Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:SZWECJA

Liczba wyszukanych artykułów: 40

NORWEGIA / Vestland / E134 / Droga przez płaskowyż Hardangervidda
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1007

macciej Opis wakacyjnej trasy z 2022 roku, obejmującej południowo-zachodnią Norwegię.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NORWEGIA / More og Romsdal / Alesund / Alpy Suunmorskie z oddali
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1026

macciej Opis wakacyjnej trasy z 2022 roku, obejmującej południowo-zachodnią Norwegię.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Globtroter.pl Podróż do Skandynawii to marzenie wielu osób. Można je spełnić na różne sposoby; jednym z ciekawszych jest rejs promem do Szwecji, uważanej powszechnie za serce Skandynawii i najbardziej charakterystyczne państwo północy. Jak wygląda podróż promem, ile czasu zajmuje oraz – ile kosztuje?

inf.praktczne, zdjęcia

macciej Wyprawa do Skandynawii w 2019 to już mój piąty samochodowy wyjazd w ten piękny rejon. Naszym celem w tym roku jest przejechanie całego półwyspu - od najdalej wysuniętych na północ i wschód miejsc, aż po sam południowo-zachodni kraniec Norwegii.

macciej Wyprawa do Skandynawii w 2019 to już mój piąty samochodowy wyjazd w ten piękny rejon. Naszym celem w tym roku jest przejechanie całego półwyspu - od najdalej wysuniętych na północ i wschód miejsc, aż po sam południowo-zachodni kraniec Norwegii.

SZWECJA /   /   / Prom Stena line
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4053

Globtroter.pl Jeżeli przez większą część swojego życia ciężko pracowałeś, odchowałeś dzieci i wnuki, a teraz przebywasz wreszcie na upragnionej emeryturze, przyszła pora na sprawienie sobie odrobiny przyjemności. Wybierz się w rejs do Szwecji i zobacz, jak piękny i różnorodny potrafi być świat zamieszkiwany przez północnych sąsiadów. Rejs do Szwecji pozwala przyjąć zupełnie inną perspektywę, zobaczyć kawałek świata i nabrać dystansu do otaczających spraw. Teraz, kiedy wycieczki zagraniczne są tanie i powszechnie dostępne, warto korzystać z życia pełną piersią i doświadczać go wszystkimi zmysłami. Bez żadnych ograniczeń!

inf.praktczne, zdjęcia

NORWEGIA / Rogaland / Kjerag / Kjerag
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2388

macciej Opis wyprawy do Norwegii, nastawionej na zwiedzanie południowo-zachodniej części kraju fiordów i szereg wycieczek górskich. 11-dniowa trasa objazdowa. Góry Jotunheimen - najwyższe pasmo Skandynawii. Norweskie lodowce, fiordy, Hardangervidda, Kjerag i Preikestolen

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NORWEGIA / Rogaland / Kjerag / Kjerag
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3264

macciej Opis wyprawy do Norwegii, nastawionej na zwiedzanie południowo-zachodniej części kraju fiordów i szereg wycieczek górskich. 11-dniowa trasa objazdowa. Góry Jotunheimen - najwyższe pasmo Skandynawii. Norweskie lodowce, fiordy, Hardangervidda, Kjerag i Preikestolen.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

NORWEGIA / Okolice Bodo / Langseth Rognan / Postój
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2983

igebski Zapiski z jedenastodniowej podróży przez Szwecję, Norwegię i Finlandię z uwzględnieniem m.in. Narviku, Lillehammer, Bodo, Lofotów, Sztokholmu, Rovaniemi, Nordkapp Geiranger

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NORWEGIA / Lofoty / Hamnoy / Hamnoy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6540

macciej 12 - dniowa trasa objazdowa wokół Bałtyku, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Lofoty, lodowiec Svartisen, Droga Atlantycka, Droga Trolli, droga nr 13, fiordy, Język Trolla, Ambona i inne norweskie wspaniałości.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

NORWEGIA / Rondane / Rondane / Subtelny plusk ciszy
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 2730

tom1971 Najprościej jest wystartować z Ystad. Prom ze Świnoujścia płynie 6 h (w dzień), 7,5 h (w nocy) ,a później już nieograniczona przestrzeń przed nami. Wyruszyłem przez Boras i Trollhattan w kierunku Parku Narodowego Rondane. Odwiedziłem kilka obowiązkowych norweskich miejsc takich jak Trollstigen czy Geiranger. Spiekło mnie słońce i zmarzłem kilka razy ale tym bardziej przyjemne były chwile kiedy przyroda mnie rozpieszczała. Według Szwedów i Norwegów cywilizacja ma współistnieć, a nie rywalizować z przyrodą. W Szwecji zgodnie z prawem można rozbić namiot nawet w czyimś ogrodzie. Nie ma jednak takiej potrzeby ,bo codziennie z łatwością znaleźć można niebanalną rzekę, jezioro, lub las gdzie poczuć można się zupełnie swobodnie,a spanie w norweskich górach to jeszcze inne, wyjątkowe doświadczenie.

inf.praktczne, zdjęcia

NORWEGIA / okolice Alty / fiord koło Alteidet / Północne lato
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 6310

tom1971 Moja samotna podróż rozpoczęła się we wczesne deszczowe popołudnie ,gdy prom dobił do brzegu w Nynashamn. Przepedałowałem ponad 4900 km. Dojechałem przez Szwecję na Nordkapp. Wracałem zachodnim wybrzeżem północnej Norwegii przez Lofoty i dalej. Każdy szuka w podróży czegoś innego. Ja uwielbiam beztrosko popijać kawę w „pięknych okolicznościach przyrody”. Niekoniecznie niebo musi być błękitne ale góry, rzeki, wodospady, fiordy, krystalicznie czyste powietrze … no i wieloryb też nie przeszkadza 

NORWEGIA / Finmark / Nordkapp / Nordkapp
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 18072

macciej Samochodowa wyprawa na Nordkapp i wokół Bałtyku z lipca 2016. 7 tysięcy kilometrów z sześciolatką na tylnym fotelu. Trasa ta była planowana od zeszłego roku, gdy odwiedziliśmy Finlandię.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

SZWECJA / Smolandia / Korro / Młyn wodny w Smolandii
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4310

carley Jeśli chcesz zdążyć sfotografować średniowieczny kościółek Voxtorps Kyrka, to na kawę mamy niecały kwadrans – oznajmiła Eva Milesson. Energiczna menedżerka z administracji gminy Torsås chciała mnie zawieźć w każdy zakątek swojego matecznika.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

LITWA / miasto / Kowno / Pierwszy posiłek na obczyźnie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9182

Sypialny w podróży Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Tym razem Wyprawa do Nordkap, czyli w skrócie: 3 państwa, 5 osób, 8763 km, 28 dni i 27-letni bus.

inf.praktczne, zdjęcia

SZWECJA / Gavleborg / Wioska rybacka Sorfjarden / Wioska rybacka Sorfjarden
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2187

MichalCichecki Przez całe pokolenia Morze Bałtyckie było miejscem pracy i przyjemności, nadziei i tragedii. Jedni przybywali tam znad Morza Północnego albo Oceanu Atlantyckiego, inni przepływali wodami rzek - Torniojoki, Kemijoki, Newy, Dźwiny, Wisły czy Odry. Fiordy, klify, piaszczyste plaże, urokliwe porty, rybackie łodzie, dzika przyroda, cudowne krajobrazy - takie jest Morze Bałtyckie, ze wszystkimi tajemnicami i historiami jakie w sobie skrywa, fascynujące miejsce dla podróżników i wczasowiczów, ale jednocześnie groźne dla zawodowych żeglarzy.

SZWECJA / Blekinge / Karlskrona / Karlskrona - panorama miasta
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9499

Antoni Karlskrona – czyli "Korona Karola", miasto na 33 wyspach jest stolicą prowincji Blekinge i głównym portem szwedzkiej marynarki wojennej. Miasto powstało na mocy rozkazu królewskiego.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

FINLANDIA / południe / - / fińskie domki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4770

naFiordy Z niecierpliwością czekałam na tak dużą wyprawę i przeszła ona moje najśmielsze oczekiwania: -trasę zrobiłam szybciej niż myślałam 5836 km w 41 dni, -rower okazał się bezawaryjny ( 2 dętki na sam koniec mogę mu wybaczyć ;) - spotkani ludzie okazywali życzliwość - brak jakichkolwiek przykrych doświadczeń (za to wiele pozytywnych sytuacji) - pogodę miałam rewelacyjną (tylko 5 dni miałam porządnie deszczowych).

SZWECJA / Skania / Wyspa Ivö / Kolorowe glinki
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5174

Antoni Amatorom morskiej przygody chciałbym polecić podróż na wyciągnięcie ręki, krótki urlop promami Stena Line na trasie Gdynia - Karlskrona. Możemy wybrać się własnym samochodem, można wybrać się tylko z plecakiem, by później korzystać z komunikacji autobusowej, bądź kolejowej. Amatorzy rowerów będą zachwyceni Szwecją, która jest krajem bardzo przyjaznym dla rowerzystów, zaś Stena Line zabierze nasz rower bez dodatkowych opłat. Podczas każdego rejsu znajdziemy na pokładzie mnóstwo atrakcji i rozrywki - m.in. jest dyskoteka, są restauracje, bary i sklepy. Są organizowane zabawy i konkursy. Szczegóły rejsów, możliwość rezerwacji biletów oraz więcej informacji znajdą państwo na stronie http://www.stenaline.pl Po przypłynięciu do Szwecji można zwiedzić na rowerach Karlskronę i okolicę lub wsiąść w samochód i pojechać dalej na północ. Można wybrać rejs z jednodniowym pobytem w Karlskronie i zwiedzić ją pieszo lub rowerowo. Można też wybrać wersję z noclegami i zwiedzaniem malowniczego Regionu Blekinge, w którym leży miasto Karlskrona. Poznać bogactwo lasów i jezior, połączonych licznymi ścieżkami turystycznymi oraz podziwiać piękno malowniczych przybrzeżnych wysepek. Istnieje także możliwość zwiedzania Karlskrony i okolic podczas fakultatywnych wycieczek, proponowanych przez przewoźnika Stena Line, na przykład do Kalmar i Olandii lub Zielonej Skanii.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

NORWEGIA /   /   / na fiordy (trasa)
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 7419

naFiordy Wakacyjna wyprawa rowerowa po Skandynawii. W 2 miesiące sama na rowerze zrobię około 6 tysięcy km. Start: Mazury, przez Pribalticę, Finlandię, aż po norweskie fiordy, do Kopenhagi.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

NORWEGIA / Nordkapp / Nordkapp / Rowerem na Północ
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3237

rowerem_na_polnoc W najbliższe wakacje wyruszam w samotną podróż rowerem na Przylądek Północny (Nordkapp). Za cel postawiłem sobie pokonanie całej drogi wyłącznie rowerem oraz bez wsparcia z zewnątrz. Chcę przekonać się na własnej skórze czy w samotności i pozornej pustce człowiek może odkryć Pełnię, o której wspomina Marek Kamiński w swojej książce "Warto podążać za marzeniami":

SZWECJA / Ostersund / Ostersund / Ratusz
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 8647

igebski Relacja z zarobkowo-wypoczynkowego pobytu w Szwecji i w Norwegii

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

FINLANDIA / Laponia / za kolem polarnym / zorza
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5784

piotrmas Pomysł zakwitł w mojej głowie w 2008 r ale wykluł sie dopiero po czterech latach z róznych mniej lub bardziej złozonych powodów . Tak czy inaczej dopieliśmy swojego

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

NORWEGIA / Lofoty / okolice Reine / Skalista ściana Lofotów
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 7019

ojko1 Relacja z podróży po Skandynawii odbytej w dniach 23.07.2011 - 07.08.2011 r. następującą trasą: Ostróda -Gdynia - Karlskrone – Sztokholm - Lulea – Koło Polarne - Narwik – Sto - Lofoty - Trondheim - Droga Atlantycka - Droga Trolli - Gejranger - Stryn - Lom - Karlskrone – Gdynia - Ostróda

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 7845

ancilka Do Skandynawii chcę pojechać od dawna. Nie miałam sprecyzowanych planów odnosnie srodka lokomocji dopóki nie przeczytałam ksiażki "Z Miskiem w Norwegii". Mam nadzieję, że kiedys uda mi się ten plan zrealizować...

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

SZWECJA / VASTERNORRLAND / HOGA KUSTEN / ZACHÓD SŁOŃCA
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 5634

AZAR Jeżeli jesteś pasjonatem dzikiej przyrody i chcesz poznać Szwecję od tej właśnie strony to zapraszam Ciebie na wycieczkę wzdłuż najpiękniejszego wybrzeża tego kraju.A niejako na deser odwiedzisz wraz ze mną jeden z najpiękniejszych narodowych parków-SKULESKOGENS NATIONALPARK

inf.praktczne, zdjęcia

SZWECJA / VASTERBOTTEN-LAPONIA / KOMUNA LYCKSELE / CZTERECH MUSZKIETERÓW
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 3286

AZAR Opis moich pierwszych dni spędzonych w Szwecji

zdjęcia, linki

SZWECJA / brak / Orranas / Krowy nad morzem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5863

kasia114 Przez tydzień mogłam zwiedzić południową Szwecję oraz stolicę Danii, Kopenhagę.

SZWECJA / brak / Kolmarden / świstak
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 7106

tkos W wakacje 2009 na początku lipca zrobiliśmy sobie autotour wokół Bałtyku. W Szwecji odwiedziliśmy m.in. zwierzęta w Kolmarden pod Sztokholmem. Czy nie wyglądają jak w dziczy?

inf.praktczne, zdjęcia

SZWECJA / Laponia / Kiruna / Feel it..
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11553

betitek82 Mój krótki artykuł przedstawia podróż, jaką odbyłam do Laponii. Zawiera on informacje na temat miejsc, które stopniowo odwiedzałam. Nie brakuje w nim również moich emocji, jakie związane były z tą wyprawą. Podróż odbyłam w styczniu, czyli w samym środku zimy. Przeprawiłam się z południa Szwecji - ze Sztokholmu do Kiruny i z powrotem pociągiem... Uczestnikiem mojej wyprawy byłam ja sama, spotykając po drodze kilka miłych osób. Dla mnie samej podróż ta była wspaniała i wartościowa.. Kolejną lekcją życia i niezależności. Zachęcam zatem do mroźniej Laponii...

FINLANDIA / Lappi / Rovaniemi / Na Kole Podbiegunowym
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 9148

radekkc icząca 4000 km i trwająca 6 tygodni wyprawa po Półwyspie Skandynawskim. Trasa wyprawy wiodła z Kopenhagi poprzez skaliste wybrzeża zachodniej Szwecji, Oslo, majestatyczne fiordy Norwegii, wysokogórskie wodospady i rzeki Gór Skandynawskich, bezkresne przestrzenie Laponii, aż po Koło Podbiegunowe, wioskę św. Mikołaja i ostatecznie Finlandię.

zdjęcia, linki

SZWECJA / Skandynawia / Goeteborg / Bush pod teatrem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4633

igebski Tygodniowy prywatny pobyt w Goeteborgu

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

SZWECJA / Skandynawia / Sztokholm / Sztokholmski gliniarz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8700

igebski Dwudniowy indywidualny pobyt w stolicy Szwecji. Zakwaterowanie w hotelu Amaranten - wycieczka sponsorowana przez portal Szwecja.net

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 17939

iden jednodniowa wycieczka na drugi brzeg Bałtyku

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5668

BIKER Nasza rowerowa wyprawa do Szwecji, rodziła się z dużymi trudnościami. To że doszła do skutku, zawdzięczamy życzliwości i pomocy finansowej, grupy przemiłych ludzi. Dzięki nim, przeżyliśmy niezapomniane rowerowe wakacje. Wszystkim którzy nam pomogli, składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania. Uczestnicy: Janusz oraz Justyna, Paulina, Alicja i Aleksandra.

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3482

BIKER W lecie 2007 planuje wyjazd wraz ze swoimi 5 córkami rowerami do Skandynawii. Będzie to nasz pierwszy wyjazd na rowerach aż tak daleko. Szukamy wsparcia tej wyprawy i realizacji naszego wielkiego marzenia. Potrzebujemy wszelkiego sprzętu, któwy pomógłby nam pomóc zrealizować ten cel.

droga na miejsce, zdjęcia

Pacyfa Tygodnie, a nawet miesiące snucia planów, klikania po internecie, studiowania map i przewodników. Kilka (?) spotkań przy kilku (?) browarkach. Potem dokładne sprawdzenie stanu autka, duuuuuuuże zakupy i ... zgodnie z planem wyjazd. Jedziemy !

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

SZWECJA / brak / Park Narodowy Abisko /  Park Narodowy Abisko
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11835

mak To dawno zapowiedziana druga część mojej wyprawki do Szwecji w 2003. Tym razem relacja z królewskiego szlaku Kungsleden w górach dalekiej północy. Idealne miejsce na parotygodniową samotną wędrówkę. Jest tu dość przestrzeni by poczuć dzikość gór, a jednak wypustki cywilizacji stwarzają poczucie bezpieczeństwa (szczególnie dla mamy w domu J), że jednak nie jest się kompletnie samemu w górach. Rejon ten oczarował mnie swoją malowniczością i różnorodnością. Trasa: jakieś 200km na Kungsleden (Szlak Króla) od Abisko do Kvikkjokk i jeszcze trochę na wschód

zdjęcia, mapy

SZWECJA / brak / Sztokholm / brama na główny deptak - Drottningg
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 20571

mak Do niedawna zapatrzona na wschód, na dzikie stepy i góry Azji sama zdziwiłam się swym wyjazdem do Szwecji, a jeszcze bardziej tym, że tak bardzo mi się tam podobało. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że kraj ten może skrywać tyle piękna, tyle przestrzeni...

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

SZWECJA / brak / Sztokholm / Defilada przed Pałacem
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 16256

tater Wspomnienia te poświęcone są rajowi na tym ziemskim padole. Może trudno w to uwierzyć, ale to prawda (!) - Istnieje raj na Ziemi. Jest to bajecznie przepiękna północna Skandynawia, postaram się Wam ją w skrócie przybliżyć. O tej wyprawie marzyłem od dawna, północ zawsze mnie fascynowała i pociągała.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2735, Łączna liczba odwiedzin: 14658460X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl