Galeria zdjęć

Lobuche East

NEPAL / Himalaje, Sagarmatha Himal / poniżej szczytu Lobuche East

Zdjęcia: poniżej szczytu Lobuche East, Himalaje, Sagarmatha Himal, Lobuche East, NEPAL
odsłon: 3060 | poleca: 43 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 2 osób
Data dodania
2016-12-09 22:50
Data wykonania
listopad 2016

Opis zdjęcia
Widok ze szczytu Lobuche East na wschód. W dole lodowiec Khumbu, dolina Imja Khola oraz jezioro Chola Tsho (4950m). Na wprost sześciotysięczniki: Ama Dablam, Malanphulan, Kangtega oraz Thamaserku.
Foto-informacje:zdjęcie zrobione smatfonem

Komentarze do zdjęcia

No chyba, że w drugim wcieleniu ;))

Strasznie pesymistyczny wydźwięk ma to podwójne "nigdy". Jakby to banalnie nie zabrzmiało: "nigdy nie mów nigdy" (-:

Nigdy nie byłam i nigdy nie będę, ale chłonę ten widok całą sobą :)

Pozwolisz zosia m., że zgodzę się z Tobą w całej rozciągłości tego stwierdzenia. A cóż dopiero w realu! Szkoda, że to tak daleko, drogo i ciężko. (((-:

fantastyczny widok :)

To zależy fanniemiec co przez to rozumiesz? Trudności technicznych na tej drodze nie ma. Chociaż idąc bez przewodnika, bez znajomości drogi, przejście w nocy przez skalną barierę było kłopotliwe, a mówiąc szczerze gdyby nie komercyjna ekipa z przewodnikiem, którego czołówka była dla nas drogowskazem raczej niemożliwe. Cała droga przez śnieżne pola jest zaporęczowana (podobnie jak na wielu innych szczytach łącznie z Mt. Everestem). Więc cały problem polega na dojściu do śnieżnych pól, wpięciu się w poręczówki i pamiętaniu o starannym przepinaniu "małpy". Dwa tygodnie przed moim przyjazdem zginął tam Szerpa przewodnik, który zapomniał o należytej staranności - niestety. No i dymasz pod górę, aż zauważysz że dalej się już nie da. Powrót jest znacznie prostszy: wpinasz się w liny i fruniesz w dół. I tylko znowuż staranność przy przepinkach. Przez skalną barierę w dzień idzie się zdecydowanie łatwiej. Zwinięcie obozu i 300 merów w dół do lodowca Kumbu i jeszcze trochę kilometrów do osady Lobuche. Razem: od rozpoczęcia ataku o 3 rano: 15 godzin, a licząc z przygotowaniem 17 godzin - padłem na ryj i przez godzinę nie byłem w stanie się podnieść. I to jest ta druga trudność, czyli przygotowanie kondycyjne: dla mnie było to trudne ((-:

Wejść tam to chyba nie tak łatwo? :D

...przepiękny widok, dech zapiera...

Tu widać moc! Często jednak bez jakiegoś odniesienia (ludzik, domek, namiot, zwierzaczek) gubi się gdzieś skala małości/wielkości. Czego nie da się pokazać można opowiedzieć. Masz lotny styl i lekkie pióro, więc śmigaj, może słowo pisane w niektórych sytuacjach trafia lepiej niż obrazkowe.

Może jednak Paweł wystartujesz do opowieści na KOLOSACH?Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Beskidy / Babia Góra

POLSKA / x / x

POLSKA / x / x

POLSKA / warmińsko-mazurskie / Iława.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl