Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:MALTA

Liczba wyszukanych artykułów: 18

WłOCHY / Sycylia / Noto / Balkon
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 965

igebski Relacja z tygodniowego objazdu wybranych miejsc na Sycylii i na Malcie, m.in.: Taormina, Syrakuzy, Noto, Marsala, Palermo, Monreale, Erice, Agrigento, Valetta i Mdina.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

MALTA / Gozo / Wied il-Mielah  / Lazurowe okno, mniej znane, lecz równie okazałe
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1678

Antoni Jak wiele do zaoferowania ma Gozo, druga co do wielkości wyspa Malty, przekonamy się podczas kilkugodzinnego spaceru, który możemy rozpocząć w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny z Ta’Pinu w okolicy miejscowości Gharb. Podczas ośmiokilometrowej trasy poznamy słynne zabytki architektury oraz cuda natury: Łuk skalny w Wied il-Mielaħ, przepiękne skaliste klify i ich niezwykłe formy skalne, oraz liczne skamieliny, kamienistą plażę na dnie kanionu Wied il-Ghasri, baseny solankowe Xwejni, oraz baterię artyleryjską w Żebbuġ zbudowaną przez Zakon Rycerzy Joannitów. https://conlamochila.com/bateria-qolla-l-bajda/

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

MALTA / La Valetta / Port / La Valetta
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2065

Globtroter.pl Ten wyspiarski kraj ma długą i bardzo bogatą historię. Cywilizacja na wyspach zaczęła się rozwijać już 7000 lat temu. Jako państwo, Malta obejmuje cały archipelag Wysp Maltańskich. W skład archipelagu wchodzą zamieszkane Malta, Gozo i Comino, trzy małe wysepki i kilka mikro wysepek.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

MALTA / Valletta  / Floriana / Procesja
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4457

Antoni Każdego roku dziesiątki tysięcy turystów z całego świata przybywa na Maltę i Gozo, by uczestniczyć w tradycyjnych tutaj imprezach karnawałowych, których znawcy i bywalcy uważają za najciekawsze w Europie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

MALTA / Gozo / Ghajnsielem / Bethlehem f'Ghajnsielem
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2782

Antoni Boże Narodzenie tuż, tuż! Poczytajcie w jaki sposób obchodzi się ten świąteczny czas na wyspie Gozo.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

MALTA / Malta / Cirkewwa / Cirkewwa – tu kończy się Malta a zaczyna droga promem na Gozo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5910

maltaigozo.pl Jeśli w Waszych planach pojawia się podróż do Azure Window, to polecamy kilka aktualnych praktycznych rad. Wrażeniami z Lazurowego Okno dzielą się blogerzy z www.maltaigozo.pl

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

MALTA / Zurrieq / Zurrieq / Okolice Blue Grotto
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4308

addicted2travel Relacja z wypadu na Maltę, co zwiedzić, komunikacja na Malcie

inf.praktczne, zdjęcia, linki

MALTA / Comino  / Blue Lagoon / Blue Lagoon
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4326

addicted2travel Relacja z wypadu do jednej z największych atrakcji Malty - Blue Lagoon

inf.praktczne, zdjęcia, linki

2013-06-19

addicted2travel Malta trip

MALTA /  Zurrieq  / Blue Grotto / Blue Grotto
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6131

addicted2travel Garść praktycznych informacji jak tanio spędzić wakacje na Malcie. Informacje o cenach, lotach, komunikacji na Malcie i pomiędzy wyspami

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

MALTA / - / miasteczko Marsaxlokk / Malta-Marsaxlokk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4478

Andy10 Witam Globtroterow, zamykając cykl podrozy po Malcie , pokaze Wam dzisiaj rozmaitosci z Malty , bedzie troche zdjęć z portu rybackiego Marsaxlokk , z wycieczki lodka do Blue Grotto , wizyty w starozytnej swiatyni w Tarxien , miasteczka Mosta z gigantyczna kopula kościoła która przebila niemiecka 250kg bomba w czasie II wojny swiatowej wpadając do srodka swiatyni ,wbila się w posadzke i nie wybuchla , co zgromadzeni w kościele liczni mieszkancy uznali za cud , kurortu w ktorym mieszkalismy na polnocy wyspy Buggiba.

2012-04-01

Andy10 Malta-Gozo

MALTA / - / Wyspa Gozo / Malta-Gozo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 12151

Andy10 Witam Globtroterow , dzisiaj napisze kilka zdan oraz pokaze Wam troche zdjec z wyspy Gozo , z powodu 35 stopniowego upalu w dniu w ktorym wybralismy sie z zona na wycieczke na Gozo wizyte ograniczylismy tylko do spaceru po glownym miescie Gozo –Rabacie , zwiedzeniu Cytadeli i spacerze uliczkami starego miasta , byc moze reszte interesujacych miejsc obejrzymy w czasie nastepnej wizyty na Malcie.

2012-03-29

Andy10 Malta-Mellieha

MALTA / Polnoc Malty / miasteczko Mellieha / Malta-Mellieha
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 17932

Andy10 Witam Globtroterow , kontynuujac podroz po Malcie , dzisiaj pokaze Wam male miasteczko Mellieha (ok 8 tys. mieszkancow) lezace na polnocy Malty -10 minut jazdy od portu promowego na Gozo . Tuz za miasteczkiem znajduje sie najwieksza i najpiekniejsza piaszczysta plaza Malty- Mellieha Bay z krysztalowo czysta woda .W czesci opisowej napisze kilka zdan na temat jak i czym sie poruszac po wyspie, takie porady praktyczne dla osob planujacych przyjazd na Malte . Pokaze Wam troche zdjec z miasteczka i plazy, warto odwiedzic to miejsce , polecam Andrzej (Andy10)

2012-03-25

Andy10 Malta-Mdina

MALTA / - / historyczne miasto Mdina / Malta-Mdina
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7591

Andy10 Witam Globtroterow w podrozy po Malcie , dzisiaj zapraszam Was na spacer do Mdiny , miasto lezy na szczycie wzgorza , w najwyzszym punkcie Malty . Miasto jest otoczone grubymi i wysokimi na 25 metrow murami obronnymi (stworzonymi przez Arabow) . Mdina nazywana jest obecnie Ciche Miasto (Silent City) bo mieszka w nim zaledwie 400 stalych mieszkancow. W tym miescie krecono niektore sceny z filmu Gladiator . W galerii zdjęć pokaze Wam wąskie uliczki , wspaniale budowle i wnętrze rewelacyjnej katedry, w szerszym opisie kilka zdan jak odbieram Malte i krotko o jej burzliwej historii , zapraszam Andy

2012-03-21

Andy10 Malta-Valletta

MALTA / stolica Malty / Valletta / Malta-Valletta
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2586

Andy10 Witam Globtroterow po prezentacji Majorki czas na szersze pokazanie Wam innej interesujacej wyspy na Morzu Srodziemnym –Malty . Spedzilem tam w ubieglym roku 2 fajne tygodnie ,dzielac czas na zwiedzanie i na relaks nad morzem lub na hotelowym basenie . Dobrze wspominam ten czas , swietna sloneczna pogoda ,cieplo ,niezly hotel z wyzywieniem , no i prawdziwy raj dla milosnikow fotografii , mnostwo zabytkow wszedzie ,starej architektury , palacow , kosciolow ,katedr a centrum starej Valletty to jeden wielki zabytek dlatego miasto znajduje sie na listach - Europejskie Miasto Sztuki i Miasto Dziedzictwa Swiatowego, dzisiaj pokaze wam Valette , w kolejnych podrozach po Malcie , pokaze stara historyczna stolice Malty –Mdine , pokaze wyspe Gozo i inne ciekawe miejsca na Malcie , jedno jest pewne jesli nie byliscie do tej pory na Malcie -polecam odwiedzic te mala wyspe lezaca posrodku Morza Srodziemnego ,naprawde warto.

MALTA / Valetta / Katedra sw Jana / Malta
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5237

Andy10 Katedra sw Jana w Vallettcie to prawdziwy klejnot ktory koniecznie trzeba zobaczyc odwiedzajac Malte Historia ,opis kaplic

inf.praktczne, zdjęcia

MALTA / - / Vittoriosa / Malta -Vittoriosa
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2876

Andy10 Witam ,dzisiaj przedstawie Wam kilka zdjec z Malty , tym razem bedzie to historyczne miasto lezace naprzeciwko Valletty po drugiej stronie portu Grand Harbour , to miejsce szczegolne dla historii Zakonu Kawalerow Maltanskich a wiec przedstawie Wam przy okazji krotka historie tego najdluzej dzialajacego w historii zakonu rycerskiego oraz pokaze wnetrza nieslawnego z historii -Palacu Inkwizytora , zapraszam Andrzej(Andy)

MALTA / - / Gozo / Spotkanie z meduzą
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7015

tkos Dwie godziny lotu z Krakowa i jesteśmy w innym świecie. Ciepło, egzotycznie, niezwykle. Z samolotu widzę moją ukochaną Chorwację. Muszę tam pojechać na dłużej kolejny raz. Te wszystkie wysepki i zatoki, szafirowa woda. Na szczęście na Malcie znalazłem równie ciekawe widokowo krajobrazy i moc wrażeń.

inf.praktczne, zdjęcia

MALTA / Valetta / Valetta / autobus Maltański
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6365

filnec Dysponując wolnym marcowym tygodniem w zapchanym obowiązkami roku można wybrać robienie rzeczy, na które nigdy nie było czasu, grę na Wii lub Maltę.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2638, Łączna liczba odwiedzin: 12156115X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl