Galeria zdjęć

Casa Batlló - wystrojona świątecznie

HISZPANIA / Katalonia / Barcelona

Zdjęcia: Barcelona, Katalonia, Casa Batlló - wystrojona świątecznie, HISZPANIA
odsłon: 1737 | poleca: 36 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 4 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2017-05-05 09:32
Data wykonania
kwiecień 2017
Miejsce
Dodane do galerii
Katalonia

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:23 kwietnia Katalonczycy świętują dzień św. Jerzego. Paniom wręcza się czerwone róże. I wszyscy kupują książki. Są też róże w kolorach flagi katalonskej oraz FC Barcelona.Na ulicach tańczy się sardanę. I zajada dwukolorowe chlebki św. Jerzego.

Komentarze do zdjęcia

Klimatyczne..

Robertthebruce, tak, centrum Barcelony, a zwłaszcza Ramblas, Plaça de Sant Jaume oraz okolice zatłoczone były niesłychanie. A róże na domach Gaudiego sztuczne.W tych temperaturach naturalne chyba nie miałyby szans.

Baobab-ko dziękuję za opis i wyjaśnienia, w Sewilli zupełnie co innego, kolorowe stroje w starym stylu, konie, bryczki, atmosfera karnawału.

...wszyscy Katalończycy chyba na ulicy? Na tych balkonikach to prawdziwe róże?

miało być "w rocznicę śmierci Cervantesa i Shakespeare’a - telefon płata figle...

Uciekła mi myśl: dlaczego książki? Bo w Barcelonie Dzień Książki (w rocznicę mierci Cervantesa i Shakespeare’a obchodzono już od 1926 roku, czyli dużo wcześniej, nim UNESCO ogłosiło ów dzień Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Katalończycy świętują inaczej niż Hiszpanie "hiszpańscy". Tutaj zawsze jest bardziej poważnie, zawsze z elementami patriotyzmu i przypomnieniem o narodowej - czyli katalońskiej - tożsamości oraz nieustannym dążeniu do wyzwolenia spod madryckiego jarzma. Stąd wszędzie królują narodowe barwy, każda róża musi mieć żółto-czerwoną wstążeczkę, na ulicach tańczy się sardanę, traktując ów taniec z powagą (nikt z tańczących się nie uśmiecha). Do tego wszędzie sprzedaje się książki (i kupuje!) - na stoiskach w Barcelonie ustawiają się kolejki po autografy znanych autorów. Dlaczego? Podobały mi się róże w kolorach Barcy oraz wypiekane tradycyjnie na ten dzień chlebki św. Jerzego (oczywiście żółto-czerwone). Nie trafiłam tylko na budowę ludzkich wież. No i Casa Batlló oraz Casa Mila przybrane są różami (róża to narodowy kwiat Katalonii, związany oczywiście ze świętym Jerzym, którzy jest tamtejszym patronem). Dziękuję serdecznie za polecenia. :)

Fajnie tu obchodzę te święto! Śliczne zdjęcie :-))

Cudowne swieto!

Jeszcze 5 za różyczkiStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / województwo wielkopolskie / Chorzępowo

POLSKA / dolnoślaskie / Krzeszów

SENEGAL / Południe kraju / Gdzieś po drodze

USA / Arizona / White Pocket

HISZPANIA / Fuerteventura / Playa de Sotavento de Jandía

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl