Galeria zdjęć

Moczary - Cerkiew Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja

POLSKA / woj.podkarpackie. / pow.bieszczadzki.

Zdjęcia: pow.bieszczadzki., woj.podkarpackie., Moczary - Cerkiew Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja, POLSKA
odsłon: 67 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-09-21 11:13
Data wykonania
wrzesień 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Cerkiew wybudowano w 1919 lub 1903 roku, gdyż źródła są rozbieżne. Wiadomo natomiast, że stanęła ona w miejscu swojej poprzedniczki w 1754 roku. Wewnątrz nie zachowało się oryginalne wyposażenie, gdyż po II wojnie światowej losy cerkwi nie były zbyt

Komentarze do zdjęcia

Cerkiew wybudowano w 1919 lub 1903 roku, gdyż źródła są rozbieżne. Wiadomo natomiast, że stanęła ona w miejscu swojej poprzedniczki w 1754 roku. Wewnątrz nie zachowało się oryginalne wyposażenie, gdyż po II wojnie światowej losy cerkwi nie były zbyt ciekawe. Moczary znalazły się wtedy w granicach ZSRR i dopiero w 1951 roku wróciły do Polski. Opuszczona wtedy świątynia niszczała i była rozkradana, przez jakiś czas pełniła też funkcję magazynu. Jej los odmieniło dopiero przejęcie jej przez kościół rzymskokatolicki. Miało to miejsce dopiero w 1991 roku i już rok później przeprowadzono tu remont. Dziś służy wiernym jako rzymskokatolicki kościół filialny pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP parafii w Jasieniu-Ustrzykach Dolnych.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Bory Tucholskie / BoryTucholskie

TURCJA / płd.-wsch. Anatolia / Gaziantep

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl