Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

W pogoni za ziemskim rajem! Dubaj wymarzoną oazą? > ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / --- / --- / DubajZnudzony wycieczkami typu Egipt last minute? Pora na coś nowego!

Znudzony wycieczkami typu Egipt last minute? Pora na coś nowego! Wycieczki do Dubaju przyciągają i zaskakują swoim bogactwem, oferując kontakt z niepowtarzalnymi projektami architektonicznymi i niemal nieograniczonymi możliwościami spędzenia wolnego czasu, które oferuje swoi mieszkańcom, a także turystom. Wielu imigrantów i turystów twierdzi wręcz, że to prawdziwy raj, najlepsze na ziemi miejsce do życia.

Polonia w Dubaju nie jest liczna. Choć z założenia decydujący się na przeprowadzkę do tego miasta w Emiratach Arabskich muszą nastawić się na akceptację wielokulturowości, to nie jest to miejsce, w którym na każdej ulicy spotkamy mieszkającego tam na stałe Polaka. Rynek pracy raczej nie jest tym, co przyciąga niewykwalifikowanych pracowników chcących szybko zarobić parę groszy. Duża konkurencja wśród robotników niższego szczebla powoduje, że tego typu wyjazdy nie są raczej opłacalne. Co innego, jeśli naszym atutem jest wąska specjalizacja w określonej dziedzinie i bogate doświadczenie w branży. Warty odnotowania jest również fakt, że takiemu pracownikowi przysługuje bezpłatne zakwaterowanie, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne czy miesięczny urlop. Co więcej, pracodawca bierze na siebie, raz do roku, koszt biletu lotniczego do kraju pochodzenia. Polaków pozytywnie zaskoczy także z pewnością brak podatków, dzięki czemu cała wypłata trafia bezpośrednio w ręce pracownika.

W Dubaju, wbrew krążącym mitom, źle nie mają także kobiety. Choć obawy przed życiem w muzułmańskim kraju mogą być uzasadnione to okazuje się, że w tym wypadku nic bardziej mylnego. Kobiety mogą czuć się nie tylko całkowicie bezpiecznie (wskaźnik przestępczości w Dubaju jest niemal równy zeru), ale jeszcze posiadają specjalne przywileje, np. ekspresowe kolejki w urzędach, sklepach czy też darmowe imprezy, organizowane na koszt klubu. Nie jest również prawdą, że muszą chodzić w ubraniu zakrywającym całe ciało, nie pełnią istotnych funkcji publicznych, czy też nie biorą udziału w wyborach.

Przed wyjazdem na urlop do Dubaju lub do pracy warto zastanowić się także w kontekście cen i kosztów życia. Przy zarobkach pracowników umysłowych, wahających się średnio w granicach od 10 do 50 tysięcy złotych miesięcznie, wyprawa po zakupy do supermarketu będzie kosztować nas nie dużo więcej, niż w Polsce. O połowę tańszy jest natomiast sprzęt elektroniczny, markowe ubrania, biżuteria czy nawet samochody, których baki napełnimy paliwem kosztującym około 1,5 zł za litr. Dobrych informacji nie mamy niestety dla miłośników polskich produktów, którzy w trakcie krótkiej wycieczki last minute do Dubaju szukać będą w sklepach np. polskiego piwa. Te importowane są bowiem w Dubaju dużo droższe. Na pocieszenie pozostaje fakt, że pomimo egzotyki samych Emiratów z pewnością kusić nas będą lotnicze wojaże. Bilety są tutaj bowiem naprawdę tanie, co zachęca do kilkudniowych wycieczek, chociażby do Indii. Żyjąc i pracując w Dubaju warto nie tylko żyć dniem dzisiejszym, ale także świadomie planować swoją przyszłość i zadbać o to, by z comiesięcznej pensji odkładać jakieś oszczędności. Jednych z pewnością to zaskoczy pozytywnie, a drugich lekko zaniepokoi, ale w Dubaju nie ma ubezpieczenia państwowego czy emerytów, a każdy decyduje sam, w jaki sposób i gdzie ulokuje swoje środki. Szczególnie ważne jest aby jadąc na wczasy w Dubaju zadbać o dobre ubezpieczenie medyczne.

Wbrew krążącym opiniom wyznawcy innych religii, niż muzułmańska także znajdą tu dla siebie miejsce. W Dubaju, co ciekawe, jest między innymi kilka kościołów katolickich, do których od czasu do czasu przyjeżdżają nawet polscy księża. Ciężko tu również spotkać się z wrogim zachowaniem i hasłami w stosunku do wyznawców innych religii. Kłopotliwym, szczególnie dla zakochanych, może być natomiast zakaz publicznego okazywania sobie uczuć, np. przytulania się czy pocałunków. Dopuszczalne jest spacerowanie trzymając się za ręce, ale inne formy publicznego okazywania czułości uznawane są za niestosowne i mogące zranić czyjeś uczucia. Namiętny pocałunek na ulicy może być bardzo kosztowny i skończyć się mandatem. Nieprawdą jest natomiast, że w Dubaju nie można kupić i spożywać alkoholu. Również hotele w Dubaju serwują je bez ograniczeń.

Co więc może nas powstrzymać od wyjazdu na wczasy w Dubaju, który jest tak wyjątkowym miejscem? Chyba tylko ogromne upały, które w miesiącach letnich sięgać mogą nawet 40-50 stopni. Ale jak to w raju… musi być słońce!
Autor: Tomasz Nowik Travelzone.pl

Zdjęcia

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / --- / --- / Dubaj

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl