Forum dyskusyjne


Podróż na stopa- cel Izrael

kategoria podróże po świecie

kraj Izrael

Emilyyy dołączył
04.09.2013

Emilyyy 00:23 | 04.09.2013

Witajcie! Czy ma ktoś wieści jak wygląda sytuacja bezpiecznego wjazdu do Izraela? Powiem tak, wybieramy się z ekipą 4 osobową na stopa do Jerozolimy. Chcemy stopować do Turcji a z tamtąd z powodu trudnej syt w Syrii łódkostopowac dalej do Izraela. Czy waszym zdaniem damy radę spokojnie przekroczyć granicę? czy są jakieś zaostrzone przepisy w tym czasie? Ktoś coś wie i może podpowiedzieć?


aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 21:31 | 04.09.2013

W zasadzie jedyna w miare bezproblemowa możliwościa wjazdu do Izraela od strony lądowej jest ( a raczej dotad był)wjazd przez przejście graniczne Taba z Egiptem,ale z wiadomych wzgledow w tej chwili tego sposobu nie polecałbym,a być może Izrael niechętnie widzi przybyszów z tamtej strony...Jest jeszcze Jordania, ( most Allenby)ale jak macie zamiar dostać się do tego kraju ladem z Turcji to zagadka dla mocnych w geografii;).Ponadto,co to znaczy bezpiecznie,tam teraz jest średnio bezpiecznie z uwagi na sytuacje w Syrii...


Włóczykijek dołączył
04.09.2013

Włóczykijek 22:18 | 04.09.2013

co znaczy łódkostopować? Ogólnie nie polecam stopowania do Izraela. Z przekroczeniem granicy od strony Libanu może być bardzo poważny problem, o ile w ogóle będzie to możliwe z powodu zaostrzonej sytuacji.
Izrael bardzo dobrze strzeże swoich granic i próba przedostawania się tam stopem może narazić stopowiczów i podwożącego na duże nieprzyjemności, przesłuchanie, a w gorszym wypadku areszt i deportację....
Wjazd lądowy do Izraela jest od strony Jordanii - przejście w Akaba - mniej zatłoczone i przez Allenby bridge - długo się czeka. Drugie przejście jest od strony Egiptu (mało przyjemne).
Polecam jednak polecieć samolotem do Tel Avivu i dalej stopem lub busikiem (60szekli) do Jerozolimy - na spokojnie i bez nieprzyjemności na granicach...


aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 23:16 | 04.09.2013

Nie ma możliwości przejazdu do IL z Libanu,od dawien dawna...Można jeszcze próbować statkiem z Cypru do Hajfy,ale to nie żaden stop....


arysto dołączył
09.07.2012

arysto 17:01 | 07.09.2013

Wjechanie do ISR od strony JOR nie stanowi problemu (Aqaba), płaci się tylko 10-15jd i po krótkiej pogadance jesteś w Eljacie. Przy obecnie tanich lotach do Izraela nie wiem czy jest sens pchać się tam na stopa, nie lepiej pojeździć nim po Turcji i Bałkanach oraz w samym Izraelu? Bez ryzyka i innych nieprzyjemności. Pamiętaj, że jest to niestabilny region, szczególnie ostatnio.


Emilyyy dołączył
04.09.2013

Emilyyy 08:36 | 11.09.2013

DZiękuję wszystkim za posty! Wzięliśmy wszystkie za i przeciw i nasza podróż pomimo licznych kontaktów będzie musiała poczekac. Faktycznie czas mało przyjazny wędrowcom. pozdrawiam i życze udanych włajaż, włajaż :)



Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl