Galeria zdjęć

Alatau

KAZACHSTAN / płd. Kazachstan, Ałmatynska obłast / Park Narodowy

Zdjęcia: Park Narodowy, płd. Kazachstan, Ałmatynska obłast, Alatau, KAZACHSTAN
odsłon: 1052 | poleca: 28 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 6 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2017-10-05 11:30
Data wykonania
sierpień 2017

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Dziękuję bardzo Bo1 :)

Antoni - wyszło tego 16000 km z czego większość przypadała na step... Odwiedziłam 6 rezerwatów/parków narodowych, bo jak wiesz - Kazachstan naturą stoi. Oczywiście, ogromne wrażenie zrobił na mnie PN Altyn Emel, z górami Aktau, Śpiewającą Wydmą (naprawdę śpiewa...), kurhany scytyjskie w Berel, pasma Ałtaju koło Ust-Kamieniogorska itd...
Niesamowici to jednak byli ludzie, którzy nas wszędzie chcieli gościć, i życie "na szlaku", bo taki był zamysł tego wyjazdu..., choć zamiast wielbłądów były samochody. To cała masa przygód, ogniska i śpiewanie kazachskich pieśni (ja oczywiście wolałam nie śpiewać...żeby nie wystraszyć naszych gości). Widziałam też takie ptaki o jakich nie śmiałam marzyć w Polsce, bo u nas występują jako gatunki ginące...z "czerwonej księgi". Było po prostu wspaniale...

Gdybyś zechciała opowiedzieć nieco o miejscach które odwiedziłaś w Kazachstanie, z wielką przyjemnością bym przeczytał:)

To najprostsze rozwiązanie, choć potem trzeba by coś wypożyczyć, by dojechać - ale przynajmniej loty są bardzo tanie :)

Trzeba będzie tam dolecieć, a później dojechać :)

Dużo bardzo interesujących miejsc jest w okolicach Ałmaty... tam łatwo dojechać, czy nawet dolecieć... tak więc wszystko przed Tobą :)

A to nie pojadę :(

Juras, tam asfaltu nawet na drogi publiczne I stopnia odśnieżania im brakuje, a co dopiero na te "fanaberie" ;D

A ja się tam wybiorę jak wyleją asfalt na te zakręty ;) :)

Bardzo dziękuję Wszystkim :). Senia - też tu rzadko bywam, bo nie wyrabiam się na zakrętach...
Co do zdjęć - miałam miesiąc i swój samochód, więc łatwo spenetrować wszelkie atrakcje - i te większe jak Ałtyn-Emel, i te może nie mniejsze, ale dużo rzadziej odwiedzane.... :)

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Małopolska / Szczawnica

POLSKA / . / .

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl