Galeria zdjęć

Bukowe Berdo

POLSKA / Bieszczady / Bukowe Berdo

Zdjęcia: Bukowe Berdo, Bieszczady, Bukowe Berdo, POLSKA
odsłon: 1605 | poleca: 17 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2015-10-05 23:47
Data wykonania
październik 2014

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Wracam do Ciebie i podziwiam te Twoje góry, znam tylko Góry Kamienne k. Wałbrzycha ,ale się nimi też zachwycam, co do Bieszczad, to wszystko jeszcze przedemną.

Szkoda że tak nie zrobiono:(Teraz wszystko jest rozjechane.Jakiś czas temu wchodziłam na Wielka Sowę i cały dziś po parku jeździli na motorach krosowych rozpierdzielając szlaki ,ścieżki i rośliny.Zwierzęta chyba uciekły na czeską stronę.Jak zadzwoniłam na straż parku powiedzieli że słyszą te wyjące motocykle ale nie mają jak i czym ich ganiać po parku.....To jest Polska właśnie:(((

Kiedyś była taka super idea - lansowana (ten wyraz nie był jeszcze znany (-:) w środowisku ekologiczno-turystycznym, aby Bieszczady, jako ostatni taki duży dziki region w Europie, zamienić w "park przyrodniczo-kulturowy" Idea zakładała, że region (poza mieszkańcami) będzie niedostępny motoryzacyjnie. Samochody będzie trzeba pozostawić gdzieś na linii Komańcza-Ustrzyki Dolne, a dalej przesiąść się na lokalne środki lokomocji, lub zasuwać pieszo. Strasznie to nas rozpalało. Oczywiście obowiązywały jeszcze wtedy podręczniki ekonomii politycznej socjalizmu. (((-: Ale idea była piękna.

Moja klisza się prześwietliła w trakcie wyciągania z tego co pamiętam bo też była jeszcze z czasów poprzedniego ustroju.Afro na głowie i te sprawy ...Ale mam kolejny punkt do zobaczenia i powód żeby w Bieszczady pojechać już z innym aparatem:)Tymczasem pooglądam sobie Twoje zdjęcia z przyjemnością.

Nie masz co żałować straty klisz Ania, oczywiście piszę w kontekście umieszczania starych zdjęć na Globie. Niestety emulsję światłoczułą wytwarza się na bazie organicznej (chyba żelatyny), co powoduje, że klisze się utleniają i mocno tracą na jakości. Nawet profesjonalne skanery nie są wstanie przywrócić im świetności, szczególnie czarnobiałym. Nawet w super ps nie wyciągniesz tych pięknych super żółci, fioletów i pasteli (-: Ja najwięcej zdjęć Bieszczadów mam z czasów "przedpaszportowych" i kolorowych. Najstarsze mają 35 lat. Mam je profesjonalnie zdigitalizowane, ale nie ośmieliłbym się ich tutaj zamieścić. Nie lubię być glanowany, nawet przez „wybitnych estetów”.

I ja powinnam ruszyć tam t.... a nie tylko za płot w "moje" Beskidy

Ja nie mam żadnego bo szlak trafił klisze, dlatego mam zamiar się wybrać tam jak najszybciej żeby teraz zrobić ich dużo i już nie na kliszy:))Mam nadzieje że uda mi się zrobić tak ładne jak to pawła.p

To dobrze, że do demencji jeszcze czas jakiś (mam nadzieję), bo z czasów włóczenia się po Bieszczadach to zdjęć nawet niezbyt dużo.

Ale pierwsze wrażenie pamięta się potem zawsze:)no może do czasu jak nas demencja starcza dopadnie ale właśnie wtedy zostają zdjęcia!

Tytuł, taki słaby żarcik. Wyjaśnienie w opisie zdjęcia (((-:

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

HISZPANIA / Katalonia / Calella de Palafrugell

UKRAINA / - / Lwów

MAURETANIA / Tagant / gdzieś w piaskach pustyni

MALTA / . / Valletta

MALTA / Gozo / .

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl