Galeria zdjęć

zamek na kolumnach

NIEMCY / Saksonia / Stolpen

Zdjęcia: Stolpen, Saksonia, zamek na kolumnach, NIEMCY
odsłon: 4156 | poleca: 4 osób | ocena techniczna: 4.07 | ocen: 14 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2008-10-24 21:11
Data wykonania
grudzień 2002

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

ciekawy zabytek.

zdjęcie dostałoby pewnie kilka "3" zamiast "4" ze względu na kompozycję, ale ratuje go opis..i Bóg zapłać, bo fajnie jest przeczytać coś ciekawego:)

Stolpen to nazwa zarówno zamku, jak i miasteczka u jego stóp. Wywodzi się od słowiańskiej (serbsko-łużyckiej) nazwy Stołpno, która z kolei pochodzi od słowa "stołp" (lub "stołb") odnoszącego się w ogólności do wieży, a w tym przypadku - do bazaltowych kolumn, które w obfitości wychodzą tu spod ziemi. W tym zamku dożywała swoich dni hrabina Cosel, uwięziona przez jej "byłego", Augusta II zwanego Mocnym...Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

TOGO / Kara / Koutammakou

CHORWACJA / Riviera Makarska / Brela

BOśNIA i HERCEGOWINA / Republika Serbska / Wiszegrad

GRECJA / Symi / port Gialos

MAROKO / . / Erg Chebbi

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl