Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:POLSKA

Liczba wyszukanych artykułów: 446

POLSKA / . / . / meksyk-czy dominikana gdzie polecie na wczasy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 152

Glob-Admin Dominikana i Meksyk – dwa niesamowite miejsca, które w ostatnich latach są bardzo chętnie wybierane przez turystów z Polski na egzotyczne wczasy pod palmami. Pierwsze z nich znajduje się na Karaibach na wyspie Haiti – Dominikanę oblewają wody Atlantyku. Drugie miejsce – Meksyk, to ogromny, bardzo różnorodny kraj o bogatej historii i kulturze. Oba kraje znakomicie nadają się na beztroskie wakacje – znajdziemy tam rajskie piaszczyste plaże porośnięte palmami, będziemy mieli okazję zapoznać się z lokalną kulturą, czy spróbować ciekawej miejscowej kuchni. Zobacz, czym różni się Meksyk od Dominikany i wybierz tę destynację, która bardziej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom związanym z egzotycznymi wczasami i wymarzonym wypoczynkiem w ciepłym, pięknym miejscu.

POLSKA / . / . / .
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 162

Glob-Admin Urlop w jednym z państw należących do strefy euro wcale nie musi wiązać się z gigantycznymi wydatkami. Rzeczywiście cena waluty obcej w stosunku do złotówki jest w ostatnim czasie dość wysoka. Biorąc jednak pod uwagę rosnące ceny w polskich ośrodkach, nie zawsze zagraniczny wyjazd musi być dużo droższy. Wystarczy tylko, że dobrze przygotujesz się do sezonu urlopowego, korzystając m.in. ze zmienności kursu euro.

POLSKA / . / . / Samochodem po Europie – jak się przygotować?
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 319

Glob-Admin Podróżowanie autem to idealna opcja na zwiedzanie świata dla osób, które lubią samodzielnie decydować o każdym etapie wycieczki. Samochód daje poczucie niezależności i pozwala na dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. Co trzeba wziąć pod uwagę przed wyjazdem?

Glob-Admin Zbliża się sezon urlopowy i chcesz zarezerwować nocleg? Niezależnie od tego, czy podróżujesz ze znajomymi, rodziną, partnerem, czy może samemu – mamy garść porad na temat wyboru idealnego apartamentu na wynajem. Kluczową kwestią jest szukanie ofert w odpowiednich miejscach!

BUłGARIA /  /  / Plaże Bułgarii
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 485

Glob-Admin Informacje ogólne. Bułgaria od wielu lat jest wakacyjną destynacją dla polskich turystów. Odwiedzający wybierają ten kraj głównie dlatego, że jest dosyć przystępny cenowo, a pogoda zazwyczaj dopisuje. Plaże Bułgarii są raczej piaszczyste, co jest jej dodatkowym atutem. Niektórzy natomiast omijają ten kraj, bo żyją w przekonaniu, że tamtejsze okolice są nudne i pozostaje jedynie leżenie nad morzem przez kilka z dni z rzędu. My przygotowaliśmy dla Was plan wycieczki, która będzie pewnym kompromisem dla osób chcących zarówno odpocząć, jak i zwiedzić kilka ciekawych miejsc - także po drodze do celu.

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 302

Południowa Hania Zagórzanie są góralską grupą, a za jego stolicę uważana jest Mszana Dolna. Miasteczko liczy prawie 8 tysięcy ludzi i położone jest w czarującym Beskidzie Wyspowym.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Polska / Polska / Walizka2
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 251

Glob-Admin Najmniej lubianą czynnością dotyczącą każdego wyjazdu jest pakowanie walizki. Wzbudza to wiele emocji, ponieważ trzeba pamiętać o wielu szczegółach, sprawdzić pogodę i prawidłowo ułożyć rzeczy, tak by wszystko się jednocześnie zmieściło i nie zniszczyło. Warto dokładnie sobie rozplanować ten proces, poznać kilka przydatnych porad i wskazówek, podejść do całego zamieszania ze spokojem, a przede wszystkim rozpocząć pakowanie ze sporym wyprzedzeniem. Wtedy na pewno o niczym nie zapomnimy, a zawartość całego bagażu

POLSKA / Polska / Polska / Wszystko, co musisz wiedzieć o roamingu przed podróżą
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 304

Glob-Admin Wyobraź sobie palmy, ciepły piasek, morze i siebie… Brzmi dobrze, prawda? Aby zagraniczny wyjazd nie okazał się totalną klapą, musisz się jednak odpowiednio przygotować. O bagażu i potrzebnych dokumentach na pewno pamiętasz, ale co z danymi komórkowymi? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o tym, co to jest roaming, jak go włączyć i sprawdzić jego zużycie podczas zagranicznych wojaży.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 260

Południowa Hania Dobczyce, 6-tysięczne miasteczko, leży miedzy Pogórzem Wiśnickim a Wielickim. Tereny więc jak można się domyślić łagodnie górzyste i zalesione, znajduje się tam Jezioro Dobczyckie z wielką zaporą, dzięki któremu ponad połowa Krakowa ma wodę.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 293

Południowa Hania Krynica-Zdrój to bardzo popularne uzdrowisko, położone w Beskidzie Sądeckim. Położenie bardzo piękne - rzeki i potoki, lasy, dominacja gór wokół. Najbardziej znana oprócz Jaworzyny Krynickiej jest Góra Parkowa, na którą można wjechać i zjechać kolejką.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 271

Południowa Hania Sucha Beskidzka to 9 - tysięczne miasteczko, malowniczo położone przy Beskidzie Żywieckim i Makowskim, nad rzeką Stryszawka. Są tam cudowne górskie tereny, bez tłumów.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 291

Południowa Hania Katowice to blisko 300 - tysięczna stolica województwa śląskiego, prawdziwe centrum dowodzenia z bardzo bogatą siatką połączeń do innych śląskich miast, miasto przemysłowe, ale też obfite w wydarzenia kulturalne.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 338

Południowa Hania Mysłowice to 75 - tysięczne miasto które często mija się przejazdem i mają opinie nieciekawych i szarych. Tylko, że często mówią to osoby które były przejazdem albo tak słyszały...

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 267

Południowa Hania Bielsko-Biała jest dużym, około 170-tysięcznym miastem, otoczonym Beskidami, już w granicach miasta są górskie szlaki. Ale to jest zbyt ciekawe miasto, w którym byłam kilka razy i chcę jeszcze być, żeby go traktować tylko jako bazę wypadową. Także opiszę chociaż część atrakcji w samym centrum.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 210

Południowa Hania Kielce - są blisko 200- tysięczną stolicą województwa świętokrzyskiego. Łatwo dostać się tam częstymi pociągami, kursują także autobusy, zresztą dworzec autobusowy i kolejowe są blisko siebie.

POLSKA / --- / --- / Wakacyjny wyjazd – w jaki sposób się spakować?
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 209

Globtroter.pl Najmniej lubianą czynnością dotyczącą każdego wyjazdu jest pakowanie walizki. Wzbudza to wiele emocji, ponieważ trzeba pamiętać o wielu szczegółach, sprawdzić pogodę i prawidłowo ułożyć rzeczy, tak by wszystko się jednocześnie zmieściło i nie zniszczyło. Warto dokładnie sobie rozplanować ten proces, poznać kilka przydatnych porad i wskazówek, podejść do całego zamieszania ze spokojem, a przede wszystkim rozpocząć pakowanie ze sporym wyprzedzeniem. Wtedy na pewno o niczym nie zapomnimy, a zawartość całego bagażu perfekcyjnie się ułoży.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 268

Południowa Hania Województwo świętokrzyskie Busko-Zdrój, 16-tysięczne miasto, ma coś w sobie na tyle, że byłam tam wiele razy i zawsze chętnie je odwiedzę. Leży w pozbawionym komercji i tłumów, pięknym i magicznym regionie Ponidzie.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Niebezpieczne sporty
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2399

Globtroter.pl Ze statystykami rozsianymi po całym Internecie i bez bazy danych, która mogłaby wszystko scentralizować przez wystarczająco długi czas, trudno jest stworzyć dokładną listę najbardziej niebezpiecznych sportów na świecie. My stworzyliśmy własny ranking najbardziej niebezpiecznych sportów na świecie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Prognoza pogody
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 381

Globtroter.pl Pogoda to jedna z tych rzeczy, nad którymi człowiek nie może zapanować. Czasami ulewa lub śnieżyca jest w stanie całkowicie pokrzyżować wielkie plany. Kiedy warto sprawdzać pogodę i gdzie można znaleźć najdokładniejsze prognozy?

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Globtroter.pl Jednodniowa wycieczka to rewelacyjny pomysł na oderwanie się od codziennych obowiązków i chwilę relaksu. Wybranie się za miasto, czy do ZOO jest proste w organizacji i nie wymaga specjalnego szykowania. Całkiem inaczej sytuacja wygląda, gdy zamierzamy spędzić dzień w górach. Bezpieczeństwo i komfort są najważniejsze. W związku z tym warto zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy i dokładnie się przygotować. Sprawdź, o czym warto pamiętać, gdy wybierasz się na jednodniową wycieczkę w góry!

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Letnie wycieczki - art partnerski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 357

Globtroter.pl Lato to czas kiedy najczęściej korzystamy z urlopu i odpoczynku w gronie najbliższych. Słoneczna aura wprawia nas w dobry nastrój, dzięki czemu chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas liczy się wygoda, szczególnie jeśli chodzi o ubranie. W takich momentach najlepiej sprawdzą się koszulki z krótkim rękawem.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Ubezpieczenie turystyczne
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 745

Globtroter.pl Wakacyjny wyjazd, podróż poślubna, a może weekendowy city break? Zanim zrobisz listę rzeczy do odwiedzenia i wybierzesz się na przedwyjazdowe zakupy, wykup polisę turystyczną. To rodzaj ubezpieczenia, dzięki któremu spędzisz urlop bez obaw, że choroba czy zgubienie bagażu narażą cię na koszty. Zobacz, co powinno obejmować takie ubezpieczenie i gdzie można je kupić.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Akcesoria w góry1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 527

Globtroter.pl Buty trekkingowe, odzież turystyczna i odpowiedni plecak to oczywiście podstawa wyposażenia każdego górskiego wędrowca. Jednak oferta produktów dla miłośników aktywnego spędzania czasu to również liczne akcesoria, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo na każdym szlaku. Które z nich będą naprawdę przydatne?

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 379

Globtroter.pl Możemy chyba śmiało założyć, że każdy, kto odwiedza tę stronę, kocha podróże. Poznawanie nowych, fascynujących miejsc, zdzieranie podeszew butów na dawno już utartych i doskonale znanych trasach, urlopy rodzinne i samotne wycieczki - nie ma jednego, idealnego sposobu na podróżowanie, tak jak nie ma dwóch identycznych ludzi. Bez względu na to czy jesteśmy właśnie w trakcie rocznej wycieczki dookoła świata czy na weekendowym wypadzie za miasto, w zwiedzaniu świata nie chodzi przecież o mechaniczne odhaczanie kolejnych miejsc na mapie, ale o przeżycia, doświadczenia i relaks, którego nic innego nie zastąpi. Tak jak i nic nie zastąpi odpowiednio dobranego kompana.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / Podlasie / Narwiański Park Narodowy / Narwiański Park Narodowy - podróż od podszewki
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 438

wpogonizapieknem.com Narwiański Park Narodowy, długi i smukły, jak rzeka Narew, wzdłuż której rozlewisk się ciągnie. Biegnie przez Podlasie z leżącej na północy wsi Rzędziany, aż po urokliwe miasteczko Suraż na południu. Nie ma tu wielkich aglomeracji, nie ma niezliczonych restauracji i sklepów. Są pola ciągnące się aż po horyzont i ona, Narew, błyskotliwie sunąca przez swoje dzikie rozlewiska. Ponad jej taflą wirują niezliczone tabuny ptaków, a jej brzegi skrywa wiotka trzcina. Narwiański Park Narodowy nie kryje może górskich widoków, nie spotkasz tu zbyt wielu ludzi. Ale odnajdziesz wolność, która zagra w Twojej duszy i pociągnie Cię na spotkanie przygodzie.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

POLSKA / Pomorskie / Mierzeja Wiślana / Szlak rowerowy R10 na Mierzei Wiślanej
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 913

szy Ostatnie lata przyniosły duże zmiany na trasach rowerowych w Polsce. Województwa małopolskie i zachodniopomorskie wprowadziły do Polski europejski standard budowy tras rowerowych, który charakteryzuje się zwiększonym bezpieczeństwem i dostępnością rowerowych aktywności. Zapraszam na pięć doskonałych tras rowerowych, które warto przejechać w tym roku.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

POLSKA / --- / --- / Artykuł partnerski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 522

Globtroter.pl Zaplanowanie czasu wolnego dzieci nie jest prostym zadaniem. Wielu rodziców wybiera przy tym zorganizowane formy wypoczynku. Ile kosztują obozy młodzieżowe? Nie musi być to duży wydatek!

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Artykuł partnerski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 957

Globtroter.pl W dzisiejszych czasach świadomość żywieniowa jest bardzo duża. Wiele osób w trosce o swoje zdrowie stawia na zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Coraz większą uwagę przykładamy również do tego, co pijemy. Napoje, które są gazowane lub słodzone zastępowane są coraz częściej świeżymi sokami. Oczywiście najlepszym wyborem są te, które wyciskane są samodzielnie. W przygotowaniu domowych i zdrowych soków najlepiej sprawdza się wyciskarka wolnoobrotowa. Sprawdź, jak wybrać najlepszą z nich!

POLSKA / - / Sudety / Którędy idziemy?
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 932

POLSKA / --- / --- / Pożyczki online - art.partnerski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1103

Globtroter.pl Nie ma nic lepszego niż nagle począć nieodpartą chęć wyjazdu po której najlepiej jest wstać, spakować walizki i ruszyć w drogę. Często jednak szybko trzeba zejść na ziemię i zastanowić się nad tym, skąd wziąć na ten pomysł pieniądze. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Wystarczy chwilę pomyśleć, a znajdzie się rozwiązanie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Nawigacja Orange
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 510

Globtroter.pl Szukasz najlepszej nawigacji samochodowej na telefon? Zależy Ci, żeby wakacyjne podróże przebiegały sprawnie – bez stresu, stania w korkach i innych nieprzyjemnych niespodzianek? Wypróbuj Nawigację Orange za darmo przez 30 dni. Zawsze aktualne mapy, bogata baza POI i miejsc parkingowych oraz informacje w czasie rzeczywistym o sytuacji na drogach, w tym fotoradarach i kontrolach, to tylko niektóre zalety tego rozwiązania.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Internet mobilny - art partnerski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 770

Globtroter.pl Podczas wakacyjnych wyjazdów nie zawsze masz dostęp do sieci Wi-Fi. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się plan komórkowy z dużym pakietem danych. Jaki internet mobilny wybrać na wakacje? Poznaj ofertę nju mobile i nie martw się limitami GB!

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / EKUZ
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 590

Globtroter.pl Z badania ARC Rynek i Opinia z czerwca 2021 roku wynika, że 47 proc. Polaków spędzi w tym roku swój urlop w Polsce, a 18 proc. w Polsce i za granicą lub tylko za granicą. Natomiast około 25 proc. respondentów rezygnuje z wyjazdu. Każdy, kto wybiera się na urlop, powinien pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym. Czy planując wyjazd zagraniczny potrzebujemy ubezpieczenia, jeśli mamy EKUZ?

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Jak podróżować samochodem z dzieckiem?
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 499

Globtroter.pl Wakacyjny wypoczynek to coś, co uwielbia każdy z nas. Zanim jednak rozpoczniemy nasze wczasy, musimy dotrzeć w ustalone wcześniej miejsce. Nie ma co się oszukiwać, podróżowanie z dzieckiem to zarówno wielka przygoda, jak i ogromne wyzwanie. Długa wyprawa z maluchem może być prawdziwą udręką, jednak wcale tak być nie musi. Wystarczy jedynie podjąć kilka określonych kroków, aby nie męczyła się nasza pociecha ani my sami. Co warto wiedzieć na ten temat?

POLSKA / --- / --- / Raki wspinaczkowe
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 775

Globtroter.pl Ubranie na cebulkę i termos z ciepłym napojem to nie jedyny konieczny ekwipunek na zimowy wypad w góry. Wspinaczka górska po ośnieżonych i oblodzonych szlakach to nie lada wyzwanie, więc dbaj o swoje bezpieczeństwo. Zapobiegaj upadkom i osunięciom, nosząc buty wspinaczkowe z rakami. Kiedy założyć raki i jakie wybrać?

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Plecaki turystyczne
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1330

Globtroter.pl Każdy turysta posiada w swoim ekwipunku przynajmniej jeden plecak, a większość miłośników gór będzie ich miała nawet kilka na różne okazje i wypady. To jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia, niezależnie od tego jaką aktywność się uprawia. To właśnie plecaki turystyczne muszą pomieścić cały pozostały sprzęt, a do tego zapewnić wysoki komfort noszenia.

TURCJA / kapadocja / Goreme / Magiczny poranek
liczba komentarzy: 11

liczba odsłon: 2963

rafcio16111992 Rok 2020 był najlepszym rokiem w moim życiu. W 195 dni odwiedziłem 7 krajów i przemierzyłem ponad 33 tysiące kilometrów. Przeżyłem setki przygód. Zapraszam na relację.

POLSKA / --- / --- / Weekend we dwoje - ciekawe miejsca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1735

Globtroter.pl Codzienne obowiązki, życie zawodowe, mniejsze lub większe zmartwienia mogą skutecznie wpędzić w rutynę i osłabić nawet najtrwalszy związek. Dobrym pomysłem jest więc czasowa ucieczka od wszystkich aspektów, które oddalają od siebie zakochanych. Takie sytuacje bardzo często skłaniają do wyjazdu poza miejsce zamieszkania - krótki, weekendowy wypad tylko we dwoje to doskonała metoda, by połączyć przyjemny odpoczynek z pożytecznymi chwilami dla siebie. Które miejsca szczególnie warto odwiedzić i jakich atrakcji możemy się spodziewać?

POLSKA / Szwajcaria Kaszubska / Chmielno / W stronę Chmielna...
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2589

Andrzej Zasada Chociaż kaszubskim jeziorom daleko do rozległości tych szwajcarskich, a okoliczne wzgórza nijak się mają do alpejskich szczytów, to okolica jest niezwykle malownicza i pełna swoistego uroku. Może dlatego właśnie zyskała zwyczajową nazwę Szwajcarii Kaszubskiej... .

POLSKA / --- / --- / Buty trekkingowe
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1772

Globtroter.pl Jednym z ważniejszych elementów stroju każdego piechura są odpowiednie buty trekkingowe. Tego typu obuwie doskonale sprawdza się w trudnych warunkach, na przykład w górach, ale także w dolinach i na długich spacerach. Podpowiadamy, jakie buty trekkingowe wybrać, aby wyprawy były jak najbardziej wygodne i udane.

TANZANIA / - / Kilimadżaro / Autor tekstu na wierzchołku Uhuru.
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1540

Petro Jak chcesz rozbawić Boga wyjaw mu, co planujesz!

macciej Samochodowa trasa objazdowa przez polskie góry, Słowację, Węgry i ciekawe miejsca w Czechach blisko polskiej granicy. Podróż po sąsiednich krajach w czasie pandemii koronawirusa.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Namioty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1979

Globtroter.pl Wyprawa pod namioty może być ciekawą przygodą i doskonałym pomysłem na wakacje w czasach, kiedy staramy się unikać tłumów i liczymy na spokojny wypoczynek na łonie natury. Z uwagi na ciepłe noce, lato jest zdecydowanie najlepszym okresem na pierwsze biwakowanie i noclegi pod gołym niebem. Jak się do nich przygotować, gdzie wyjechać i o czym pamiętać kupując pierwszy namiot?

POLSKA / Podlasie / Soce / Kraina Otwartych Okiennic
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 1529

linkalinka Jest takie miejsce na świecie, gdzie czas płynie wolniej, a ludzie chętnie opowiadają swoje historie, pięknym miękkim językiem ze śpiewnym akcentem. Można ich słuchać, nie śpiesząc się nigdzie, obserwując, jak właśnie bocian leci do gniazda z „łupem” dla swojego potomstwa. Ale i tu nadchodzi nieuchronne …

POLSKA / --- / --- / Zdjęcie do artykułu partnerskiego
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 726

Globtroter.pl Pożyczka na wakacje często okazuje się jedynym sposobem na sfinansowanie wypoczynku. Jak ją wybrać?

IZRAEL / Pustynia Negew / . / Z lotu ptaka, czyli z samolotu
liczba komentarzy: 16

liczba odsłon: 6821

Antoni Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów. Wędrowałem szlakami, korytami wyschniętych rzek, a nawet po ścieżkach owiec lub koziorożców, odszukując oazy, strumienie i wodospady. Zrozumiałem, że najlepszą porą na wyprawę na tereny pustynne jest wczesna wiosna, kiedy po obfitych opadach życie odradza się tam na nowo. Zwykle wypalone latem zbocza gór i wąwozów, na wiosnę zazieleniają się, zakwitają rośliny i krzewy w korytach wyschniętych rzek.

proga powrotna, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Ile Polacy przeznaczają na wakacje? - artykuł partnerski
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 793

Globtroter.pl Polacy już dawno przestali spędzać letnie urlopy w miejscu zamieszkania. Coraz chętniej i częściej wyjeżdżają na wakacje, nie ograniczając się wyłącznie do wyjazdów nad morze czy w góry. Popularnością cieszą się urlopy za granicą – nierzadko w egzotycznych zakątkach świata. To wszystko sporo kosztuje – sprawdź, więc ile pieniędzy wydają rodacy i w jaki sposób finansują wyjazdy.

POLSKA / --- / --- / Latarka - artykuł partnerski
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 919

Globtroter.pl Wybór odpowiedniej latarki zależy przede wszystkim od tego, do jakich celów ma służyć. Na inne parametry należy zwrócić uwagę, jeśli szukamy niewielkiej latarki do celów domowych, a zupełnie na inne, gdy dobieramy sprzęt niezbędny podczas wyprawy w góry, wycieczki survivalowej lub pod namiot. W tym krótkim poradniku znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania, co znacznie ułatwi Ci wybór.

POLSKA / Roztocze / Kniazie / Cerkiew w Kniaziach
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1403

Andrzej Zasada Ciąg dalszy relacji z podróży...

POLSKA / Wręcza w gminie Mszczonów / --- / Suntago Wodny Świat
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 30982

Globtroter.pl Dzień, na który czekają wszyscy miłośnicy tropików, zbliża się wielkimi krokami. Otwarcie największego zadaszonego parku wodnego w Europie już 20.02 Ekstremalne zjeżdżalnie, nowoczesne sauny i ogromne baseny witalne to tylko część atrakcji.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Roztocze / Zwierzyniec / Browar w Zwierzyńcu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1375

Andrzej Zasada Najkrócej mówiąc Roztocze to pas wzniesień, ciągnący się na długości ok. 180 km., od Kraśnika aż po Lwów. Z uwagi na wyjątkowe walory przyrodnicze kraina ta jest bardzo atrakcyjna turystycznie. Teren jest mocno pofałdowany i w dużej części pokryty lasami. W środkowej części Roztocza utworzono Roztoczański Park Narodowy. Do niedawna był to chyba jeden z mniej znanych rejonów Polski. Obecna baza noclegowo-gastronomiczna jest dobrze rozwinięta, dominują obiekty agroturystyczne i kuchnia regionalna. Panuje jeszcze względna równowaga, ale obawiam się, że dalszy rozwój turystyki masowej może ją poważnie zakłócić. Pojawią się hotele i ośrodki wczasowe, restauracje z popularnymi daniami i znikną gdzieś cisza, spokój oraz swoista odrębność regionu.

POLSKA / --- / --- / Co to jest assistance i dlaczego jest tak ważny? - art
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 932

Globtroter.pl Wyruszyć w drogę… czy tak łatwo? Do kolekcjonowania wrażeń przygotowujemy się cały rok, lecz w przypadku bezpieczeństwa trudno zadbać o nie w pojedynkę. Zwłaszcza w nieznanym miejscu i z barierą językową. Dlatego warto pomyśleć o wsparciu jeszcze przed wyjazdem i zapewnić sobie całodobową pomoc doświadczonych konsultantów. Assistance to kompleksowa ochrona w podróży - pozwala odnaleźć pełen komfort nawet na drugim końcu świata.

Globtroter.pl Do najpiękniejszych i jednocześnie najtrudniejszych do przebycia szlaków w Tatrach należy Orla Perć. Osoby decydujące się na jej pokonanie powinny dysponować odpowiednim sprzętem, doświadczeniem wspinaczkowym na podobnych trasach oraz wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na pieszą wędrówkę.

POLSKA / podlaskie / Białystok, ul. Staszica / Wieś w mieście
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2087

Za widnokręgiem Refleksje z wizyty w białostockiej dzielnicy Bojary. Jest to największa enklawa starej, często drewnianej zabudowy w mieście. Niegdyś była dzielnica prestiżową, potem zapomnianą i skazaną na wyburzenia. Obecnie, pomału odradza się choć często w zmienionej formie.

POLSKA / Bałtyk / Polska / Jak przejechać rowerem z Trójmiasta do Ahlbeck
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 905

Angrywaldeuszek Szlak rowerowy R10

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Turystyka kulinarna
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1772

Globtroter.pl Podróże i kulinaria – to jedno z najlepszych połączeń dla osób żądnych nowych wrażeń. Coraz chętniej właśnie w ten sposób – tj. „od kuchni” – odkrywamy nowe miejsca i zaznaczamy swoją obecność na kulinarnej mapie świata, próbując nowych specjałów. To dobry pomysł zarówno na długi urlop, jak i na nieco krótszy weekendowy wypad. Kuchnie jakich krajów są idealne na dobry początek?

POLSKA / --- / --- / Buty wspinaczkowe
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1682

Globtroter.pl Jeśli masz już za sobą kilka lekcji na ściance i odkryłeś, że wspinaczka jest Twoją pasją, którą chcesz rozwijać, to czas skompletować potrzebny sprzęt. W boulderingu wystarczy para butów i woreczek z magnezją, za to na skałach potrzebujesz o wiele więcej akcesoriów, np. buty, uprząż, przyrządy asekuracyjne, karabinki, kask, linę. Niezależnie od tego, jaki rodzaj wspinaczki uprawiasz, kompletowanie sprzętu dobrze rozpocząć od butów wspinaczkowych. O ile pozostałe elementy warto na początku wypożyczać, o tyle buty wspinaczkowe najlepiej mieć własne.

POLSKA / --- / --- / Kraków
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1113

Globtroter.pl Kraków jest miastem, do którego z pewnością warto wybrać się na letnią wycieczkę. Mnóstwo atrakcji, historyczna architektura oraz niepowtarzalny klimat to cechy, które przyciągają tu rocznie miliony turystów z całego świata.

POLSKA / / / Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich/Adobe Stock
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1179

Globtroter.pl Planujecie już wakacje? Najwyższy czas! Tegoroczne lato będzie słoneczne i gorące, a taka pogoda sprzyja podróżowaniu. Polska obfituje w wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić w te wakacje. Wybraliśmy 7 najatrakcyjniejszych lokalizacji, których pozazdrościć mogą nam największe kurorty na świecie. Będzie lazurowa woda, skalne miasto i prawdziwa dżungla! Sami zobaczcie!

POLSKA / --- / --- / W podróży
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1133

Globtroter.pl Właściwie dobrane buty trekkingowe powinny być nieodłącznym elementem wyposażenia każdego świadomego piechura. Branża producentów tego rodzaju obuwia szybko się rozwija, przede wszystkim za sprawą rosnącej popularności turystyki pieszej w naszym kraju. Owocuje to szerokim asortymentem butów do trekkingu. Dawno już minęły czasy, kiedy w w jednej parze butów grało się w piłkę, chodziło na grzybobranie i górskie wspinaczki. Wzrost świadomości w zakresie warunków uprawiania różnych aktywności i głównie rozwój technologii, sprawiły, że obecnie na rynku znajdziemy buty trekkingowe o różnorodnej charakterystyce, wielorakim przeznaczeniu oraz oryginalnej stylizacji.

POLSKA / --- / --- / Zwiedzaj świat
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1763

Globtroter.pl Nie lubisz przebywać zbyt długo w jednym miejscu? Interesują Cię podróże, ale nie chcesz przy tym wydawać zbyt dużo? Idealną opcją dla Ciebie będą kody rabatowe oraz zniżki. Dzięki nim zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt procent na jednej wycieczce. Sprawdź, w jaki sposób można wykorzystywać kupony rabatowe i jak je zdobyć. To bardzo proste! Zacznij już teraz, rób to, co kochasz i zwiedzaj świat.

POLSKA / --- / --- / podróże
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1013

Globtroter.pl Zagraniczna podróż ze zwierzakiem wymaga dokładnych przygotowań i przemyślanego planu. Oprócz spakowania bagażu, należy również zadbać o wszystkie niezbędne badania potwierdzające prawidłowy stan zdrowia pupila, a także mikroczip, szczepienia i paszport. Dzięki dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności opiekunowie będą mogli bezpiecznie przekroczyć granicę i cieszyć się upragnionym wypoczynkiem w towarzystwie czworonogów.

Globtroter.pl Porównaj korzyści i minusy wynikające z obu sposobów spędzania urlopów. Niezależnie od tego, który z nich wybierzemy – warto zadbać o ubezpieczenie swoje i rodziny, aby móc w pełni cieszyć się wolnym czasem spędzanym z bliskimi. Niebawem jedziesz na wakacje? Dowiedz się więcej na ten temat.

POLSKA / --- / --- / Rodzinna wycieczka
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 844

Globtroter.pl Samochód to główny środek transportu wybierany przez rodziny podczas urlopów czy weekendowych wyjazdów. Podróżowanie z rodziną wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i poświęcenia sporej uwagi bezpieczeństwu. O czym należy pamiętać wynajmując samochód na rodzinną wycieczkę? Czy to tylko kwestia komfortowego modelu auta? O co zapytać pracownika wypożyczalni aut przed podpisaniem umowy?

POLSKA / Mazury / Ukta / Kajak trzy osobowy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1597

Kajaki Nemo Wypożyczalnia kajaków w miejscowości UKTA świadczy swoje usługi na Krutyni – rzeka uznawana jest za najpiękniejszą i najbardziej urokliwą w Europie oraz najlepiej rozwiniętą pod względem infrastruktury. Dzięki nam spełnisz swoje marzenia i będziesz mógł przepłynąć ją całą lub też przemierzyć kilkukilometrowy odcinek spływem kajakowym Krutynią.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Zimowe wyprzedaże
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1036

Globtroter.pl Sezon zimowy w pełni. Miłośnicy narciarstwa i snowboardu podbijają stoki w Polsce i za granicą, ale i dla miłośników rekreacji nie brakuje rozrywek. Spacery po ośnieżonych lasach, lodowiska, trasy saneczkowe cieszą się ogromną popularnością. Warto na ten czas wyposażyć się w wygodne i ciepłe ubrania, a także w odpowiedni sprzęt. Sprawdź, gdzie warto szukać wyprzedaży, by w tani sposób wejść w posiadanie odzieży i akcesoriów, które posłużą przez lata!

POLSKA / --- / zimowy Wrocław / Wrocław
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3638

Globtroter.pl Wybierasz się na weekend do Wrocławia? Zobacz, jak skomunikowana jest Stolica Dolnego Śląska! Czy warto zabrać ze sobą rower? A może lepiej przyjechać tu samochodem? Jak dostać się z lotniska do centrum i w końcu – gdzie najlepiej wynająć apartament we Wrocławiu? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

POLSKA / --- / --- / Ubezpieczenia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 993

Globtroter.pl Czy wiesz, że nawet najlepsze OC samochodu nie działa we wszystkich krajach na świecie? Wybierając się za granicę, powinieneś mieć pewność, że jesteś odpowiednio ubezpieczony. Wypadek czy kolizja, zwłaszcza gdy nastąpiły z Twojej winy, mogą wiązać się z ogromnymi wydatkami. Da się ich jednak uniknąć, wybierając odpowiednie ubezpieczenie. Dowiedz się, jak to zrobić - zapraszamy do lektury.

POLSKA / --- / --- / Walizka1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1206

Globtroter.pl Planujesz karnawałowy wyjazd i zastanawiasz się, jak spakować swoje rzeczy, by w niewielkiej walizce zmieściło się wszystko, co chcesz ze sobą zabrać?

POLSKA / --- / --- / Gdańsk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1011

Globtroter.pl Gdańsk jest jedną z polskich miejscowości znanych na całym świecie. Wyróżnia się nie tylko wspaniałą historią, ale i miejscami, które przyciągają również zagranicznych turystów. Idealne połączenie nowoczesności z różnorodnymi zabytkami i atrakcjami sprawia, że czas tutaj spędzony długo zapadnie w pamięci nie tylko dorosłym, ale i dzieciom.

POLSKA / --- / --- / Assistance - zdj do artykułu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 952

Globtroter.pl Polisa assistance jest jednym z najbardziej rozbudowanych ubezpieczeń nieobowiązkowych, które przewyższa inne warianty pod względem zakresu usług. W zależności od wybranego pakietu, możemy liczyć na pomoc zarówno przy holowaniu, naprawie, jak i przy innych niecodziennych sytuacjach.

POLSKA / --- / --- / off road
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 987

Globtroter.pl Planujesz wyjazd za granicę własnym samochodem i zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie powinieneś wykupić? Podpowiadamy, jaka ochrona pojazdu  będzie niezbędna oraz jaką polisę warto wykupić dodatkowo.

POLSKA / Zachodniopomorskie / Szczecin / Grób rodziny Obermeyer – Niedermeyer
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1245

Anie89 W polskiej kulturze istnieje piękny zwyczaj nawiedzania bliskich, którzy odeszli z tego świata. Stawiamy im pomniki, które następnie pielęgnujemy. Kładziemy na nich wieńce i znicze, co jest wyrazem naszej wdzięczności wobec zmarłej osoby, która zazwyczaj bardzo dużo wniosła do naszego życia, która nas ukształtowała. Cmentarz to miejsce, gdzie pozwalając sobie na chwilę zadumy wspominamy naszych bliskich zmarłych, przywołujemy niezapomniane chwile zakotwiczone głęboko w naszej pamięci.

inf.praktczne, zdjęcia

SZWECJA /  /  / Prom Stena line
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3728

Globtroter.pl Jeżeli przez większą część swojego życia ciężko pracowałeś, odchowałeś dzieci i wnuki, a teraz przebywasz wreszcie na upragnionej emeryturze, przyszła pora na sprawienie sobie odrobiny przyjemności. Wybierz się w rejs do Szwecji i zobacz, jak piękny i różnorodny potrafi być świat zamieszkiwany przez północnych sąsiadów. Rejs do Szwecji pozwala przyjąć zupełnie inną perspektywę, zobaczyć kawałek świata i nabrać dystansu do otaczających spraw. Teraz, kiedy wycieczki zagraniczne są tanie i powszechnie dostępne, warto korzystać z życia pełną piersią i doświadczać go wszystkimi zmysłami. Bez żadnych ograniczeń!

inf.praktczne, zdjęcia

PORTUGALIA / Madera / Madera / Ania I aRTUR
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1363

Skok_w_bok_Wyprawa Chcemy podzielić się z Wami naszym przemyśleniem, odnośnie łączenia pasji do podróżowania z kariera zawodową. Dominuje przesąd, że aby zwiedzić kawał Świata trzeba rzucić wszystko i rozpocząć nowe życie, a do tego podchodzić z majętnej rodziny, być mieć jeszcze za co odkrywać zakątki Świata. Obie teorie są błędne i w tym artykule zamierzamy to udowodnić.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / wyprawa rowerowa
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1274

Globtroter.pl Wyprawy rowerowe to pomysł dobry o każdej porze roku. Grunt to przygotowanie! Czy wiesz, co zabrać ze sobą, aby cieszyć się z udanej wyprawy? Przygotowaliśmy dla ciebie garść praktycznych rad.

POLSKA / --- / --- / Główny Szlak Beskidzki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4964

Globtroter.pl Po ciężkim tygodniu pracy każdy z nas marzy o chwili wytchnienia i odpoczynku. Warto czasami oderwać się od codziennych obowiązków i wyjechać we dwoje na weekend w góry. W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, gdzie można miło spędzić parę dni i chociaż na moment uciec od miejskiego zgiełku, a przy tym dobrze się zrelaksować. Ktoś może zadać pytanie, jakie są ciekawe miejsca w Polsce na weekend? Odpowiedź jest bardzo prosta. Świetnym miejscem do odpoczynku będzie Beskid, a najlepiej Beskid Sądecki, który jest znacznie mniej oblegany przez turystów, a przy tym niezwykle urokliwym. Do tego jeszcze nie do końca odkrytym oraz pełnym atrakcji dla zwiedzających.

2018-08-09

Opowiadacz Wodowanie

POLSKA / Bałtyk / Ławica Słupska / okno
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 980

Opowiadacz Zanim wyruszy się po przygodę są do tego rozmaitego rodzaju wstępy i przygotowania. Kiedy chodzi o podróż morską należy statek najpierw zwodować. To jest oczywiste; musi pływać aby móc gdzieś dopłynąć. Jak to wygląda w praktyce można przeczytać poniżej. Także i ten statek regularnie spotyka polarna przygoda, ale ja zachęcam do przeczytania o innej polarnej podróży; mały jacht, pięć miesięcy podróży, ojciec i syn na pokładzie, arktyczna przyroda, niedźwiedzie polarne, foki i wieloryby na dotknięcie ręki. Coś w sam raz na długie zimowe wieczory ale też jako remedium na obecne upały, żar się przecież leje z nieba... https://allegro.pl/szpiczasty-lad-czyli-zaglowka-po-wodach-arktyki-i7427537076.html

POLSKA / --- / --- / Prezenty dla podróżnika - mapa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2294

Globtroter.pl Sezon letni - okres natężonych urlopów, wakacyjnych wyjazdów, a przede wszystkim wymarzony czas na odkrywanie kolejnych kamyczków na podróżniczych ścieżkach świata. Zachwycające Lazurowe Wybrzeże, zapierające dech w piersiach Alpy Szwajcarskie, a może tętniący gorącym klimatem Półwysep Iberyjski albo zjawiskowa Skandynawia? Niezależnie od kierunku, który obierzecie w tym roku, zachęcamy Was do odkrycia najlepszych globtroterskich akcesoriów i stylowych gadżetów, które w piękny sposób uzupełnią podróżniczy ekwipunek. Przed Wami pięć oryginalnych propozycji na prezent dla podróżnika, zaklętych w magicznym skarbcu MyGiftDNA!

POLSKA / --- / --- / Wodoszczelny smartfon
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2473

Globtroter.pl Jeśli nie nam samym, to z pewnością któremuś z naszych bliższych czy dalszych znajomych przydarzyła się feralna sytuacja, kiedy trzeba było łowić smartfon w wodzie niczym ryby. Ktoś inny z kolei mógł zapomnieć wyciągnąć go ze spodni przy gorączkowym nastawianiu pralki. Nie mówiąc o naglącej potrzebie skorzystania z jakiejś aplikacji pod strugami lejącego deszczu. Słowem – smartfony, jak każde inne urządzenia elektryczne, niekoniecznie lubią towarzystwo wody. Jednak czy aby na pewno wszystkie?

inf.praktczne, zdjęcia

Globtroter.pl Przed wyruszeniem na wyprawę, koniecznie musimy dobrać odpowiedniej jakości sprzęt. W przypadku wędrówek po górach, ogromne znaczenie ma rodzaj zakupionego obuwia. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę?

inf.praktczne, zdjęcia, linki

2018-05-30

Globtroter.pl Odwołany lot

POLSKA /  /  / GIVT (Artykuł partnerski)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1325

Globtroter.pl Na tablicy odlotów zamiast numeru bramki widnieje komunikat „CANCELLED”. Uważnie się temu przyglądasz i zastanawiasz: czy to się dzieje naprawdę? Czujesz jak ogarnia Cię jednocześnie wściekłość i bezradność. Myślisz – to na pewno pomyłka. Okazuje się jednak, że Twój samolot faktycznie nie odleci, a ty zostaniesz tu, na lotnisku. Nie wrócisz do domu, nie polecisz na ważne spotkanie biznesowe, nie poczujesz długo wyczekiwanego rozgrzanego piasku pod stopami, nie zobaczysz swojej rodziny. Wszystko to spowodowało jedno niewdzięczne słowo. W takim przypadku szukasz rozwiązania, prosisz obsługę o wyjaśnienia, pytasz o należne Ci prawa – a z tymi warto się zapoznać również indywidualnie. Dlaczego?

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA /  /  / Majówka 1
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2393

Globtroter.pl Majówka to po Wielkanocy kolejna dobra okazja do wypoczynkowego wyjazdu – zarówno w Polskę, jak i za granicę. Zwłaszcza, że w 2018 roku długi majowy weekend znów będzie… wyjątkowo długi. Wystarczy wziąć trzy dni urlopu, by cieszyć ponad tygodniową przerwą od pracy! Jak dobrze wykorzystać ten czas? Gdzie jechać na majówkę w Polsce, a gdzie na majówkę za granicę?

inf.praktczne, zdjęcia

Globtroter.pl Polacy coraz chętniej wybierają wyjazdy częstsze, ale krótsze – tak podaje raport Polskiej Izby Turystyki dotyczący wakacji w 2017 roku. Dlatego nierzadko stają przed dylematem, skąd wziąć pieniądze na wypoczynek, jeśli trafia się superokazja, na przykład promocja na bilety lotnicze. Za takimi bardziej spontanicznymi decyzjami przemawiają różne formy dostępnego finansowania kredytowego. Z czego możemy skorzystać, jeśli potrzebujemy pieniędzy na wakacje? Polacy coraz chętniej wybierają wyjazdy częstsze, ale krótsze – tak podaje raport Polskiej Izby Turystyki dotyczący wakacji w 2017 roku. Dlatego nierzadko stają przed dylematem, skąd wziąć pieniądze na wypoczynek, jeśli trafia się superokazja, na przykład promocja na bilety lotnicze. Za takimi bardziej spontanicznymi decyzjami przemawiają różne formy dostępnego finansowania kredytowego. Z czego możemy skorzystać, jeśli potrzebujemy pieniędzy na wakacje?

POLSKA / Podlasie / Supraśl / Z serii: spacerkiem po Supraślu (1)
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2226

ru_da Krótka wycieczka do urokliwego Supraśla - pełnego zabytków miasteczka pod Białymstokiem, położonego nad rzeką Supraśl, w środku Puszczy Knyszyńskiej.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Podlasie / Soce / Pozdrowienia z Podlasia - Soce
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 9967

ru_da Krótka wycieczka po wschodnim Podlasiu - magicznej krainie, gdzie na każdym kroku zobaczymy drewniane, tradycyjne chaty ze zdobionymi okiennicami, kolorowe drewniane cerkwie, bocianie gniazda na dachach stodół, ulice bez asfaltu i sąsiedzkie pogawędki przed domami.

droga na miejsce, zdjęcia

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1181

GlobAdmin Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się książka Dagmary Bożek-Andryszczak i Piotra Andryszczak „Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna”. Niesamowita historia małżeństwa, które pewnego zwykłego dnia 2012 roku wpadli na pomysł wysłania aplikacji na wyprawę pod biegun.

lovelajf.pl Mówiąc Wisła, myślimy Adam Małysz, Piotr Żyła, śnieg i narty. Coś pominęłam? Mało kto wie, że Wisła to również 150 km szlaków turystycznych, 11 kościołów i dużo atrakcji na każdą porę roku. Spędziliśmy październikowy weekend w Wiśle i na tej postawie stworzyliśmy TOP10, czyli główne atrakcje Wisły! Co warto zobaczyć? Gdzie zjeść? Gdzie nocować?

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Karpaty / Tatry / Tatry z dailmler.pl 1
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 6510

Globtroter.pl Nic tak nie integruje rodziców z dziećmi, jak wspólnie spędzony czas. Idealnie jest, jeżeli można realizować swoje pasje, przekazując je kolejnemu pokoleniu.

SłOWACJA / Tatry / Dolina Cicha / W dolinie Cichej Liptowskiej
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1537

macciej Mała relacja z niewielkiej wyprawy rowerowej, roboczo nazwanej Tour de Tatry.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Pomorskie / Gdańsk / Kościół Mariacki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2785

Antoni Bazylika Mariacka w Gdańsku, która jest największą na świecie świątynią wybudowaną z cegły, jest wizytówką nie tylko miasta, ale i całego regionu. Tutaj 12 czerwca 1987 roku Ojciec Święty Jana Paweł II spotkał się z chorymi i pracownikami służby zdrowia podczas swojej pielgrzymki do Polski. O stanie technicznym świątyni i jej remoncie rozmawiamy z ks. prałatem Ireneuszem Bradtke, proboszczem Bazyliki Mariackiej.

proga powrotna, zdjęcia

Globtroter.pl Zwiedzanie najodleglejszych zakątków świata, zdobywanie górskich szczytów i błogie lenistwo na rajskich plażach – te wszystkie wakacyjne przeżycia na zawsze pozostają w pamięci jako najlepsze wspomnienia. Najpiękniejsze momenty warto uchwycić na fotografiach, żeby móc pokazać je bliskim, pochwalić się dalekimi podróżami i podzielić ekscytującymi wrażeniami. Zdjęcia z wakacji to także doskonały sposób na aranżację przestrzeni wokół siebie. Otaczanie się fotografiami z wakacji pozwala na odrobinę relaksu, oderwanie się od obowiązków i przyjemne wspominanie pięknych chwil. Warto więc nie tylko pstrykać fotki, ale po powrocie do domu zrobić odbitki i w odpowiedni sposób je wyeksponować. Jak to zrobić? Podpowiadamy kilka ciekawych sposobów przechowywania zdjęć, które są przecież ważnymi pamiątkami.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Pomorskie / Rumia / Kaktusy i inne sukulenty
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 6736

Antoni Mądrość ludowa głosi: "Cudze chwalicie, swego nie znacie…" Otóż to... nie jest prawdą, że najciekawsze i najliczniejsze kolekcje kaktusów spotkamy na Wyspach Kanaryjskich, w Hiszpanii, czy też w Afryce, gdyż to do Polski przyjeżdżają miłośnicy kaktusów z całego świata. Taką kolekcję posiadają Państwo Łucja i Andrzej Hinz z Rumii.http://www.kaktusiarnia.pl/

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NORWEGIA / Lofoty / Hamnoy / Hamnoy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6108

macciej 12 - dniowa trasa objazdowa wokół Bałtyku, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Lofoty, lodowiec Svartisen, Droga Atlantycka, Droga Trolli, droga nr 13, fiordy, Język Trolla, Ambona i inne norweskie wspaniałości.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Globtroter.pl Średnio 27 proc. Polaków decyduje się na zagraniczny wyjazd wakacyjny. Planując taki urlop, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, wśród których ważną rolę odgrywa ubezpieczenie turystyczne. Dzięki odpowiednio dobranej polisie można zabezpieczyć się na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń losowych czyhających na turystów.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Małopolska / Kraków / Weekendowy Kraków
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5016

Globtroter.pl Wakacje w pełni – nawet jeśli nie planujemy dłuższego wyjazdu, warto skorzystać z pięknej pogody i wybrać się na weekend do jednego z wielu ciekawych zakątków Polski. I oczywiście wybrać hotel odpowiadający naszym oczekiwaniom. Gdzie warto zawitać?

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA /  /  / Wakacyjna podróż samochodem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1764

Globtroter.pl Bagażnik wypakowany po brzegi, dzieci zapięte pasami w fotelikach, mapa i GPS w gotowości. Ruszasz, przejeżdżasz kilkadziesiąt kilometrów i zaczynasz już czuć wakacje… Rozmarzyłeś się? Fantastycznie, ale zejdź na chwilę na ziemię. Zanim zabierzesz bliskich na wczasy samochodem, sprawdź jak się do nich przygotować.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA /  /  / Ubezpieczenia w podróży
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1789

Globtroter.pl W tym roku na letnie wakacje wyjedzie 16,5 mln Polaków. Większość z nich, podobnie jak w latach poprzednich, wyjedzie na urlop w Polsce. 26proc. z planujących wypoczynek pojedzie za granicę (4,2 mln Polaków). Do jakich krajów pojadą? Czy zorganizują wyjazd samodzielnie czy skorzystają z usług biura podróży? I jak przygotują się do wyjazdu?

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Wrocław / Wrocław / Brzeg Dolny Fot. Cruzeo
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1599

ztaraszewska Płynąc spacerowym jachtem motorowym po Odrze, wybrać można wiele kierunków, jednak tym, który musi przebyć każdy motorowodniak jest trasa z Wrocławia do Berlina. To blisko 700 km rzecznej żeglugi, podczas której zobaczyłam niesamowite miejsca i przeżyłam niecodzienne przygody.

POLSKA / Małopolska / Zakopane / Dolina Małej Łąki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1715

Tuan de Paso Zakopane. Wrażenia z miesięcznego pobytu w osadzie, która niegdyś była inspirującym i malowniczo położonym miejscem spotkań kwiatu polskiej inteligencji. Uzdrowisko cieszyło się wyjątkowym stylem architektonicznym, dobrą kuchnią, wspaniałymi górami i klimatem artystycznej bohemy. Niemniej jednak, na przestrzeni kolejnych lat własna popularność i napływ turystów zmieniły oblicze Zakopanego nie do poznania.

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2721, Łączna liczba odwiedzin: 14037726Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl