www.tajne.org/artykul/306_Jak_Inkowie_dopasowywali_kamienne_bloki.html
Widzę kontynuację tematu budowlanego :). Zastanawia mnie w jaki sposób dokonywana była obróbka kamienia, bo raczej tak równych bloków nie udawało się znaleĽć... Z drugiej strony z miękkiego i kruchego budulca pewnie nie budowaliby, czyli obróbka tego musiała być niesamowicie trudna.
No to zwracam honor. Bez komentarza jednak zdjęcie to robi wrażenie niepodobne do innych Twoich zdjęć. Kamienie robi± wrażenie klombowego otoczenia. Generalnie lubię Twoje fotografie i wiele się z nich dowiaduję.
No i pomimo trzęsień ziemi w dalszym ci±gu nie da się nawet wcisn±ć pomiędzy nie żyletki ....
Tylko, że te maj± po kilkana¶cie ton, też takie masz w Tomaszowie ?
Podobny można spotkać w parku miejskim w Tomaszowie Mazowieckim. Nie wiedziałem, że te tereny były zamieszkałe przez Inków :+)
Polecaj± to zdjęcie






























