Galeria zdjęć

Skit w rozlewiskach Narwi

POLSKA / Podlaskie / Odrynki

Zdjęcia: Odrynki, Podlaskie, Skit w rozlewiskach Narwi, POLSKA
odsłon: 1611 | poleca: 28 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 5 | w schowku: 2 osób
Data dodania
2017-09-15 10:08
Data wykonania
wrzesień 2017
Miejsce
Dodane do galerii
Magiczne Podlasie

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Co prawda prosfora to chleb liturgiczny, ale będąc kiedyś na odpuście w Holi z takim nazewnictwem się spotkałem dla wersji chleba bez odciśniętej świętej matrycy.

Nie rozwiązałem zagadki z chlebem.

Czy ten chleb to nie jest przypadkiem "wersja profanum" prosfory?

po przeczytaniu komentarzy miejsce wpisane na listę, a zdjęcie fantastyczne!

Niesamowite zdjęcie,a i komentarze ciekawe...

Mam u siebie w pracy jednego prowosławnego - może będzie wiedział jak się ten chleb z ziołami nazywa.

Mnie do miejsca,gdzie śpiewano (pięknie) pieśni - a był to dzień urodzin batiuszki - nie wpuszczono, bo byłam w "majtkach" (czyli długich spodniach). Ale do sklepiku (co był na początku owej salki) wejście było dozwolone ;)))) Na szarlotkę się nie załapałam, ale zostałam poczęstowana chlebem z ziołami (to się jakoś w prawosławiu nazywa, niestety, nie pomnę jak). A na "stanowisko dla mediów" (bo to chyba aż tak dostojnie stało napisane), też wlazłam :))

Świetne!

"Stanowiska dla prasy" oczywiście nie dało się nie zauważyć aż ...specjalnie na nie wlazłem. Niewiasty upadające na kolana i całujące - tak nienaturalnie to wygląda - bo będąc innowiercą i nie znając obyczajów, miałem wrażenie, że o to objawił się jakiś święty, wstał zza grobu i trzeba go jak najszybciej obściskać....Co jeszcze fajne - osobne kibelki dla wiernych i duchowieństwa stojące w rzędzie. Sklepik był zamknięty bo przed zmrokiem tam zawitałem ale na koniec zostałem ugoszczony strawą i szarlotką na deser.

Fajne też były ziółka, oczywiście skomponowane wg pomysłu "pustelnika" i przez tegoż "obmodlone",w wersjach przeróżnych,od stresu,przez niestrawność, po chęć zrzucenia zbędnych kilogramów. Za,bagatela, co najmniej 30 pln paczuszka...

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

TYBET / Tybetański Region Autonomiczny / Lhasa

POLSKA / małopolskie / Wytrzyszczka

INDONEZJA / Bali / Jatiluwih

POLSKA / małopolskie / Wytrzyszczka

HISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Lanzarote

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl