Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Zakynthos maj 2011 co można zobaczyć > GRECJA


kucelki4 kucelki4 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie GRECJA / - / Zakynthos-wyspy greckie / Zakynthos - Zatoka WrakuZakynthos,, to wyspa, na której można wypocząć psychicznie – cisza, spokój oraz podejście Greków do wszelkich czynności wyrabia w człowieku cierpliwość oraz umiarkowane podejście do pewnych rzeczy. Relacje wyjazdu zawierają informacje "praktyczne" dla ludzi wyjeżdżających z biurem podróży.

Zakynthos,, to wyspa, na której można wypocząć psychicznie – cisza, spokój oraz podejście Greków do wszelkich czynności wyrabia w człowieku cierpliwość oraz umiarkowane podejście do pewnych rzeczy. Wybór Zakynthos, jako celu mojej podróży, był podyktowany nie ukrywam zdjęciami jakie zobaczyłam w przewodniku po „Wyspach Greckich”. Czy się rozczarowałam – powiem nie, chociaż jestem człowiekiem bardziej „aktywnym” w sensie zwiedzania, poznawania nowych kultur, miejsc, a ta wyspa nie do końca spełniała moje oczekiwania. Wyjeżdżam z biurami podróży i zawsze szukam jak najtańszych cen, więc moje wyjazdy są jak „lotto” nie zawsze spełniają moje oczekiwania. Tym razem się nie rozczarowałam – nie powiem z jakim biurem się wybrałam (nie będę robiła reklamy)- wyjazd zaowocował tym, że wybieram się w tym rok na kolejna wyspę grecką. Przejdźmy do szczegółów- gdzie miałam bazę wypadową, miejscowość: Argassi, hotel : Commodore, koszty wyjazdu dla 3 osób ( w tym dla 1 dziecka do 13 lat), to 3788 zł ( w opcji all inclusive). Co do hotelu pokoje dla mnie ok., czyste, sprzątane codziennie, taras, aneks kuchenny, widok na morze jedyny minus to łazienka, ale ja nie narzekałam byłam w gorszych. Natomiast jedzenie super, urozmaicone (czy monotonne, ja uważam, że nie bo można codziennie zjeść coś innego), alkohole „szczere” –polecam. Co warto zobaczyć: zatokę wraków (wycieczkę polecam wykupić w lokalnych biurach, jest o wiele taniej, a można dogadać się nawet w języku polskim), stolicę wyspy oraz objechać wyspę. Warto w tym celu wypożyczyć samochód, nie ma z tym problemu. Jeżeli jedziemy z dzieciakami jest fajne wodne miasteczko – dzieciaki nie będą się nudzić. Jedynym minusem wyspy jest brak plaży, to co się nią nazywa to kawałek miejsca brudnego i z kamieniami. Ogółem polecam – więcej szczegółów na stronie http://zakynthos.ogni.pl/index.html.
Informacje praktyczne:
Koszt wypożyczenia samochodu Fiat Seicento – 36 EUR + 8 EUR ubezpieczenie (warto wykupić)+ koszty paliwa
1 litr paliwa w 2011 roku – 1,66 do 1,70 EUR
Knajpa: piwo ok. 2,2 EUR ; sok z lodem od 1,5 do 3 EUR
Sklep: piwo 1- 1,5 EUR (polecam AMSTEL); wino lokalne: om 3 EUR, woda 1,5 l: od 0,5 do 1,68 EUR; pocztówki: 0,30 do 1 EUR, znaczek pocztowy: 0,75 EUR, przewodnik po Zakynthos w języku polskim:6,5 EUR.
Wycieczka statkiem dookoła wyspy: 22 EUR, jedzenie na statku: herbata: 2,5 EUR, frytki: 3 EUR, hod-dog:4 EUR
Wycieczka statkiem do blue caves: ok. 10 EUR.

Zdjęcia

GRECJA / - / Zakynthos-wyspy greckie / Zakynthos - Zatoka WrakuGRECJA / - / Zakynthos-wyspy greckie / Zakynthos - Zatoka WrakuGRECJA / - / Zakynthos-wyspy greckie / Zakynthos - Zatoka WrakuGRECJA / - / Zakynthos-wyspy greckie / Zakynthos - Zatoka WrakuGRECJA / - / Zakynthos-wyspy greckie / Zakynthos - Zatoka Wraku

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl