Forum dyskusyjne

Ciemna strona Mauritius

kategoria podróże po świecie

Mara800 dołączył
20.02.2017

Mara800 18:41 | 20.02.2017

Witam,

Postanowiłam opisać ciemną stronę Mauritius ponieważ przed wyjazdem na wakacje przeczytałam o wszystkim co się tam dzieje, lecz nigdzie nie przeczytałam o dramacie zwierzaków w tym raju. Ponieważ nikt o tym nie pisze.Właśnie tydzień temu wróciłam z tej "rajskiej wyspy".

To nie były udane wakacje, mimo to, że pogoda sprzyjała oczywiście, plaża, słońce i Ocean dramat psów które tam biegają przeraził mnie. Wszędzie są bezdomne psy wychudzone, okaleczone. Śpią na ulicach i bardzo się boją ludzi. Często mają połamane łapki i chorą skórę. To był dramat. Przez cały wyjazd zamiast podziwiać uroki wyspy, wypatrywałam psów aby chociaż je nakarmić dowiadywałam się o instytucję, które coś mogą zrobić w sprawie psów, ale tubylcy nie chcieli nic mówić. Nie da się pomóc tym zwierzakom a tubylcy mają swoje sposoby by się ich pozbywać. Śmiało mogę powiedzieć, że wyprawa na tą wyspę jest bardzo droga, ale w tej chwili nawet za darmo bym tam nie poleciała. Wiem, że każdy kraj to obyczaj, ale to co tam przeżyłam to był szok.

Mam nadzieję, że jeśli ktoś, kto kocha zwierzaki wcześniej nie czytał o rzeczach jakie się tam dzieją zaoszczędzi sobie stresu i pieniędzy. Dla mnie był to dramat.

Pozdrawiam

gorest2 dołączył
25.06.2014

gorest2 12:09 | 21.02.2017

Trzeba zdjęcie zdobić, a nie tylko oskarżać... Jakoś nigdy tego nie wiedziałem

Mara800 dołączył
20.02.2017

Mara800 16:37 | 21.02.2017

Ale jakie zdjęcie psów???Taaaaa Człowieku ja nikogo nie oskarżam piszę o swoich odczuciach.Jak bym gdzieś o tym przeczytała to bym tam nie pojechała proste.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 15:03 | 21.02.2017

@Mara80 Będzie ci ciężko w podróży, poza Europą i Am.Płn. tak się traktuje psy. A i w Rumunii czy Mołdawii jest podobnie. Nie jesteś w stanie nic na to poradzić.
pozdr
bm
......................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

eleni1963 dołączył
08.01.2017

eleni1963 16:58 | 25.03.2019

Właśnie w maju wybieramy się na Mauritius. Jak zawsze przed wyjazdem przygotowujemy się czytając wszelkie informacje o danym kraju: o społeczności, która tam mieszka, o zwyczajach jakie panują, o miejscach, które warto zobaczyć, nie wspominając o wielu wrzucanych przez turystów zdjęciach i filmikach. Przy takiej ilości przeglądanych wiadomości natknęłam się również na zdjęcia bezpańskich psów. Wracając do pani wypowiedzi, że gdyby pani wiedziała o takiej skali bezpańskich, chorych i źle traktowanych psów nie odwiedziła by pani tego kraju, powiem pani, że jest wiele takich państw na świecie, gdzie zwierzęta są źle traktowane z Europą włącznie. Oczywiście jest zasadnicza różnica między Europą, a innymi kontynentami. U nas się to nagłaśnia i się z tym walczy, tworzą się domy opieki nad zwierzętami, zbiera się na to fundusze. Niestety jak pani zauważyła nie wszędzie tak się dzieje. Co nie oznacza, że należy omijać takie kierunki chociażby jak Mauritius. Nie uzdrowimy świata w ten sposób. Podobnie się dzieje, w pięknej Azji, do której mam wyjątkowy sentyment, Indonezji, czy w Afryce. Mnie również boli serce, jak widzę takie nieszczęśliwe zwierzęta. Bardziej jednak ubolewam nad głodującymi i ciężko pracującymi ludźmi, a w szczególności dziećmi. Ale oczywiście wybór należy do każdego z nas. Pozdrawiam serdecznie.

Mara800 dołączył
20.02.2017

Mara800 16:41 | 21.02.2017

Witam, Wiem dlatego za nim gdzieś wyjadę staram się dowiedzieć wszystkiego o danym kraju o Mauritius nigdzie nie przeczytałam o traktowaniu złym psiaków. W zeszłym roku byłam na Zanzibar i mimo, że to też Afryka wogule nie mają takiego problemu. A właśnie najgorsze jest to, że nic się nie poradzi.

Pozdrawiam

ankai dołączył
14.02.2017

ankai 22:12 | 18.07.2017

ciężko się czyta z powodu błędów ortograficznych...

Mara800 dołączył
20.02.2017

Mara800 20:57 | 21.02.2017

Nie, dziękuję za ten 'raj' byłam,widziałam nigdy więcej tam nie pojadę.

Krzysztof Woy dołączył
02.06.2018

Krzysztof Woy 21:30 | 25.03.2019

To emocje robią te hohliki.

maniekxxxxx dołączył
21.02.2020

maniekxxxxx 15:51 | 21.02.2020

>ciężko się czyta z powodu błędów ortograficznych...
witam.
dlaczego błedy ortograficzne robią na Pani takie wrażenie a nie problem który jest tu opisywany, a może ta osoba jest dyslektykiem jak ja i to nas dyskryminuje w wypowiedziach ??

DMW45 dołączył
12.12.2013

DMW45 22:25 | 10.07.2017

We wszystkich krajach muzułmańskich pies jest źle traktowany albowiem wedle legendy pies ugryzł Proroka Mahometa.

Mara800 dołączył
20.02.2017

Mara800 15:14 | 15.07.2017

Winą moją było to, że chyba tak do końca nie doczytałam co tam się dzieje przed wyjazdem. Nauczka na przyszłość by zaoszczędzić sobie stresu.

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 20:27 | 16.07.2017

No to możesz wykreślić z podróżniczych planów duuuuużo krajów świata. A jeśli na ludzką niedolę też masz taką wrażliwość, zbyt wiele nie zobaczysz. Życie, ot, co.

Mara800 dołączył
20.02.2017

Mara800 16:37 | 19.07.2017

No bywam w duuużo krajach, lecz unikam takich w których się znęcają nad zwierzętami. Wrażliwość mam tylko w stosunku do zwierzaków więc trochę mi pozostało do zwiedzania. Życie.

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 17:03 | 19.07.2017

:-)

Ariosto dołączył
16.04.2019

Ariosto 21:15 | 16.04.2019

@Mara800
Na Mauritiusie nikt nie ściga bezpańskich psów aby później ich po cichu zagazować, jak to się robi w krajach zachodnich, w Polsce także.
W porównaniu do Azji, psy na Mauritiusie są bardzo przyjazne. Psy które żyją blisko plaż wyglądają zazwyczaj bardzo zdrowo. Byłem świadkiem niejednokrotnie dokarmiania ich przez lokalnych mieszkańców.
Więc uważam że pani trochę przesadza pisząc że psy bardzo się boją ludzi.
Znają najzwyczajniej swoje miejsce i nie atakują przechodniow.
Polecam odwiedzić Tajlandię gdzie zdziczałe psy poruszają się w grupach, oraz Vietnam gdzie są jedzone przez tubylców. Przy tym psy-te nie bezpańskie, bo takich brak-są bardzo agresywne tak jakby odczuwały co ludzie z nimi robią.
Proszę odwiedzić wyspę Bali. Gdzie moja córkę niejednokrotnie wystraszył pies wyskakujący z ukrycia.
Na Mauritiusie psy są bardzo pocieszne i grzeczne, jakby były z innej planety.
Nie ma hycla więc się szweda mnóstwo bezdomnych zwierząt. Rodzą się na ulicy, na niej śpią, i na niej umierają.
Ludzie muszą sami sobie z nimi jakoś radzić. Przykre to czasem, lecz ktoś przecież musi.

Pozdrawiam
Ps. Wyczuwam w pani wegańską duszę ;)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 13:43 | 17.04.2019

@Ariosto

oraz Vietnam gdzie są jedzone przez tubylców. Przy tym psy-te nie bezpańskie, bo takich brak-są bardzo agresywne tak jakby odczuwały co ludzie z nimi robią.

Poważnie widziałeś na ulicy psy, które jedzą Wietnamczycy?

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 07:19 | 11.05.2019

Niestety wiekszość tych plastikowych rajów dla plażowiczów tak wyglądą.Wychodzisz za bramy hotelu i strefy dla turystów i widzisz 4 świat.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl