Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Blue Lagoon Malta - Comino > MALTA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MALTA / Comino  / Blue Lagoon / Blue LagoonRelacja z wypadu do jednej z największych atrakcji Malty - Blue Lagoon

Rano autobusem z Buggiby dojeżdżamy do miejscowości Cirkewwa, gdzie znajduje się port. Odpływają stąd promy na Gozo i łódki na małą wysepkę Comino, leżącą pomiędzy Maltą, a Gozo. Jest to też najmniej zamieszkana wyspa Malty, gdzie na stałe mieszka tylko jedna rodzina. To właśnie tam znajduje się jedna z największych atrakcji Malty – Blue Lagoon.
Wejście do lazurowej, krystalicznie czystej wody Błękitnej Laguny, wymaga początkowo trochę odwagi, gdyż jej temperatura jest nieco niższa niż na pozostałych plażach Malty. Jednak kiedy już się przyzwyczailiśmy, nie chciało się stąd wychodzić.
Jedynym minusem tego miejsca jest spora liczba turystów, skaliste wybrzeże i dość ograniczona ilość miejsca na której można się rozłożyć. Leżaki są płatne. My oczywiście z płatnych usług nie korzystamy, znaleźliśmy więc sobie trochę miejsca na skale i tam się rozłożyliśmy. Może średnio wygodne, ale większość czasu i tak spędziliśmy w wodzie.

Kiedy znudziło nam się już taplanie w przezroczystych wodach Blue Lagoon, udaliśmy się na długi spacer po wyspie. Krajobrazy przepiękne, turystów niewielu, bo większość preferowała leżeć do góry brzuchem albo kąpać się w Błękitnej Lagunie. Należy pamiętać, że maltańskie słonce jest dużo bardziej ostre od naszego, dlatego nie należy ruszać się nigdzie bez filtra słonecznego z wysokim faktorem (my używaliśmy 30, smarowaliśmy się co pół godziny, a i tak wróciliśmy spaleni).

Zdjęcia

MALTA / Comino  / Blue Lagoon / Blue LagoonMALTA / Comino  / Blue Lagoon / Błękitna Laguna

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Malta - Blue Lagoon 444 Relacja z wypadu do Blue Lagoon wraz z galerią zdjęć

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl