Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wietnam - Tajlandia Północna - Laos - Tajlandia; Część 7 - Ha Long Bay > WIETNAM


Jolenka Jolenka Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WIETNAM / Północny Wietnam / Ha Long Bay / Skały na Ha LongZastanawiacie się co można zobaczyć na jednodniowej wycieczce na Ha Long? Koniecznie przeczytajcie!


9 III
Ha Long Bay


O 8:30 mieliśmy jechać do Ha Long, przy śniadaniu recepcja powiedziała nam, że jednak dopiero o 8:45 będzie wyjazd. Ostatecznie autobus był o 8:25, a my byliśmy oczywiście nie gotowi :)

Droga do zatoki Ha Long z Hanoi jest długa, około 4,5 godziny. Prawie całą drogę można obserwować pola ryżowe, które akurat teraz są obsadzane. Po drodze oczywiście pół godziny przerwy na "siku", czyli: zrobimy wam taką nudę, aż w końcu coś kupicie w tej wytwórni rękodzieła :)
Według prognozy pogody ma być dzisiaj słonecznie i 26 stopni - słońce nie wyszło ani na sekundę przez cały dzień, do tego było mgliście (ponoć to najczęstsza pogoda w tym miejscu), ale za to nie padało, więc w zasadzie nie ma co narzekać.

Na statku dostajemy lunch. Jedzenia jest sporo, tylko jest zimne, ale przynajmniej nie będziemy głodni. Za oknem statku przewijają się przepiękne widoki - samotne skały wystające z wody.

Zdjęcia: Ha Long Bay, Północny Wietnam, Skały na Ha Long, WIETNAM
Ha Long Bay, Północny Wietnam, Skały na Ha Long, WIETNAMW trakcie wycieczki mamy czas na kajaki lub łodzie bambusowe. Kajaki prowadzi się samodzielnie, a na łódkach bambusowych jest się "wożonym". Oczywiście wybieramy stary kajak, starunie wiosła i ruszamy na podbój zatoki. Jest świetnie! Dość cicho, świeże powietrze i rewelacyjne widoki.

Zdjęcia: Ha Long Bay, Północny Wietnam, Kajakiem po Ha Long, WIETNAM
Ha Long Bay, Północny Wietnam, Kajakiem po Ha Long, WIETNAMNa koniec rejsu płyniemy jeszcze do jaskini Niebiańskiego Pałacu - jest piękna. Może i jest odpustowo, kiczowato oświetlona, ale i tak wygląda urokliwie :)

Zdjęcia: Ha Long Bay, Północny Wietnam, Jaskinia Niebiańskiego Pałacu, WIETNAM
Ha Long Bay, Północny Wietnam, Jaskinia Niebiańskiego Pałacu, WIETNAMZdjęcia: Ha Long Bay, Północny Wietnam, Kolorowe światła w Jaskini w Ha Long, WIETNAM
Ha Long Bay, Północny Wietnam, Kolorowe światła w Jaskini w Ha Long, WIETNAMSłyszeliśmy o Ha Long dużo dobrego i trochę złego. Ostatecznie uważamy, że warto to zobaczyć. Nie wgniotło nas w ziemię z wrażenia, ale miejsce jest niezaprzeczalnie wyjątkowe. Byliśmy zadowoleni, że wzięliśmy tylko jednodniową wycieczkę, bo to wystarczy i tego samego zdania były osoby, które później spotykaliśmy, a były na wersji dwudniowej.

Do Hanoi wracamy około 21:00. Po drodze znów pół godziny na "siku", kiedy przewodnik i kierowca jedzą kolację, a cała wycieczka stoi na zewnątrz niecierpliwie czekając na powrót do autobusu.

W Hanoi mamy jeszcze trochę czasu aby coś przekąsić. Sławek zamawia zupę (bez smaku, musi do niej wlać duuuużo sosu chili), a ja smażony ryż z wieprzowiną - razem 100 tys dongów (około 20 zł). Jedzenie jest ok, ale to taki raczej zapychacz, niż faktycznie coś pysznego. Sama knajpka jest sympatyczna - jeden gość z patelnią to cała kuchnia i personel kuchenny, jedzenie jest naturalnie robione przy nas - taki live cooking ;). Do tego jest trójka kelnerów ściągających ludzi z ulicy.
W pewnym momencie nastała jakaś panika, wszystkim kazano z ulicy (tam były prawie wszystkie stoliki ustawione) wejść do środka, ekspresowo wniesiono stoliki i nagle ulica pełna ludzi i krzesełek stała się pusta! Okazało się, że ktoś zaalarmował, że jedzie policja; to chyba oznacza, że nie wolno zastawiać ulic stolikami :) Widać jednak, że akcję chowania sprzętu mają przećwiczoną do perfekcji ;)

Zdjęcia: Ha Long Bay, Północny Wietnam, Skały na Ha Long Bay 2, WIETNAM
Ha Long Bay, Północny Wietnam, Skały na Ha Long Bay 2, WIETNAM
http://podroze-rohulko.blogspot.com/2016/04/9-iii-ha-long-bay.html

Zdjęcia

WIETNAM / Północny Wietnam / Ha Long Bay / Skały na Ha LongWIETNAM / Północny Wietnam / Ha Long Bay / Kajakiem po Ha LongWIETNAM / Północny Wietnam / Ha Long Bay / Jaskinia Niebiańskiego PałacuWIETNAM / Północny Wietnam / Ha Long Bay / Kolorowe światła w Jaskini w Ha LongWIETNAM / Północny Wietnam / Ha Long Bay / Skały na Ha Long Bay 2

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl