Galeria zdjęć

Krasiczyn Zamek - Kaplica zamkowa.

POLSKA / woj.podkarpackie. / Krasiczyn.

Zdjęcia: Krasiczyn., woj.podkarpackie., Krasiczyn Zamek - Kaplica zamkowa., POLSKA
odsłon: 51 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-03-30 18:20
Data wykonania
wrzesień 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Kaplica znajduje się w "Baszcie Boskiej"

Komentarze do zdjęcia

Kaplica pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, stąd jej obraz w górnej części głównego ołtarza, jednak centralną część zajmuje. Na malowidle widnieje jedynie Bóg Ojciec i Duch Święty. Adorujący aniołowie wskazują na trzecią osobę Boską - Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Pod kopułą szereg scen z życia Matki Bożej: Zwiastowanie, Nawiedzenie, Boże Narodzenie, Wniebowzięcie i Koronacja Marii. Trójca Święta.podczas II wojny światowej została zniszczona przez żołnierzy Armii Czerwonej, którzy poszukując skarbów kompletnie zdewastowali prawie cały pałac, pastwiąc się nawet nad trumnami zmarłych właścicieli. - skąd my to znamy co nie mogli ukraść to spalili i nam mówiono, że "rosjanie nas wyzwolili" lecz zapomieli dodać że "ze wszystkiego" Oglądając i opisujc historyczne obiekty często napotykam się na takie stwierdzenia.
Kaplica jest przyrównywana do kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu.
W kaplicy jest nagrobek Zofii Sapiehy, która według legendy jako Biała Dama ukazuje się w lipcowe noce na schodach prowadzących do wieży zegarowej. Info: fragmenty z książki o zamku.

Polecają to zdjęcie



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

BRAZYLIA / Amazonia / Las deszczowy Amazonii

BRAZYLIA / Amazonia / Wioska Indian Ayala

BRAZYLIA / Amazonia / Rzeka Amazonka

REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA / Sal / Santa Maria

REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA / Sal / Santa Maria

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl