Galeria zdjęć

Wadi Hawasinah, Chains

OMAN / - / Wadi Hawasinah

Zdjęcia: Wadi Hawasinah, Wadi Hawasinah, Chains, OMAN
odsłon: 1566 | poleca: 7 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 2 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-02-05 09:11
Data wykonania
grudzień 2013
Miejsce
Dodane do galerii
Oman

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Za całokształt tego ujęcia.

Loo...super opis. Wiem, że to wymaga czasu, o co teraz ciężko, ale jest wspaniałym uzupełnieniem obrazu. Zainspirowałeś mnie, więc wrócę do zdjęcia z "Lezginką" i opowiem Wam krótką jego historię ;)

Bardzo fajne zdjęcie, super opis!

Widoczny na zdjęciu Khalid to mieszkaniec pobliskiej wioski oddalonej o godzinę jazdy offroadowym wąwozem od asfaltu. Zaledwie kilka domów ulokowanych na małych wzniesieniach w obawie przed wodą, która podczas opadów w wadi potrafi przybierać w niesamowitym tempie. Khalid podobnie jak inni spotkani po drodze mieszkańcy nie włada językiem angielskim, ale nie stanowi to przeszkody, żeby zaproponować pomoc, wykorzystać swoje doświadczenie w przekraczaniu kolejnych kamieni i doprowadzić mnie do końca szlaku. Skacze z głazu na głaz niczym kozica górska znając wszystkie niebezpieczne miejsca na pamięć - drobne i ostre kamyczki, śliskie powierzchnie, głęboką wodę. Gdy mój but ląduje w wodzie, oferuje mi swoje klapki. Widząc moją dezaprobatę dla tego pomysłu zostawia je w miejscu, w którym leżą moje i idziemy razem boso. Przy podejściu pod ogromne głazy podaję mu plecak, żeby przesunąć środek ciężkości do przodu ciała, ale o jego zwrot muszę długo prosić. Bynajmniej nie przez chęć przywłaszczenia go sobie, bo o takie zachowanie w Omanie trudno! Po powrocie ze szlaku podjeżdża po nas starym Land Cruiserem prawdopodobnie ojciec Khalida i odwozi do zostawionej kilka kilometrów dalej, za ostrym i długim podjazdem Yariski, która dzielnie przemierzyła 10km odcinek wadi przeznaczony tylko dla samochodów 4x4. Za spędzone ze mną 2 godziny nie żądają ani grosza, ale oczywiście co nieco otrzymują. Dzięki Khalid!Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WALIA / Południe / Caerphilly

ISLANDIA / północna część wyspy,ale fioletowo jest wszędzie / Eyjafjörður

WłOCHY / Toskania / okolice Asciano. Niedaleko drogi łączącej Asciano i Sienę.

GRUZJA / Swanetia / Ushguli

GRECJA / Korfu / Sidari

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl