Forum dyskusyjne

Samolotem do Portugalii

kategoria podróże po świecie

Batista dołączył
26.08.2010

Batista 17:13 | 01.09.2010

Mam pytanie : jakimi liniami lotniczymi najtaniej jest dostać się do Lizbony? I jakie rzeczy warto wiedzieć w przypadku podróżowania do Portugalii?
Chcę zacząć już planowanie moich następnych dni odpoczynku, a wiem że im szybciej rozpocznę poszukiwanie biletów, tym większa jest okazja, że trafię na niską cenę.

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 18:26 | 01.09.2010

mam przeczucie że tanim lotem (easyjet) z Berlina schonefelda wyjdzie taniej niż lot rejsowy z Polski. W lizbonie nie warto zostawiać auta na niestrzezonym parkingu, włamują się często. Chyba nie ma zasadniczych róznic między np Portugalią a np Hiszpanią. Każdy doświadcza wszystkiego inaczej

blueberry nights dołączył
07.08.2007

blueberry nights 20:47 | 01.09.2010

Mi sie rewelacyjnie podrozowalo po Portugalii! :) Lecialam ryanair do Girony, stamtad do Porto (bardzo polecam to miasto!), pozniej autobusem (komfortowym, ogolnie jest to wygodny i szybki srodek transportu w Port.) na poludnie - rewelacyjne Algarve i na sam koniec zwiedzalam Lizbone. Z Lizbony lecialam easyjetem do Berlina. Ludzie byli przemili i pomocni - im dalej na pd, tym bardziej dalo sie odczuc te zyczliwosc :) Powodzenia i udanej podrozy!

pauu-lyna dołączył
08.04.2010

pauu-lyna 13:29 | 02.09.2010

Najlepszy czas na podróżowanie to październik, może początek listopada (ale napołudniu). W październiku jest już po sezonie, więc noclegi są tańsze i dużo łatwiej znaleźć wolne miejsca. Polecam sieć schronisk młodzieżowych (ale nie tylko dla młodzieży;) Pousadas de juventude (kilkadziesiąt w całym kraju, cena za miejsce w dwójce często poniżej 15 euro!) Przemieszczać się najlepiej samochodem (szcególnie południową część), do mniejszych miejscowości często trudno się dostać, jeżdzą 3 autobusy dziennie, albo nawet.... 2 razy w tygodniu;) Autostrady są bardzo drogie, lepiej jeździć bocznymi drogami.
W regionie Algarve dobrze działa też autostop. Do zwiedzania również polecam Porto (koniecznie), warto też zwiedzić miastezko Guimaraes, pociągi z Porto kilkanaście razy dziennie, koszt 2,15 euro i Algarve, sczególnie przepiękne zachodnie wybrzeże (nieturystycznie! nocleg na przykład w Pousada de juventude w Arrifanie, niedaleko Aljezur (13euro za osobe w pokoju 2-os) i klify w okolicach Lagos. I wiele innych miejsc!!! np. Tomar-zaspół zamkowo-klasztorny, Batalha - klasztor gotycki, miasteczko Mertola i Marvao (oba w regionie Alentejo)

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 23:23 | 02.09.2010

Rzeczywiście warto się wybrać na Algarve, ale noclegi w schroniskach są bardzo drogie. Tańsze są hotele. Pokój 2-osobowy w schronisku to co najmniej 100 zł i to bez łazienki, a np apartament w 3-gwiazdkowym hotelu Club Alvor Golf niedaleko Portimao kosztuje tylko 70 zł. I do dyspozycji są 2 łóżka i sofa. W dodatku to cena dla 4 osób. Hoteli w podobnej cenie jest dużo więcej.

pszczolka2004 dołączył
08.08.2010

pszczolka2004 11:50 | 04.09.2010

Cześć, ja proponuję Ci rozpocząć plany od przeczytania podróżnika forum.gazeta.pl/forum/w,207,110200514,116118095,Re_Portugalia_w  _7_dni_objazdowka.html jest on pomocny i można znaleść tam informacje których można nie znaleśc w internecie,. Ja jestem bardzo zadowolona z niego:)
Pozdrawiam

pszczolka2004 dołączył
08.08.2010

pszczolka2004 10:00 | 06.09.2010

Dosyłam prawidłowy link do komentarza wyżej www.travelco.pl/Berlitz_Przewodnik_Ilustrowany_Portugalia_97883  74766487-393.html.
Pozdrawiam :)

Batista dołączył
26.08.2010

Batista 17:46 | 14.09.2010

A co powiecie na temat przewodnika po Portugalii Lonely Planet po angielsku? Jestem przyzwyczajony że LP jest świetny i zwykle z niego korzystam, jednak jaka jest wasza ocena?

drewniana dołączył
14.09.2010

drewniana 12:14 | 15.09.2010

Cześć, ja proponuję Ci planowanie rozpocząć od podróżnika www.travelco.pl/Berlitz_Przewodnik_Ilustrowany_Portugalia_97883  74766487-393.html który uważam że jest świetny i sprawdził się nie tylko podczas mojej podróży ale i podczas podróży moich rodziców.
Pozdrawiam :)

gunness dołączył
19.03.2010

gunness 09:06 | 16.09.2010

niestety dolot do Portugalii jest teraz utrudniony. Swego czasu tanio można było dolecieć do Porto z Krakowa , przez Londyn, teraz już nie ma takiej możliwości. radze szukać, p[ołączeń z popularnych węzłów komunikacyjnych, gdzie tanio można dolecieć z PL - powinno wyjść najtaniej.
-----
tanie-podrozowanie.net

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl