Forum dyskusyjne

proszę o rady nt Hong Kongu

kategoria podróże po świecie

lussi dołączył
23.10.2011

lussi 16:41 | 25.10.2013

PP! będziemy w Hong kongu w 4 osoby. Przylecimy samolotem z bangkoku więc znajdziemy się na wyspieLantau. Chciałabym sie dowiedzieć czy warto 1 noc zostać na wyspie aby wjechac kolejką przy Thung Chung? (przyjecimy ok godz. 16 więc czy jest warto pchać się od razu do miasta czy rano wrócić na wyspę??? czy drogie są taksówki? bo wiadomo, że dzielimy wszystko przez 4 osoby czy jednak warto jeździć metrem??? i gdzie najlepiej się ulokować później na Kowloonie? planujemy byc ok 2 - 3 noce i potem popłynąć promem do Shenzhen (gdzie dokładnie startuje prom? i ile kosztuje? z góry dziękuję za info

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 10:14 | 28.10.2013

Na Kowlonie najtańszy nocleg (i największy wybór) i najlepsze klimaty w Chungking Mansion, tam też dobre żarcie. Dojazd busem z lotniska, teraz nie pamiętam nr. Nie wiem jak taxi. Ja do Shenzen jechałam metrem więc nie pomogę z promem, ale na miejscu są dobre punkty info (m.in. przy promie Kowlon-HKG).

lussi dołączył
23.10.2011

lussi 13:47 | 28.10.2013

PP! bardzo dziękuje za odpowiedz... także zatrzymamy się tam na nocleg (ile mniej więcej placiliście? i jak robiliście rezerwację? bo bardzo fajne miejsce wypadowe i pojedziemy metrem lub busem z lotniska pod sam hostel... czy również mogłabym prosić o dobre miejsce noclegowe (blisko atrakcji - choć tam zapewne tylko sklepowe) w Shenzen..? co jeszcze warto zobaczyć w HKG? poza górą Wiktorii, Kawloon (aleja gwiazd) i buddą?

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 10:52 | 29.10.2013

W Chungking Mansion nie trzeba robić rezerwacji, bo najlepiej najpierw zobaczyć pokoje i wybrać coś co będzie odpowiadało w sensie ceny i standardu. Hosteli jest mnóstwo, zobaczysz na rozpisce przy windach. Jeśli zależy ci na rezerwacji to możesz zrobić np. przez hostelworld (większość najtańszych hosteli jest w ChM, tam też ceny). W HKG trzeba po prostu powłóczyć się po mieście, po różnych wyspach: Kowlon, HKG, poppłynąć sobie na którąś z wychillowanych wysp, na których nie ma samochodów. W Shenzen tylko przekraczałam granicę więc nie pomogę.

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 11:58 | 29.10.2013

Aha, no i koniecznie trzeba wjechać sobie naprawdę wysoko w którymś z wieżowców, bo wrażenia są niesamowite, jak z samolotu. Poszukaj sobie w Necie, w których budynkach można za darmo (te drapacze chmur mylą mi się z tymi w Szanghaju więc nie chcę wprowadzać w błąd, ale na pewno są bezpłatne opcje, bo bank, albo restauracja).

lussi dołączył
23.10.2011

lussi 12:15 | 29.10.2013

przepraszam nie przechodzi poczta do Pani

lussi dołączył
23.10.2011

lussi 12:18 | 29.10.2013

PP! dziękuję napewno skorzystamy z rad. Próbowalismy wczoraj robić rezerwacje przez Agorę ale wychodzą ceny za te hostele ok 50-70 dolarów amerykańskich z 2 osobowy pokój. Czy jak przyjedziemy bez rezerwacji to też coś w miare rozsądnego dostaniemy? i w jakiej mniej więcej garnicy?

taxi dołączył
17.10.2012

taxi 15:17 | 29.10.2013

Bezpłatnie można wjechać na 43 piętro Bank of China, z którego rozpościerają sie wspaniałe widoki we wszystkich kierunkach na Hong Kong, tak daleko jak wzrok sięga :-)
Pozdrawiam

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 10:15 | 31.10.2013

Spokojnie można jechać bez rezerwacji. Najniższe ceny za pokój dwuosobowy to 70-100 pln, jeśli hostel prowadzi Hindus to warto się potargować, jeśli Hongkonger/Chińczyk to raczej niewiele albo nic się nie utarguje (takie przynajmniej jest moje doświadczenie).

lussi dołączył
23.10.2011

lussi 16:27 | 29.10.2013

o, super, napewno skorzystamy ;-) jeżeli coś jeszcze ciekawego warto zobaczyć proszę o info (przylatujemy z Bangkoku do Hong Kongu potem Shenzen i Guangzou (napewno każda wskazówka na wagę złota)

taxi dołączył
17.10.2012

taxi 20:24 | 30.10.2013

Oprócz znanych turystycznie miejsc jak np. wjazd kolejką na Górę Wiktorii z której roztacza się warty zobaczenia widok na H.K., polecam wybrać sie autobusem z Central District do dzielnicy Aberdeen znajdującej się po drugiej stronie wyspy. Tam skierujcie się w stronę portu gdzie przy brzegu cumują małe statki rybackie tzw. sampany. Zbliżając sie do nich podejdzie do Was któryś z rybaków, lub sami sami im powiedzcie, że chcecie popływać sampanem. Za godzinną przejażdżkę płaciliśmy w przeliczeniu chyba 5 €. Wszystko załatwia się dyskretnie, ponieważ rybacy w ten sposób dodatkowo dorabiają sobie do swojego skromnego życia. My płynęliśmy o zachodzie słońca. Było spokojnie i nastrojowo, a obok nas mijaliśmy m.in. ubogie domki mieszkalne na wodzie. Inna atrakcja godna obejrzenia to kilkupiętrowe akwarium w Ocean Park. Idzie się wokół niego kilka pięter w dół i podziwiać można w nim niesamowity wodny świat. W każdym razie bardzo rozreklamowany singapurski Underwater World na Sentosa nie ma co konkurować z akwarium w Ocean Park w H.K. Na terenie Ocean Park jest tez wiele innych egzotycznych ptaków, roślin czy zwierząt jak np. misie panda.
Możecie też wziąć prom i popłynąć na wyspę Lantau. Wprawdzie na Lantau wszyscy wybirają się do olbrzymiego pomnika Buddy, my jednak po dotarciu do Lantau wzięliśmy autobus ktorym dojechaliśmy do wioski rybackiej Tai O, w której jeszcze wiele chat rybackich zbudowanych jest na palach wystających z wody. Mieszkańcy wioski trudnią się rybołóstwem i wszystkie rodzaje mieszkańców morza można zobaczyć na ich straganach. Rybacy proponują również przejażdżki ich motorowymi łodziami na spotkanie z różowymi delfinami, które pojawiają się w pobliżu wioski. To bardzo spokojne i relaksujące miejsce. W H.K. byłam w 2006 roku, więc sprawdźcie, czy coś sie nie pozmieniało :-)
Pozdrawiam

lussi dołączył
23.10.2011

lussi 19:29 | 31.10.2013

Super! dziękuję na pewno skorzystamy!

lussi dołączył
23.10.2011

lussi 15:41 | 10.11.2013

PP! dzisiaj usiadłam do robienia naszego programu i mam jeszcze kilka pytań. Czy na drugą strone z Kawloon na Wyspę Hong Kong da sie przejść pieszo? np. do Central District? lub Stae Ferry? ...widziałam na mapie, że Ocean park jest chyba dość blisko Aberdeen więc możemy to zrobić w 1 dniu? i próbowałam znaleźć tą miejscowość Tai O (w której części wyspy się mieści? czy warto zobaczyć Victoria Peak? z góry dziekuje za odpwoeidz

taxi dołączył
17.10.2012

taxi 08:56 | 12.11.2013

Witam,
aby dostać sie z Kowloon na Hong Kong Island są dwie możliwości: czerwoną linią metra, która leci z Nowych Terytoriów-Kowloon-tunelem pod portem między stałym lądem a Wyspą Hong Kong-do Central District, lub promem Star Ferry łączącym Kowloon (a konkretnie Taim Sha Tsui) z Wyspą. Bilety na Star Ferry są bardzo tanie ponieważ prom ten jest uważany za normalny środek lokomocji, a nie extra przejażdżkę. Bilety na górny pokład były tylko 50 HK centów droższe niż dolny pokład, ponieważ z niego rozpościera się lepszy widok na zbliżającą się wyspę. Bilety można kupić w automatach na stacji promu.
Z Central do Aberdeen jechały autobusy 7 i 71, a z Aberdeen do Ocean Park autobus 48. Tak, Aberdeen i Ocean Park można zmieścić w jednym dniu.
Wjazd kolejką Peak Tram na Victoria Peak, a potem widok leżącego u Waszych stóp Hong Kongu jest warte zobaczenia.
Żeby dostać się do wioski Tai O na wyspie Lantau trzeba wsiąść na Wyspie Hong Kong na prom wychodzący z Outlying Districts Pier i dotrze się nim na Lantau w miejscu Mui Wo. Tam wsiadacie do autobusu nr 1, kupujecie bilet u kierowcy do Tai O Village i jedziecie do niej prawie godzinę. Wioska Tai O była ostatnim przystankiem tej linii autobusowej.
Miłego planowania podróży :-)

lussi dołączył
23.10.2011

lussi 16:46 | 12.11.2013

Wielkie dzięki naprawdę te rady nam się przydadzą!!! a jak najlepiej z lotniska dostać się do Taim Sha Tsui? my przylatujemy ok. godz. 17 więc zapewne jeszcze zdążymy wieczorem na pokaz gry świateł nad Hong Kongiem na 20? czy to sie ogląda z brzegu? czy kupuje się bilety?... chciałam się jeszcze zapytać o Ocean Park. Ponieważ raczej wesołe miasteczka nas nie interesują tylko to ogromne akwarium. Czy bilety kupuje się osobno? czy wejście jest na wszystko razem? ile czasu tam mamy poświęcić?chcielibyśmy również zobaczyć Chi Lin Nunnery (ogrody i architektura? Czy może również byliście w tym miejscu? dziękuję za rady '-)

lussi dołączył
23.10.2011

lussi 18:47 | 12.11.2013

Chciałabym się również zapytać czy jeżeli bedziemy wjeżdżać na Victoria Peak to z tamtąd warto przejść na Victoria garden??? i drugie pytanie czy z Ocean Park mamy sie kierować na Aberdeen (boat club)?

taxi dołączył
17.10.2012

taxi 09:58 | 13.11.2013

Z lotniska do Tsim Sha Tsui dostaliśmy się autobusem A21 który ma m.in. kilka przystanków na Nathan Road. Jedzie się nim ok. godziny. Drugą możliwością jest szybki pociąg tzw. Airport Express, ktorym jedzie się ok. 20 min. i wysiąść trzeba na stacji Kowloon. Stamtąd jednak trzeba kombinować jak dostać się np. do centralnej ulicy Nathan Road w Tsim Sha Tsui, ponieważ jest tam mało rozwinięta komunikacja - ale to zależy w jakim miejscu macie hotel w Tsim Sha Tsui. Musicie zobaczyć na mapie co bardziej Wam się opłaca. Bilet autobusowy jest o połowę tańszy niż na Airport Express.
Świetlne show nad H.K. można oglądać codziennie o 20.00 stojąc na promenadzie na Kowloon tuż nad wodą oddzielającą Kowloon od H.K.Island. Promenada biegnie od stacji promu Star Ferry w lewo. Show jest za darmo.
Bilet do Ocean Park w 2006 r. kupowało się jeden na wszystko, ale wtedy wesołe miasteczko stanowiło nikłą część całości - pamiętam tylko kolejkę górską. Sprawdźcie czy coś się pozmieniało w sprzedaży biletów.
Chi Lin Nunnery nie zwiedzaliśmy, dlatego nie mogę nic na ten temat powiedzieć.
Sampany cumują przy Aberdeen Promenade. Przy Marina Club cumują tylko milionowej wartości jachty i statki bogatych właścicieli.
Po Victoria Garden trochę sobie pospacerowaliśmy żeby nacieszyć oczy zielenią, której w tym mieście nie jest zbyt dużo.
Ciekawostką jest największy park w H.K. - Victoria Park na Wyspie Hong Kong ale ... w niedzielę. Niedziela, to jedyny wolny dzień w tygodniu dla setek tysięcy zatrudnionych Gastarbeiterek w H.K. W tym dniu, dziewczyny z Malezji, Bangladeszu, Indii, Indonezji, Afryki itp. spotykają się w Victoria Park. Cały park wypełniony jest tysiącami kolorowych, radosnych dziewcząt, które urządzają pikniki, grają na instrumentach, śpiewają, tańczą, a w powietrzu rozlega się ich szczebiot w najróżniejszych językach. Naprawdę warto to zobaczyć i usłyszeć :-)

lussi dołączył
23.10.2011

lussi 20:00 | 14.11.2013

Witam! będzimy mieszkać w Changking Mansion bo to chyba atrakcja tego miejsca. Przylatujemy ok. godz. 17 więc autobusem powinniśmy zdążyć na promenadę ;-) ...oglądałam zdjęcia ocean parku i dość dużo jest tzw."wesołego miasteczka" a na to szkoda mi czasu - chociaż duże akwaria chciałabym zobaczyć ze względu na to, że nurkuję... czym najlepiej wjechać na Victoria Peak? kolejką? autobusem" czy może wejść pieszo? choć może szkoda na to czasu i czy z tamtąd będzie można zjechać do Ocean Parku? dziękuję za podpowiedzi

taxi dołączył
17.10.2012

taxi 17:12 | 16.11.2013

Tak jak wcześniej pisałam, widok z Victoria Peak na H.K. jest godny zobaczenia, ale... co kto lubi. Na górę wjechaliśmy kolejką Peak Tram (to przede wszystkim oszczędność czasu), ale nie udawaliśmy się z niej bezpośrednio do Ocean Park. Pozdrawiam

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 13:21 | 17.11.2013

Polecam hongkongdreaming.pl/  - sama go subskrybuję i czytam z zaciekawieniem :)

TomaszekAction dołączył
05.10.2017

TomaszekAction 20:04 | 01.01.2018

Jak dla mnie to warto pospacerować po tym miejscie i zawsze znajdzie się coś ciekawego,przejazd pietrowymi tramwajami też jest atrakcja samą w sobie.

TomaszekAction dołączył
05.10.2017

TomaszekAction 20:05 | 01.01.2018

>Bezpłatnie można wjechać na 43 piętro Bank of China, z którego rozpościerają sie
>wspaniałe widoki we wszystkich kierunkach na Hong Kong, tak daleko jak wzrok sięga
>:-)
>Pozdrawiam

Niestety ten taras widokowy jest już nieczynny.

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 13:42 | 17.01.2018

Cześć!

Polecam mało znaną wyspę Cheung Chau, jeśli macie ochotę na spokojniejszy klimat, oraz jeżeli gustujecie w kolorowej chińskiej architekturze to Western Monastery. Na Moog Kook można znaleźć wiele fajnych restauracji. Co do Chonking Mansion to mogą być tam spore kolejki do windy, a w metrze nieraz jest tak ciasno, że się szpilki nie wsadzi.
Pozdrawiam
Monsoon

mynameiswind.com/hongkong-to-nie-tylko-wiezowce-wyspa-cheung-ch  au/
mynameiswind.com/hong-kong-nowe-terytoria-tsuen-wan/ 

iglawpodrozy dołączył
16.03.2018

iglawpodrozy 02:41 | 16.03.2018

Hej, ja też odwiedziłam Hongkong jakiś czas temu, jeżeli masz ochotę zapraszam do posta z tej wyprawy iglawpodrozy.com/posts/show/hongkong-czyli-latwiejsza-wersja-ch  in.html

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl