Forum dyskusyjne

Wyjazd do Ameryki Srodkowej poszukiwani chetni

kategoria podróże po świecie

kraj Meksyk

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 15:13 | 25.05.2009

Hej. Planuje z moim chlopakiem( ja-22 on-24 lata) podroz do Ameryki Srodkowej na wlasna reke. Chcielibysmy jednak w tym roku wybrac sie w troche wiekszym gronie niz to bywalo dotychczas ( czyli tylko nasza dwojka), wiec szukamy chetnych na taki wyjazd :)
Wstepny plan jest taki:
Chcemy leciec we wrzesniu, na ok 3, 5 tyg, zaczac podroz w Cancun( Meksyk), zwiedzic Playa del Carmen, Tulum, a nastepnie odwiedzic Belize, Honduras i Nicarague. Jezeli znalazlby sie ktos chetny to prosze o kontakt na maila: andralojc@o2online.de . Wtedy bedzie mozna omowic wiecej szczegolow lub ewentualne zmiany.
Pozdrawiam

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:20 | 25.05.2009

proponuje dolozyc jeszcze Costa Rica do tego bo jes pieknai odwrocic kolejnosc tzn zaczacod San Jose Costa Rica i przemiesczac sie w kierunku Cancun Mexico a na sam Yucatan tydzien to malo jakbyscie chcieli zagladnac do kazdej ciekawj dziurki :-)) a na pewno odpuscic sobie zwiedzanie Cancun tyl;ko sie opic na koniec w Playa bo jest fajne :-))

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 19:53 | 25.05.2009

Uppss...przepraszam, ale zle przeczytalam Twoja wiadomosc i przeczytalam Sao Paulo zamiast San Jose... :P, wiec cofam pierwsze pytanie w swoim poscie...
A czy jst mozliwe, zrobienie tej trasy, o ktorej pisze plus Costa Rica w 3,5 tygodnia?

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 19:48 | 25.05.2009

Dziekuje bardzo za info. O kolejnosci trasy zadecydowal koszt lotu, poniewaz do Meksyku bylo najtaniej ( choc biletow jeszcze nie kupilam, wiec byc moze zmienie decyzje). Pytanie mam tylko, czy trasa, ktora proponujesz jest do pokonania w trzy tygodnie? Wiesz moze jak wyglada to z wynajeciem samochodu w tych krajach?
Pozdrawiam

usunięty/nieznany 21:04 | 25.05.2009

Playa ... polecam... ale strach się przy Emskim wypowiadać bo to expert..... swoją drogą może apartamenty w Playa potaniały przez crisis - może coś w normalnych cenach...jak będziesz w lipcu to zobacz :):)

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:28 | 25.05.2009

postukaj troche moze markoo sie odezwie oni zrobili podoibna trase ..to zalezy co cie interesuje goru chmury i wulkany czy ludzie miejsca i balangi. Zawsze mozesz przeleciec z Cancun do San Jose i autobusami sie przemiesczac w kierunku Cancun. Na Costa Rica przeznacza 3-4 dni chyba ze lubisz leniuchowac na pieknych plazach Jaco albo Manuel Antonio to dodaj jeszcze dwa. Guatemala dla mnie to byla tylko Tikal i Flores 2 dni, mozesz to zrobic z Belize A wiec w Bezlize city wypozyczasz samochod z mozliwoscia przekroczenia do Guatemala tuylko Cristal renta car to pozwala zrobic a wiec dwa dni i opedzasz Tikal i Flores pozniej w drodze powrotnej do ezlize City zaraz popprzekroczeniu granicy zaliczasz ruiny Caracol naprawde jedyne i wwrte zobaczenia w Belize reeszta to szmuk turystyczny Potem przed dojazdem do Belmopan skrecic na poludnie do Placencia przepiekna droga huminnbird hwy przez gory 6 godzin jestes w Placencia gdzie diabel dobranoic mowi pupcia na plazy kilka dni i z powrotem na Caye Caulker Ambergise i stad nie wracajac do Bezlize City ktore w ogole polecam ominac mozna lodzia za $ 40 przplynac do Chetumal Mexico stad autobusem do Cancun wziac samochod i tydzien czasu przez Chitchen Itza Merida Champeche Palenque wracac na carraiben po drodze zalczajac przepiekne ruiny Kalakmul Dzibancze Kuchunlicz i pchac sie zpowrotem do Playa zadnych Akumal Tulun to strata czasu lepiej w Playa na plazy lepiej pupcie wymoczyc skip the Cozumel i Isla Mujeres jezeli nie nurkujesz sadze ze 3-4 tygodnie wystarczy zalezy jak dlugo kac was meczy na drugi dzien :-)) Milej podrozy PS zadnych rezwerwacj w hotelach i unikac knajp hotelowych wszystko na drodze zarcie pyszne im straszniejsza knajpa tym taniej i smaczniejsze papu i zadnych biur turystycznych i przewodnikow ..eventualnie GPS :-))

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:35 | 25.05.2009

uhh zapomnialem o Hondurasie z Plcencia na poludniu Belize sa ladzie za $ 30 do Hondurasu ale plywaj tylko 3 dni w tygodniu tak ze mozesz zaliczyc Honduras stad albo z Hondurasu przeplynac do Placencia i wziac bus do Belize City 11h wez duzo gorzaly na droge bo mozna okurwiec po drodze z nudow ale jedziesz hummingbnird hwy :-)) ja to zrobilem raz i powiedzialme nigdy wiecej i robie to samochodem 6 h a lodzie plywaja na trasie Roatan - Placencia :-))

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 10:49 | 30.05.2009

Dziekuje bardzo za pomoc i konkretne informacje :). Tak jak radziles zaczniemy od San Jose, a lot powrotny bedziemy mieli z Cancun:). Czy 40 $ na dzien wystaczy w tych krajach czy sie szykowac na wiecej mamy? Wyjazd ma byc studencki, wiec i warunki rowniez takie...
Pzdr.

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:10 | 30.05.2009

$ 40 na dzien z hotelem ? moze nie bardzo ale samo papu plus zwiedzania , wszedzie masz oplaty wstepu na jakies ruiny atrakcje powinno starczyc Ja jak sie poruszam co prawda samochodem to zawsze zywie sie u przydroznych obwoznych sprzedawcow super tanie tacos tamales buritos w samu niebo w gebie cena jeszcze lepsza i zawsze mozna nawiazac jakies znajomsci pogdac i dowiedziec sie ciekawych rzeczy u miejscowych. Na Yucatan cabans na carrabean mozesz znlaezc od $ 5 na dzien a i hotele miewalem za $ 10 i $ 110 Szczegolnie na zadupiach przy ciekawych ruinach trudno spotkac tanie hotele za to sa fancy schmacy lodges za $ 100 i w gore . Tak sie zrobilem ostatnio w Calakmul nocowalem za $ 110 a rano w drodze do ruin znalazlem w junglio mexyka co przy domu mila namioty i pole namiotowe z za $ 5 i sniadanko za $ 3 a do tego symapatyczna mlodziutka kucharka to tylko tak zeby cioty na globtroterze podraznic :-)) Milej podrozy

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 15:24 | 30.05.2009

Emski ja chyba trip po Ameryce środkowej to zrobię kiedyś z Tobą... co będę czytał przewodniki i układał jakieś plany, jak mogę butelczynkę tequili co wieczór postawić i będę miał przewodnika jak się patrzy...
a wiem, że i zawsze jakieś fajne senioritas się koło Ciebie kręcą.
daj znać przed kolejnym wyjazdem w tamte rejony

emski dołączył
13.12.2003

emski 17:22 | 30.05.2009

zadne senioritas !!! nic z tego juz mnie tu cioty globtroterskie narobily obciachu i opinie wyrobily a wybrac sie mozemy :-)))

Leszczyna dołączył
04.06.2005

Leszczyna 19:07 | 30.05.2009

no to jedzmy ;) bo moja kumpela co miała jechać ze mną na rok do poludniowej teraz twierdzi,że się boi .... i ze Azja będzie tańsza i bezpieczna....eeh ( nie będzie...:P )

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:37 | 30.05.2009

a nie bosz sie z takim sex maniack jak mnie tutaj cioty berety globtroterowe okrzyknely ? :-)))

Leszczyna dołączył
04.06.2005

Leszczyna 13:10 | 31.05.2009

nie jestem w temacie...ale nie z takimi już pływałam po morzach i oceanach :P na jachcie nie ma gdzie uciec ....a Ameryka trochę metrażu ma ;)

annkapoznan dołączył
25.11.2008

annkapoznan 19:55 | 01.06.2009

no to i ja dołoże swoje 3 grosze.
Byłam w Ameryce Środkowej w ubiegłym roku, 1,5 miesiąca. Z tego 3 tygodnie na Kostaryce - niestety. Strata czasu i pieniędzy.Chyba Emski ma rację, że 3-4 dni wystarczą. Moim zdaniem w San Jose nie ma co oglądać, więc można tylko potraktować to jako miejsce przesiadkowe. Za samochód na CR płaciliśmy ok 55$/dzień. Polecam jednak autobusy, które są przyzwoite, a zawsze można się przesiąść na łódkę. W Gwatemali polecam Panachachel, świetne miejksce wypadowe do oklicznych miejscowości. A na leżakowanie najl;epsza jest Nikaragua, świetni ludzie, bardzo tanio (najwięcej płaciłam 8$ za pokój z łazienką). Więc zamiast smażyć dupkę w drogie CR lepiej zostać w Nikaragui. Szczególe polecam wyspę Ometepe, miejscowośc Merida i hotel Monkey. Świetne miejsce do wypoczynku.
W Meksyklu odradzam Playa del Carmen, byłam tu w tym roku. Więcej tu turystów niz tubylców, strasznie drogo. Ale jeśli ktos ma ochotę ponurkować w cenotach to jest to właściwe miejsce. Jeśli będziecie chciali jakieś miejsca noclegowe w CR, Nica i Gwate to dajcie znać a coś Wam podsunę. Na CR polecam konopy tour - dla mnie to była świetna zabawa :-)). Zamiast oglądać wulkany w CR lepiej zrobić to samo za 30-50% ceny w Nica (wulkan Masaya - znajdziecie się tu nad kraterem i będziecie mogli zobaczyć i poczuć swąd siarki) lub w gwate - gdzie możecie poczuć gorącą lawę, która będzie płynęła pod waszymi stopami.

emski dołączył
13.12.2003

emski 03:44 | 02.06.2009

a z kolei bylem kilka razy w CR i nigdy sie nie moglem prezkonac do canopy tours zeby udawac malpe na schodach ale za to white water rafting ...najlepsze na Paquari river a jak popada zdrow to wod 5 klasy :-)) a moczenie pupci to najlepsze z butelka szampana w goracych wodospadach basenow na stokach vulcanu Arenal jedyny klopot to nie mozna sie tam zapuszczac w te wodospady samotnie :-))

Skalpel dołączył
08.06.2009

Skalpel 15:25 | 08.06.2009

a ja zadam podstawowe pytanie.
na ile szacujecie koszt takiej wyprawy na osobe ? :)

stella dołączył
26.01.2010

stella 16:23 | 27.01.2010

juz od 6 lat wyjezdzam z mezem do mexico na 4=5 miesiecy , jezdzimy samochodem , z Canady przez USA granice przechodze na wschodniej stronie mexico. sa lepsze i gorsze przejscia jezeli was cos wiecej interesuje to napisz a odpisze co i gdzie..W Mexico stoimy w prywatnym domu ma plazy za 10 - 12 $ NA DZIEN nad zatoka mexicanska, jestesmy tez w zipolite nad pacyfikiem ok. miesiaca tez za przyslowiowe grosze, z Zipolite roga 200 do

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 19:13 | 08.06.2009

Miedzy 5,5 a 6 tys zl razem z biletem lotniczym, ktory juz kupilismy. Mam nadzieje, ze sie uda zmiescic w tej kwocie:)

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:30 | 27.01.2010

stella a jak ty samochodem z US czy Canada przekraczasz granice do Mexico na 5-6 miesiecy mam na mysli papierkowa robote z exportem samochodu na tak dlugi czas ?

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 19:51 | 27.01.2010

Jeśli podoba Ci się:
deptakowo-modowo-rozrywkowo-knajpiowo z turystami korzystającymi najczęściej z wczasów to Playa Del Carmen będzie ok dla Ciebie,jeśli natomiast wolisz bardziej na dziko,z naturą,z tubylcami to Playa będzie koszmarem.Mnie nudziła-czułem się jak w Sopocie na monciaków w szczycie sezonu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl