Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

STOKESAY CASTLE > WIELKA BRYTANIA


Andy10 Andy10 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWitam , zapraszam Was do obejrzenia kilkunastu zdjęć z jednego z najstarszych ciagle zachowanych dworow warownych z XIII wieku , polozonego w poblizu granicy z Walia , dwor zwany zamkiem (Stokesay Castle) znajduje sie w poblizu miasteczka Craven Arms w południowej części Shropshire.

Troche historii tego miejsca … siega ona czasow inwazji Normanow z polnocnej Francji na Anglie w XI wieku , ziemie w tej okolicy zostaly nadane przez krola Wilhelma Zdobywce normanskiej rodzinie Teodoryka de Say , w roku 1281 ziemie nabyl najbogatszy kupiec welny w Shrewsbury –Laurence Ludlow i zbudowal w ciagu 10 lat wzmocniony murami duzy murowany dom ktory mimo burzliwych czasow przetrwal w prawie niezmienionej formie do dzis . Ok 1240 roku dobudowano w celach obronnych poludniowa wieze (South Tower) , w XVI wieku dobudowano drewniana strozowke ozdobiona rzezbami z drewna. W zamku mieszkalo lacznie dziesiec pokolen rodziny Ludlow az do czasu panowania króla Karola I kiedy to Stokesay Castle stał się własnością rodziny Craven i był wykorzystywany jako baza zaopatrzenia dla sił krolewskich we wczesnym etapie angielskiej wojny domowej . W poblizu zamku miala miejsce potyczka w czasie wojny domowej , w której po krótkim oblężeniu bez bitwy zamek sie poddal i nie zostal powaznie uszkodzony. W pozniejszych czasach zamek podupadl , byl wykorzystywany jako dom i stodola , az do roku 1869 kiedy zostal zakupiony przez Jana Derby Allcrofta , bogatego producenta rekawic z Worcester i posła do Parlamentu , który uznal wartość historii budynku i przystąpił do przywrócenia i utrzymania go w dobrym stanie .

Od 1992 roku Zamek został przekazany pod opieke Towarzystwa Angielskiego Dziedzictwa Narodowego i otwarty dla zwiedzajacych (cena biletu 5,5 funta) , zapraszam na krotki spacer , pozdrawiam Andy

Link do strony zamku w Wikipedii -http://pl.wikipedia.org/wiki/Stokesay

Zdjęcia

WIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLEWIELKA BRYTANIA / Shropshire / w poblizu miasteczka Craven Arms / STOKESAY CASTLE

Dodane komentarze

Andy10 dołączył
03.12.2011

Andy10 2012-07-27 07:11:02

nitkaska , mam dosyc Twoich zlosliwych komentarzy ,znajdz sobie inny obiekt pozadania bo ja nie jestem zainteresowany Twoimi zalotami , Andy

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 2012-07-27 01:14:43

tylko po co ten kolejny "artykuł" skoro to ponad 70% to wikipedia i internet... Nie wystarczy podać same linki??? Przecież to wszystko to plagiat!

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl