Galeria zdjęć

Pałac

POLSKA / Dolny Śląsk / Gorzanów

Zdjęcia: Gorzanów, Dolny Śląsk, Pałac, POLSKA
odsłon: 420 | poleca: 6 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2015-02-18 16:25
Data wykonania
sierpień 2014
Miejsce
Dodane do galerii
Dolny Śląsk

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Stadiony, o ile nie trzeba do nich dokłądać, mogą być, o ile nie są zamiast ....

...a gdy tak zamiast stadionów....

Nieśmiało wspomnę, że jakby ktoś nie miał mądrzejszego pomysłu - Fundacja Gorzanów jest organizacją pożytku publicznego - 1% z podatku pewnie się przyda, a cel zbożny ....

Ciekawa historia palacu..wiele jest takich murow w Polsce.

Pałac w Gorzanowie, wybudowany w 1573 roku a później wielokrotnie przebudowywany. Miejsce zasłynęło z przedstawień pasyjnych wystawianych w miejscowym teatrze zamkowym. Wystawiano również Szekspira, Goethego, Schillera etc. Spektakle były ogólnie dostępne...mogła w nich uczestniczyć miejscowa ludność pod warunkiem że przychodziła w strojach ludowych. Hitlerowcy zakazali przedstawień....a po wojnie już się nie odrodziły ponieważ władza ludowa miast i wsi wykopała włascicieli daleko na Zachód. Ironią losu było to że ród Herbersteinów, którzy byli właścicielami Gorzanowa miał podobno chłopską proweniencję:-). To co było w zamku rozkradziono czyli gobeliny (moze se chłopy zza Buga dywany z nich porobiły), zniknęły obrazy, zbiory broni...pałac został zrujnowny. Obecnie przystąpiono do jego odbudowy.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / dolnośląskie / Radków

POLSKA / dolnośląskie / Radków

MALTA / . / .

MADAGASKAR / Morondawa / Camping Lovers Baobab

FRANCJA / - / Paryż

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl