Galeria zdjęć

Kanion

OMAN / Western Hajar / Jabal Shams

Zdjęcia: Jabal Shams, Western Hajar, Kanion, OMAN
odsłon: 701 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-02-21 12:36
Data wykonania
grudzień 2013
Miejsce
Dodane do galerii
Oman

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:17mm, 1/60s, f/11, ISO100

Komentarze do zdjęcia

Najwyższy szczyt Omanu Jabal Shams (w lewej części zdjęcia, na szczycie widać budynki) leżący w paśmie Al Hajar ma wysokość ok. 3000 m (wg różnych źródeł waha się ona od 2980 do 3018 m) i wybitność 2818 m, co czyni go niezwykle atrakcyjnym widokowo, a także zalicza do szczytów Ultra. Jabal Shams w tłumaczeniu oznacza Górę Słońca i choć słońca tu nie brakuje, to w porze zimowej temperatury na wierzchołku mogą spaść poniżej zera. Prowadzą na niego znakowane szlaki turystyczne, m. in. szlak W4 przechodzący w pobliżu punktu widokowego (2000 m npm) przy kanionie Wadi an Nakhur, z którego robione było zdjęcie. Aby dostać się na szczyt z tego miejsca pokonać trzeba ok. 9 km biegnącą wzdłuż kanionu trasę o przewyższeniu 1000 m. W kanionie ujrzeć można choćby liczne sępy egipskie zataczające kręgi dzięki strefom o różnych ciśnieniach. Rozpiętość ich skrzydeł przekracza wysokość niejednego człowieka. Widok ze wspomnianego punktu zapiera dech w piersiach i jak to zwykle bywa, zdjęcia nie potrafią oddać rzeczywistości w ułamku procenta.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / beskid / hala rycerzowa

ARMENIA / Arcach / Górny Karabach....

ARMENIA / Arcach / Górski Karabach

POLSKA / beskid / hala rycerzowa

ARMENIA / Arcach / Górski Karabach

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl