Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:KUBA

Liczba wyszukanych artykułów: 13

KUBA / Sancti Spíritus / Trynidad / Plaza Mayor
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1764

ArturG Kuba to ostatnio bardzo popularny kraj wśród turystów. Bez wątpienia warto ją odwiedzić póki zachowuje swój charakter państwa socjalistycznego z wolna wkraczającą inicjatywą prywatną.

inf.praktczne, zdjęcia

2017-11-11

[fb] Agnieszka Trolese WYJAZD NA KUBĘ

KUBA / - / HAWANA / KUBA
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2156

[fb] Agnieszka Trolese Señores i Señoritas! Pozdrowienia z Kuby! Od dawna śniłam, by tu przyjechać. Cóż to za magiczne miejsce – Havana jest chyba najbardziej inspirującym miastem, w którym byłam. Jeśli i Ty marzysz o karaibskiej wyspie koniecznie umieść to miejsce na liście krajów, które chcesz odwiedzić z dopiskiem „pilne”, bo uwięziona w przeszłości Kuba głośno krzyczy o swoje prawa i wkrótce wiele może się tu zmienić. Poniżej moje świeże obserwacje i rzeczy, które warto przeczytać zanim zaplanujesz swój wyjazd. Mam nadzieję, że przydadzą się podczas Twojej podróży!

KUBA / -Paseo del Prado / Havana / Havańska Ulica
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1950

[fb] Monika Konopska-Kuczynska Między 20 euro miesięcznej pensji, a 1euro za litr benzyny na stacji paliw. Między smakiem Daiquiri za 5 euro a lepiącymi się od brudu ladami sklepów gdzie za parę groszy kupić można jedynie bułkę z serem i suchary.

KUBA / Hawana / Hawana / Cebulowóz
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2278

Tuan de Paso Hawana jest miastem wyjątkowym pod każdym względem. Miasto, które było jednym z ważniejszych portów Hiszpańskiej Korony w czasach kolonialnej świetności. Miasto, które przeżyło relatywny dobrobyt podczas okupacji amerykańskiej. Wreszcie miasto, które widziało o zwycięstwo oddolnej rewolucji socjalistycznej. Historia sprawiła, że dzisiaj Hawana ma wiele twarzy. W niniejszym artykule, o luźniejszej niż zwykle formie, starałem się uchwycić kilka z nich.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

KUBA / Kuba / Kuba / Błogie plażowanie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1985

Superfemka Historycznie i do dzisiaj kraj rewolucji, ludzi stłamszonych i zapuszczonych intelektualnie w globalnej rzeczywistości przez reżim, ludzi izolowanych przez lata od świata zewnętrznego, żyjących w hermetycznej przestrzeni, jedynej i słusznej zgodnie z przesłaniem dyktatury, która tyranię nazwała rządami ludu, niewolę – wolnością, nędze – dobrobytem, strach – świadomością rewolucyjną, ruinę – budowlą, a kłamstwo – prawdą.

KUBA / --- / --- / Unión de Reyes. Kuba w pigułce
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2260

GlobAdmin Jeśli szukacie miejsc, w których wydarzyło się już wszystko, co miało się wydarzyć, jeśli cenicie rozkoszowanie się czasem, to podążajcie śladem Piotra Tomzy do Unión de Reyes- miasteczka, gdzie pozostało tylko trwanie.

El Buscador Już wkrótce poczytacie relacje z przygotowań do wyjazdu grupy młodych ludzi, którzy planują spełnić swoje podróżnicze marzenie :-) Miło nam objąć projekt El Buscador patronatem medialnym!

zdjęcia, mapy

PORTUGALIA / Nazare / Nazare / Suszenie ryb
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9136

jasko66 Planujecie w najbliższym czasie podróż na Kubę? Jeśli dodatkowo lubicie owoce morza, to koniecznie poczytajcie relację jasko66.

inf.praktczne, zdjęcia

KUBA / Sancti Spiritus / Trynidad de Cuba / Trynidad de Cuba, widok z wieży muzeum miejskiego
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 7436

Antoni Święta Bożego Narodzenia zniesiono na Kubie w 1969 roku. Pozyskane wolne dni miały być wykorzystane na zbieranie trzciny cukrowej, w ramach planu zebrania 10 milionów ton na X-lecie komunistycznej Kuby. Kubańskie władze zakazały publicznego wystawienia choinek i szopek, oprócz miejsc uczęszczanych przez turystów, takich jak hotele. Przez blisko 30 lat (1969-1998) Boże Narodzenie nie było na Kubie dniem wolnym od pracy. Komunistyczne władze przywróciły je dopiero po historycznej wizycie, którą w styczniu 1998 r. złożył na wyspie papież Jan Paweł II, a dopiero przed siedmioma laty komunistyczny rząd Kuby zgodził się, aby czas Bożego Narodzenia był czasem wolnym od nauki.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

KUBA / Santiago de Cuba / El Cobre sanktuarium / Matka Boska z El Cobre
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6300

Antoni Bazylika w El Cobre stanowi cel licznych pielgrzymek z całej Kuby; ludzie proszą głównie o zdrowie dla najbliższych. Często w podzięce zostawiają dary wotywne, malutkie kawałki złota w kształcie wyleczonej części ciała. Wśród pamiątek, jest złota figurka rewolucjonisty z gór Sierra Maestre, złożona w ofierze przez Linę Ruz, matkę Fidela Castro w podzięce za uratowanie jej syna.

zdjęcia, linki

KUBA / Varadero / plaża / Darty Dancing 2
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 3251

KUBA / Habana / centrum / fantazyjne turbany
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5993

szatinka "Wyspa gorąca' tuż po tegorocznym huraganie. Zwyczaje, jedzenie, krajobrazy, stroje, język, informacje praktyczne.

inf.praktczne, zdjęcia

KUBA / brak / Santiago de Cuba / bębniarze
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 9412

Cezo To, że znalazłem się na Kubie było doprawdy dziwnym zrządzeniem losu. Wszystko zaczęło się... w Mongolii. Na targowisku w Ułan Bator zobaczyłem człowieka w kolorowej koszulce z napisem „Mexico”. Rysy jego twarzy wskazywały, że pochodzi z tego właśnie zakątka świata. Zaczęliśmy rozmawiać. Okazało się, że Jose, gdyż tak miał na imię, nie jest Meksykaninem, lecz attache ambasady kubańskiej w Mongolii.

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2705, Łączna liczba odwiedzin: 13276970Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl