Galeria zdjęć

Budapeszt - Zamek Vajdahunyad 3

WĘGRY / Budapeszt. / Budapeszt.

Zdjęcia: Budapeszt., Budapeszt., Budapeszt - Zamek Vajdahunyad 3, WĘGRY
odsłon: 144 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-05-22 08:45
Data wykonania
lipiec 2016

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Zamek, który pod każdym względem stanowi kuriozum architektoniczne. Wybudowany został z okazji obchodów tysiąclecia państwa, według projektu Ignaca Alpara - dla umiejscowienia w nim wielkiej wystawy historycznej. Budowla ta była halą wystawową, a jednocześnie sama stanowiła zbiór wszystkich węgierskich stylów budowlanych, począwszy od romańskiego a skończywszy na baroku, jako szczególna artystyczna mieszanina pałacowo-zamkowa z wieżami, balkonami, murami obronnymi. W zestawie można wyróżnić 21 takich fragmentów, których oryginały znajdują się w różnych miejscach rozsianych na terenie dawnych, historycznych, wielkich Węgier. Nazwę swoją otrzymał zamek ze względu na podobieństwo do siedmiogrodzkiego zamku Vajdahunyad. Podobieństwo to widoczne jest od strony jeziora (zamienianego zimą na lodowisko)(na zdjęciu). "info; z książki "Budapeszt I SZENTENDRE"Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

GRECJA / Dodekanez / Symi

MALTA / . / Marsaxlokk

POLSKA / mazowsze / .

MALTA / . / .

POLSKA / mazowsze / .

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl