Galeria zdjęć

Brzmienie ciszy.

NEPAL / Himalaje / Gokyo Ri

Zdjęcia: Gokyo Ri, Himalaje, Brzmienie ciszy., NEPAL
odsłon: 1271 | poleca: 27 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 2 osób
Data dodania
2017-06-25 23:58
Data wykonania
listopad 2016
Miejsce
Dodane do galerii
Himalaje

Opis zdjęcia
Nierozłączne Arakam Tse (6423 m) i Cholatse (6335 m)

Komentarze do zdjęcia

Są zdjęcia, do których się wraca... a potem się je zabiera :)

Były czasy kiedy widziałam i sprawy z góry - różnych gór :-) Chyba najwyżej w Himalajach z około 3 tys. metrów nad poziomem. Nigdy w życiu nie bawiły mnie bicia rekordów, choć w wielu dziedzinach już pobiłam. Będą lepsi, ale są od tego o wiele lepsze sprawy :-) Czego wszystkim życzę ;-)

Pięknie powiedział angielski pisarz G.K. Chesterton "Z doliny widzi się rzeczy wielkie, ze szczytu tylko małe" i właśnie dla tych małych rzeczy warto poświęcić czas, energię i samozaparcie żeby je dostrzec tam na górze. Uwielbiam wschody słońca wysoko (nie tak jak Ty) w górach, mówię tu o wysokościach ponad 2000 m. dlatego od kilku lat wychodzimy na szczyty jeszcze jak jest ciemno z latarkami na czole żeby przez chwilę upajać sie tymi widokami,one nie pokażą tego co na fotografii, to trzeba poczuć i tam być. Ty na pewno wiesz jakie to cudowne uczucie. Pozdrawiam.

Oczywiście, najważniejsza jest cisza, która pozwala oczyścić umysł. Wysokość nie ma tutaj, żadnego znaczenia. Liczy się jak najmocniejsze odcięcie od prozy dnia codziennego (banał (-:) i magia miejsca, które nas urzekło.

Macie rację, wysokie czy niższe, warto, po prostu :)

Wróciłam w nocy z gór dużo niższych, ale i tam znajduję ciszę - masz rację Pawle, dla tego "coś" warto :-)

Paweł - bardzo fajnie to napisałeś :-) Ja niestety w odróżnieniu od Ciebie słyszę 'bicie mojego serca", na nawet o wiele mniejszych wysokościach, bo ono już chore jest. I nie będę już na takich wysokościach jak Ty pewnie. Za to jest wiele miejsc, które mogę odwiedzić na Ziemi bez obaw. I wlaśnie sobie za ponad 2 tygodnie w takie jadę :-)

Siłowanie się dnia z nocą zawsze najładniej wychodzi w górach. Z ciemnością nadchodzi mróz i wszystko dookoła zamiera w bezruchu i w absolutnej ciszy. Ja siedzę zakutany w puchy, że nawet nosa nie wystawiam na zewnątrz i słyszę tylko bicie własnego serca. To jedna z tych wyjątkowych, ekstatycznych, chwil dla których warto się "mordować" przez tyle dni, aby przez krótka chwilę poczuć to coś. (-:

Cudnie podświetlony :)

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Saksonia / Drezno

NIEMCY / Saksonia / Drezno

NIEMCY / Saksonia / Drezno

PORTUGALIA / Costa da Caparica / Costa da Caparica

INDIE / Radżastan / Dźajpur

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl