Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Jak pachnie powietrze na Kubie..? > KUBA


szatinka szatinka Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie KUBA / Habana / centrum / fantazyjne turbany"Wyspa gorąca' tuż po tegorocznym huraganie. Zwyczaje, jedzenie, krajobrazy, stroje, język, informacje praktyczne.

Krzysztof Kolumb, odkrywszy to miejsce, zanotował w swym pokładowym dzienniku "Tak pięknego miejsca oko ludzkie jeszcze nie ujrzało".
Kuba, z jednej strony luksusowe obiekty turystyczne z czystymi i zadbanymi ulicami, gdzie Kubańczycy nie mają wstępu (np. Varadero), z drugiej obszary zamieszkiwane przez Kubańczyków, zniszczone, brudne ulice, codzienny brak wody i prądu (chociażby niektóre dzielnice Habany)…Dwie strony tej samej rzeczywistości...

Cuba zmienia się z minuty na minutę, odchodzi historia, która ją ukształtowała, jej unikalny czar i atmosfera, a zatem, w tym wypadku, nie masz mnóstwa czasu, śpiesz się by ją zobaczyć zanim będzie za późno!

Zdjęcia

KUBA / Habana / centrum / fantazyjne turbanyKUBA / habana / ulica / fiat 126pKUBA / Habana / na przeciwko capitolio / kamieniceKUBA / Ancon / plaża / na plażyKUBA / Pinar del Rio / dolina / plantacja tytoniuKUBA / Habana vieja / jedna z uliczek w stolicy / puste pułki sklepoweKUBA / trynidad / ryneczek / stary Ford i ninaKUBA / habana vieja / kino Pirat / w kinie

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 2018-10-24 15:50:42

Szkoda, że tak niewiele informacji. Przydałyby się.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl