Galeria zdjęć

Barokowa Fontanna di Trevi.

WłOCHY / Rzym. / Rzym.

Zdjęcia: Rzym., Rzym., Barokowa Fontanna di Trevi., WłOCHY
odsłon: 70 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-02-23 19:55
Data wykonania
wrzesień 2022
Miejsce

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Najpiękniejsza fontanna Rzymu "Fontanna di Trevi" słynie nie tylko ze wspaniałej wody lecz także z legendy, która głosi iż wrzucając do niej monetę powróci się się jeszcze raz do Wiecznego Miasta.Jest to fasada pałacu ozdobiona posągami i płaskorzeźbami, umieszczonymi na skałach wynurzających się z wody. W I w. a.C. Agrypa doprowadził akweduktami wodę źródlaną do Rzymu. Fontanna, dzieło architekta Salviego (1735r. ) w czasach pontyfikatu Klemensa XII została ozdobiona przez artystów szkoły Berniniego. Opowieść głosi, iż żołnierze Agrypy , znajdujących się na polach w okolicy via Collatina w poszukiwaniu wody spotkali młodą dziewczynę, która wskazała im źródło nadzwyczaj czystej wody, nazywanej od tamtej pory "Wodą Dziewiczą). Płaskorzeźba z prawej strony fasady przedstawia to wydarzenie, natomiast ta z lewej Agrypę, objaśniającego Augustowi plan doprowadzenia "acqua vergine" do Rzymu. Środek zajmuje posąg oceanu w powozie z muszli ciągnięty przez uskrzydlone konie lub dwa stworzenia, które są połączeniem konia i ryby. Po jego obu stronach stoją zaś posągi symbolizujące obfitość oraz zdrowie. info z książki "Rzym"

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

BRAZYLIA / Amazonia / Las deszczowy Amazonii

BRAZYLIA / Amazonia / Wioska Indian Ayala

BRAZYLIA / Amazonia / Rzeka Amazonka

REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA / Sal / Santa Maria

REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA / Sal / Santa Maria

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl