Galeria zdjęć

Gobekli Tepe - "pierwsza" świątynia

TURCJA / południowo-wschodniej Anatolia / Gobekli Tepe

Zdjęcia: Gobekli Tepe,  południowo-wschodniej Anatolia, Gobekli Tepe - "pierwsza" świątynia, TURCJA
odsłon: 1681 | poleca: 11 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2020-11-03 15:04
Data wykonania
wrzesień 2020

Opis zdjęcia
Sanktuarium o tysiące lat starsze od rewolucji neolitycznej - odkrycie, które zakwestionowało dotychczasową wiedze o początkach ludzkiej cywilizacji, oczywiście w zakresie wiedzy opartej na metodologii naukowej, a nie Science fiction

Komentarze do zdjęcia

Chciałem odwiedzić to miejsce od dawna, czyi od momentu kiedy tylko o nim usłyszałem. Jednak uczucia z tym związane mam ambiwalentne. Z jednej strony miejsce niezwykłe, o wyjątkowości Gobekli Tepe wspomniałem w opisie zdjęcia, więc cieszę się, że wreszcie tam dotarłem. A z drugiej wielkie rozczarowanie. Pasjonując się opowieściami o tym miejscu zupełnie nie zwróciłem uwagi na daty ich powstania oraz chronologię dokumentacji fotograficznej. Dodatkowo, docierające informacje o braku środków na kontynuację badań i porzucenie wykopalisk, sugerowały (o naiwności), że miejsce jest ubogie w infrastrukturę turystyczną. Już oczami wyobraźni widziałem siebie przechadzającego się pomiędzy menhirami ((-: ... a tu zonk! Zamiast kopać dalej kasa poszła na ogrodzenie, zadaszenie, okładkowanie, czyli maksymalne odgrodzenie "intruzów". Jakby tego było mało dużo atrakcyjnych fot w sieci to kolaże, czyli spore zdziwienie na miejscu - słaby research, moja kulpa. Historycznie, to petarda, wizualnie: dupa. Nie jest to miejsce do wracania.

Niby kupa kamieni, a jaka ładna kompozycja :)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ETIOPIA / tereny nad Jeziorem OMO / wioska plemienia Mursi

WłOCHY / Sardynia / stolica Sardynii

NEPAL / Dailekh / Dailekh

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl