Forum dyskusyjne


Smiglo dla TOPR Pomoz pomagac

kategoria inne

kraj Polska

Dzik dołączył
04.01.2005

Dzik 22:58 | 04.01.2005

Szanowni Koleżanki i Koledzy,

Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie akcji Śmigło dla Tatr; www.smiglodlatatr.pl  . W styczniu tego roku minie dwa lata od tragicznej lawiny pod Rysami w której straciło życie ośmioro licealistów z Tych, a TOPR stracił swój jedyny helikopter.

Wspinacze z internetowego forum Brytana (www.wspinanie.pl) postanowili działać i po roku dość zdecydowanych działań widać już pierwsze rezultaty. W ciągu półtora miesiąca zmieniliśmy ustawę o ochronie przyrody w taki sposób, że TOPR będzie dostawał 15% dochodu z biletów do Tatrzańskiego Parku Narodowego. W ostatnich dniach zostało podpisane porozumienie między władzami parku i pogotowia; pierwsze pieniądze zostały już przekazane TOPR-owi. Jest to pokaźna suma, która pozwoli na stabilność finansową TOPR i podniesienie jakości usług ratowniczych w Tatrach (za okres od maja do grudnia 2004 r. będzie to ok. 0,5 mln zł., docelowo w skali całego roku ok. 0,8 mln zł.). Uzbieraliśmy też 75.000 złotych z których zakupiliśmy najnowocześniejszy sprzęt reanimacyjny dla remontowanego śmigłowca. Ponadto ok. 80.000 zł. wpłynęło w tym czasie z dopiskiem „śmigło” na konto TOPR. Jest z czego być dumnym. Jednak nie możemy spocząć na laurach. Mimo obietnic rządu śmigła nie ma. Remont rozbitego Sokoła został już wprawdzie zakończony, ale nadal brakuje 2 mln. złotych na spłatę kosztów remontu. Na dalszą pomoc ze strony rządu nie ma raczej co liczyć. Bieżące remonty i przeglądy oraz koszta utrzymania będą wysokie. Jedna godzina lotu kosztuje ok. 2000 złotych. Potrzebna jest Wasza pomoc!

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki patronuje Akcji Śmigło Dla Tatr (www.smiglodlatatr.pl). Posiadamy status fundacji pożytku publicznego, a to pozwala Wam na przekazanie 1% z Waszych podatków na rzecz naszej fundacji. W zeszłym roku większość pieniędzy, które uzbieraliśmy wpłynęło dzięki wspaniałym ludziom, którzy przekazali ten 1% na rzecz akcji Śmigło dla Tatr. Podatki musi każdy z nas zapłacić i mamy mały wpływ jak one są wydawane przez rząd. Jednak każdy z nas może zadecydować na co przeznaczyć ten 1%! Śmigłowiec jest potrzebny. Przed katastrofą ratował powodzian, narciarzy, kolonistów, turystów, snowbordzistów, kierowców na Zakopiance i wielu innych ludzi, którzy nie koniecznie chodzili po górach czy uprawiali wspinaczkę. Śmigło ratuje ludzkie życie i zawsze było gotowe ruszyć na każde wołanie o pomoc. Teraz musimy pomoc TOPR-owi aby znowu mógł odzyskać swoje anielskie skrzydła.

Dlatego też proszę Was o dołączenie się do naszej akcji; www.smiglodlatatr.pl  . Przekażcie 1% ze swoich podatków na rzecz naszej akcji Śmigło Dla Tatr. Namówcie swoje rodziny i znajomych. Wyszarpnijmy te parę złotych z fiskusowej paszczy. Przekażmy 1% na śmigło, które jest tak bardzo potrzebne w Tatrach. Pomóżcie pomagać innym! Pomóżcie ratować życie! Nie dajcie fiskusowi dajcie TOPR-owi! 1% może przekazać prawie każdy i ten biedny i ten bogaty, wszak to są podatki, które i tak trzeba zapłacić. Każdy grosz się liczy.

Ci którzy płacą zryczałtowany podatek liniowy w wysokości 19% dochodu nie mogą wprawdzie przekazać nam 1%, ale mogą dokonać jednorazowej darowizny w wysokości 350,- zł. i tę odpisać od podatku. Kwotę tę należy przekazać w roku podatkowym, za który dokonywane jest rozliczenie, tak więc wpłacone teraz pieniądze będzie można odpisać dokonując rozliczenia podatkowego za rok.

Na naszej stronie internetowej www.smiglodlatatr.pl  przygotowaliśmy ulotki wraz z kompletnymi instrukcjami jak należy przygotować druki wpłat i PIT-y. Ulotki te w plikach graficznych można pobrać ze strony głównej pod wskazanym wyżej adresem. Będą też one rozprowadzane w niektórych pismach górskich (na dzień dzisiejszy wiadomo już że w „Tatrach” i w „Taterniku” – gdzie będzie też insertowany formularz wpłat).

Można też wpłacać indywidualne darowizny na konto naszej fundacji:
Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
00-666 Warszawa, ul. Noakowskiego 10/12
Bank Millennium 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

Jeszcze raz apeluje o Wasze wsparcie i z serca dziękuję za Waszą szczodrość.

Z taternickim pozdrowieniem:

Dzik
aneta dołączył
25.06.2004

aneta 22:18 | 06.01.2005

od 2 lat regularnie [ zlecenie stałe] płacę na konto TOPR po 30 PLn.Zachecam innychStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl