Galeria zdjęć

nieoczekiwana egzotyka

NIEMCY / Saksonia / Drezno

Zdjęcia: Drezno, Saksonia, nieoczekiwana egzotyka, NIEMCY
odsłon: 2141 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: 3.99 | ocen: 12 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2008-10-23 21:58
Data wykonania
listopad 2002

Opis zdjęcia
Yenidze - zaprojektowany przez architekta Martina Hammitzscha budynek powstał na początku XX wieku jako fabryka papierosów. Jego orientalna forma miała przypominać konsumentom skąd pochodzi palony przez nich tytoń i wprowadzić do mieszczańskiej codzi

Komentarze do zdjęcia

Dzięki za uwagi. Tak naprawdę miało być "stoi prawie na brzegu", w sensie - że niedaleko. Orograficznie - (z biegiem rzeki patrząc) budynek stoi na lewym brzegu... Co do określenia "unikalny" - przyznam, że miałem z tym problem, zresztą nie ja jeden:
http://www.obcyjezykpolski.interia.pl/?md=archive&id=169
Całe życie się uczymy...

Dziękujemy za fajny komentarz, który natychmiast podniósł walory zdjęcia. Tylko: "stoi na PRAWYM brzegu Łaby i.... raczej UNIKALNEGO charakteru. Te uwagi w rzeczywistości są mało istotne, ale ja mam tutaj opinię "czepialskiego", więc nie mogę moich wyznawców zawieść!!! :-)))

Niestety okazało się, że uwagi nie pozwalają na zbyt obszerną wypowiedź, więc jeszcze raz:
Yenidze - zaprojektowany przez architekta Martina Hammitzscha budynek powstał na początku XX wieku jako fabryka papierosów. Jego orientalna forma miała przypominać konsumentom skąd pochodzi palony przez nich tytoń i wprowadzić do mieszczańskiej codzienności delikatny powiew egzotyki. Obecnie po odrestaurowaniu w latach 90-tych mieści biura i centrum handlowo-rozrywkowe. Stoi na prawie brzegu Łaby, nieomal sąsiadując z Semper Oper, Zwingerem i całą resztą szacownej drezdeńskiej starówki, co nadaje panoramie miasta unikatowego charakteru...

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WALIA / Hrabstwo Neath Port Talbot. / Port Talbot.

GRUZJA / Swanetia / Ushguli

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Dolina Pięciu Stawów Spiskich.

WALIA / Hrabstwo Neath Port Talbot. / Port Talbot.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl