Galeria zdjęć

Brama Porta San Giovanni.

WłOCHY / Rzym. / Rzym.

Zdjęcia: Rzym., Rzym., Brama Porta San Giovanni., WłOCHY
odsłon: 76 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2022-11-21 18:27
Data wykonania
wrzesień 2022
Miejsce

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Porta S. Giovanni swoją nazwę zawdzięcza pobliskiej bazylice S. Giovanni in Laterano i jak widać, składa się z dużego łuku otwartego w Murach Aureliana przez Giacomo Della Porta według niektórych, przez Giacomo del Duca według innych, z pewnością jednak na polecenie Grzegorza XIII (1572-85). Otwarcie tej bramy spowodowało nieużywanie starożytnej „ porta Asinaria ”, również ze względu na jej postępujące zasypywanie, stając się bezużyteczną i nieprzydatną przede wszystkim dla ruchu kołowego. Porta S. Giovanni została zainaugurowana w 1574 roku na znacznie wyższym poziomie niż wspomniana „ Porta Asinaria ”, z modelem przedstawiającym bardziej wejście do willi niż militarną obronę i fortyfikacje. Brama nie ma bocznych wież i bastionów, a jedynie ząbkowany cios i duża brodata głowa umieszczona na szczycie drzwi sprawiają, że to wejście do Wiecznego Miasta jest czymś więcej niż prostym nowoczesnym łukiem. Napis umieszczony na zewnętrznym zwieńczeniu drzwi przypomina, że ​​„ GREGORIUS XIII PONT MAX PUBLICAE UTILITATI ET URBIS ORNAMENT VIAM CAMPANAM CONSTRAVIT PORTAM EXSTRUXIT ANNO MDLXXIIII PONT III ”, czyli „Grzegorz XIII Papież Maximo, dla użyteczności publicznej i dla dekoracji miasta, wybrukował Via Campana (e) wzniósł bramę w roku 1574, trzecim swego pontyfikatu”......info;https://www-romasegreta-it.translate.goog/monti/porta-s-giovanni.html?_x_tr_sl=it&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / woj.warmińsko-mazurskie. / Święta Lipka.

POLSKA / woj.warmińsko-mazurskie. / Święta Lipka.

POLSKA / woj.warmińsko-mazurskie. / Reszel.

KIRGIZJA / obwód oszyński / Pamir

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl