Galeria zdjęć

12 Apostołów

AUSTRALIA / Victoria / Great Ocean Road

Zdjęcia: Great Ocean Road, Victoria, 12 Apostołów, AUSTRALIA
odsłon: 7211 | poleca: 38 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 6 | w schowku: 4 osób
Data dodania
2015-08-25 18:19
Data wykonania
styczeń 2015

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Czytam te komentarze i widzę, że kłótnie i złośliwości nadal tu królują. To jest główną przyczyną upadku Globa, oczywiście obok zdjęć bardzo marnej jakości... Smutne to dla mnie bardzo, zwłaszcza że do tego portalu mam szczególny sentyment, to tu poznałam moich obecnych przyjaciół, którzy mnie motywowali i dodawali skrzydeł. Nie sądzę żebym bez ich wsparcia zdobyła się kiedykolwiek na krok dalej poza wycieczki z biurami podróży. To ich obecność przy mnie zaprowadziła mnie do nagrody na KOLOSACH, do zaproszeń na festiwale podróżnicze. Tacy byli tu kiedyś userzy... Ciągle nie tracę nadziei, że czasy świetności Globa wrócą, wraz ze zdjęciami na miarę zdjęć Forodraba. Jednakże tak długo jak długo będą tu na pierwszym planie permanentne pyskówki - nic się nie uda...
Longin, jeśli chodzi o moje zdjęcia, to glob był jedynym portalem na którym zamieszczam zdjęcia. Mam konto na Travelbicie, ale tam jestem obecna raz na rok 😂. Mówiąc szczerze, to zwyczajnie nie mam czasu...

Śmieszne. Te plagiaty Lelo czy Leszek z Wiki to naprawdę bardzo były tu potrzebne :-) I bardzo przyczyniły się do rozwoju Globa :-)

A tak w sumie z ciekawości, na jakich jeszcze innych portalach związanych z fotografią lub podróżą zdarza się Wam publikować?

....i kto to pisze, osoba która jednej osobie zabraniała wstawiać fotki a mnie zabraniała opisywać swoje fotki - cytat "po co to robisz, każdy sobie wygogluje" toż to namowa do upadłości tego Globa.

Trochę poniższe wpisy brzmią jak pożegnanie Globa. Nie wiem jakie będą decyzje panów założycieli Globtroter. Moim zdaniem bez Moderatora z prawdziwego zdarzenia nie ma szans na feniksa z Globa :-) Ale na pocieszenie: nie ma tzw. pustki, zawsze ją coś wypełni :-)

Jak widać to było bezsensowne pisanie bo "jak było na poczatku teraz i zawsze na wieki,wieków Amen" nic się nie zmieniło. Jak te kilka osób było nadal jest aktywne.

Nie wiem czy jest możliwe i czy w ogóle jest jeszcze sens ratowania globtrotera w takiej formie w jakiej istnieje. Jest tu bardzo wiele świetnych zdjęć z przestrzeni chyba 20 lat wielu twórców. I to ma swoją wartość. Ale nikt nie trzyma tak na prawdę ręki na tym portalu. Przedtem przynajmniej czasem admin opierdzielił za coś, czy to na forum, czy w prywatnej korespondencji. Wielu ludzi już nie żyje, inni wypadli z obiegu, inni ukierunkowali swoje drogi inaczej. Nowych jakichś interesujących twórców brak. Żyjemy też w czasach, gdzie facebook się kończy na rzecz nowych form komunikacji. Dopóki więc globek będzie istniał, można się nim jeszcze w takiej czy innej formie cieszyć. A gdy zniknie, to będzie (już jest) co wspominać. Wiem, że to brzmi pesymistycznie i mało twórczo, ale tak to widzę. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję każdemu z Was za wszystko. Wnieśliście w moje życie bardzo wiele dobra i pozytywu. Otworzyliście mi oczy, na wiele pięknych miejsc i doświadczeń. Warto było tu zajrzeć 9 lat temu. Dobrego wieczoru.

Jak zwykle chcę swoje pięć groszy dodać. Uważam, że to MY userzy jesteśmy winni całej tej sytuacji na Globie. Pamiętam czasy jak uczyłem się od najlepszych także tych co tu się wypowiadają robienia zdjęć, pouczali mnie co złego jest na fotce, co powinienem poprawić a ja skutecznie brałem sobie to do serca i starałem się byś jeszcze lepszym. Dobrze pamiętam (tak to ja "Lelo 57" w pierwszym wcieleniu) jak była tu gromadka osób , która się wspierała i akceptowała, można było się załapać do tej grupy ale jak byłeś posłuszny, bo jeśli palec w d...e zgiełeś byłeś zmieszany z błotem i nie tylko z jedną osobą lecz z wieloma. Nie chcę przypisywać sobie żadnych dokonań ale to ja walczyłem o to żeby zdjęcia z Polski też tu można było dodawać (kiedyś regulamin zabraniał pokazywania fotek z Polski) "Nitkaska", "akras" "Ruda", "Fotodrab" i wielu innych uczyły mnie robienia fotek za co im dziękuję chociaż brakuje mi ich krytycznych uwag bo tylko w ten sposób mogłem dowiedzieć się, że moje fotki są złe. Dziś "akras" zamiast zachęcać to nie każe wstawiać, w ten sposób Glob nie odbije się od dna. Ja mam swoje zasady, że polecam lub komentuje fotki, które mi się podobają i coś wnoszą a nie dlatego, że ktoś mi dał. To było nie na rękę innym bo "ja mu dałam a on mnie nie" czy tego chcecie. Dziś nie dostaję komentarzy ani poleceń i nie wiem czy moje fotki nadal są beznadziejne, czy coś drgnęło w mojej jakości zdjęć. Póki co ja trwam i ratuję trochę Globa chociaż szlak mnie trafia jeśli jednego dnia dodałem fotki i zaglądam na drugi dzień i nikt nie dodał żadnej. Obudźćcie się! Ratujcie Globtrotera, zapominajcie wszystkie kłutnie i zwady. "...i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". Pozdrawiam wszystkich aktywnych i tych nie aktywnych. Miłego tygodnia.

NItkaska, naprawdę w to wierzysz? Może nie jestem całkiem na bieżąco, ale raz (czasami dwa) w tygodniu zaglądam na Globka: jak już mi się wydaje, że gorszej masakry zdjęciowej być nie może i Globek leży na dnie i kwiczy, to zawsze znajdzie się ktoś, kto zapuka od dołu. I żeby być precyzyjnym, to wcale nie jest problemem, bo to naturalny proces, że masowa produkcja (z zasady gorsza) wypiera produkty lepsze, bardziej pracochłonne. Problem leży w moderacji, a właściwie w jej braku. Trudno aby Userzy sami "walczyli" z psujami portalu jeżeli właściciele mają to w dupie. To co zacytował Antoni jest piękne, ale bardziej deklaratywne, żeby nie napisać: naiwne. Kiedyś się zastanawiałem dlaczego Fotodrab zupełnie ignoruje moje zdjęcia. Wydawało mi się, że dosyć często poleca gorsze, szczególnie jednego Usera, którego miał w ulubionych. Chciałem Ci pokazać, ale przed chwilą sprawdziłem, że pole ulubionych jest już wyczyszczone... konkluzja jest taka, że w deklaracjach wszystko wygląda fajniej niż w życiu. Co nie zmienia faktu, że zdjęcia robił obłędne.

Antek, oby to wszystko co teraz piszemy i udostępniamy nie poszło w piach.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

HISZPANIA / Andaluzja. / prowincja Malaga.

NIEMCY / Nadrenia-Palatynat / Jockgrim

FRANCJA / Alzacja / Haguenau

FRANCJA / Alzacja / Haguenau

MEKSYK / Jukatan / Uxmal

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl