Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Dogtrekking > POLSKA


BlackSpeed BlackSpeed Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / brak / Koszęcin / Dogtrekking"Dogtrekking jest najbardziej przyjazną, zorganizowaną formą wypoczynku dla psa i jego właściciela. Jest skierowany dla wszystkich bardziej lub mniej aktywnych właścicieli psów. W Polsce jest organizowanych wiele imprez dla posiadaczy psów, są to nie tylko wystawy, ale również wyścigi psich zaprzęgów, próby pracy dla ras użytkowych, a nawet taniec z psem czy frisbee. Ale gdzie mogą się spotkać wszyscy, również Ci, dla których pies jest po prostu towarzyszem? Oczywiście na dogtrekkingu."

Witajcie!
Coś i czym chcę opowiedzieć, to jedna z najprostszych form spędzania wolnego czasu z psem-dogtrekking.
Moja przygoda z tym sportem zaczęła się kilka lat temu, kiedy jeszcze mało kto słyszał o czymś takim jak dogtrekking. Oczywiście było wielu takich, którzy brali psa na smycz, szelki i szli w góry czy po prostu na dłuższy spacer.
W tym roku miałam okazję po raz pierwszy wystartować w zawodach dogtrekkingowych organizowanych w Koszęcinie. Dystans 25 i 50 km-do wyboru. Na starcie bardzo wielu uczestników jak na tak mało znaną dyscyplinę sportu. Rasy psów i przygotowanie zawodników-naprawdę różne :)
Przed startem każdy otrzymał numer startowy, mapę i w drogę... Pierwsze skrzyżowanie-każdy w inną stronę :) Pomysłów, koncpecji na pokonanie trasy i dotarcie do kolejnych punktów kontrolnych było wiele. Drogami, polami, lasami-ilu uczestników tyle pomysłów. Ale generalnie-wspaniała zabawa, usmiechy na twarzach, merdające psie ogony.
Meta-biorąc pod uwage pomysłowość uczestników na pokonanie trasy, często nieumiejętność posługiwania się mapą czy kompasem, brak orientacji w terenie, czy po prostu brak kondycji-czasy przejścia/przebiegnięcia trasy były w skali od 2 godzin z minutami po nawet 9godzin.
Następnie nagrodzenie zwycięzców, pamiątkowe dyplomy, ognisko-generalnie-wspaniała impreza dla psów i przewodników.
Organizatorzy zachęceni tak dużą ilością startujących, pozytywnymi komentarzami i pytaniami "o jeszcze", postanowili zorganizować w przyszłym roku Puchar w Dogtrekkingu. Tak więc zachęceni/zaciekawieni moją krótką opowieścią-niech uwaznie śledzą aktualności na stronie dogtrekkingowej...

Dogtrekking to wspaniała sprawa dla każdego i w każdym wieku. Zarówno my jak i nasz pies chętnie spędzamy czas poza domem, podziwiając piękne widoki. Wystarczy pas, szelki, linka i w drogę. Pomyslcie o tym moi drodzy właściciele czworonogów...

Zdjęcia

POLSKA / brak / Koszęcin / DogtrekkingPOLSKA / brak / Koszęcin / Dogtrekking-każdy może

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl