Galeria zdjęć

Barokowa Fontanna di Trevi.

WłOCHY / Rzym. / Rzym.

Zdjęcia: Rzym., Rzym., Barokowa Fontanna di Trevi., WłOCHY
odsłon: 103 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2022-11-21 19:00
Data wykonania
wrzesień 2022
Miejsce

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Fontanna zasilana jest z akweduktu zbudowanego w 19 w. p.n.e. ma ponad 250 lat i została zbudowana na zlecenie papieża. Fontanna jest najpopularniejszą fontanną barokową w Rzymie i jeden z symboli miasta. Budowę rozpoczął włoski architekt, Niccolo Salvi, który zmarł w 1751 r. Prace kończyli rzeźbiarze, tacy jak Pietro Bracci, Filippo della Valle, Andrea Bergondi i Giovanni Grossi pod nadzorem Giuseppe Paniniego. Wykonana została z trawertynu a główną postacią jest Okeanos, tytan z greckiej mitologii. Towarzyszą my dwa trytony oraz hybrydy koni i ryb, z których jedna jest spokojny, a drugi wściekły. Tego drugiej próbuje okiełznać Okeanos. W 2016 r. z fontanny wyjęto sumę o łącznej wysokości ponad 1,5 miliona euro a to dlatego, bo legenda głosi, że wrzucenie jednej monety zaowocuje powrotem do Rzymu, dwóch romansem, a trzech ślubem.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / woj.warmińsko-mazurskie. / Święta Lipka.

SłOWENIA / Kamnik / kosciół St. Primoz

GRECJA / Thassos / okolice Limenarii

UZBEKISTAN / Buchara / Buchara

PERU / Cusco / Palcoyo

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl