Forum dyskusyjne


sezon narciarski CHILE - biale stoki w Andach

kategoria podróże po świecie

kraj Chile

TRADE2000 dołączył
01.06.2017

TRADE2000 16:58 | 05.06.2017


Sezon narciarski trwa! Białe szczyty Andów i najlepsze centra narciarskie na kontynencie.
W Andach sezon rozpoczął się o miesiąc wcześniej i zapowiada się na długi. Piękne, pokryte połacią śniegu szczyty zachęcają do szusowania. Może zamiast na lodowiec udać się w #Andy?

Programy, terminy i ceny: marcelina@paraviajar.cl

Poniżej przedstawiamy przykładowy program uwzględniający 7-dni białego szaleństwa na najlepszych stokach z noclegiem w #Santiago - stolicy #Chile.
Ten i inne programy w naszej zimowej ofercie.

DZIEŃ 1, PRZYLOT: SANTIAGO: CITY TOUR

Po przylocie do Santiago, przywitanie grupy na lotnisku przez polskojęzycznego przewodnika i wspólny transfer. Następnie city tour. Wycieczkę po mieście zaczniemy od jego centralnego miejsca: Plaza de Armas z katedrą Metropolitana. Następnie przejście do pałacu La Moneda – siedziby prezydentów Chile. Po kilku minutach drogi pieszo, dojdziemy do Mercado Central, miejsca z licznymi restauracjami i sprzedawcami owoców morza. Następnie skierujemy się na najwyższe wzniesienie w Santiago, Wzgórze Świętego Krzysztofa. Z góry można podziwiać przepiękną panoramę miasta w otoczeniu Andów. Na górę możemy dostać się pieszo, jak również kolejką linową nazywaną funicular (dodatkowa opłata na miejscu), której wejście zaprojektował chilijski architekt pochodzenia polskiego – Luciano Kulczewski. Na szczycie znajduje się kościół i amfiteatr. Obok całego kompleksu znajduje się 22-metrowa statua Matki Boskiej, patronki państwa. W tym miejscu w 1987 roku Jan Paweł II odprawił mszę świętą w trakcie swej wizyty w Chile. Następnie, w zależności od godziny, przejdziemy do Cementerio General, gdzie znajduje się grobowiec zasłużonego dla narodu chilijskiego Polaka, Ignacego Domeyki oraz wielu znanych Chilijczyków oraz okoliczne historyczne dzielnice miasta. Przejazd do Los Dominicos, miejsca pełnego kramów i butików prowadzonymi przez lokalnych rzemieślników i jubilerów. Przejazd do hotelu. Degustacja lokalnego aperitifu Pisco Sour. Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg.

DNI 2-7, SANTIAGO – JEDEN Z OŚRODKÓW NARCIARSKICH W POBLIŻU SANTIAGO

Codziennie po śniadaniu, prywatny transfer do ośrodków znajdujących się w pobliżu Santiago: Valle Nevado (2) , La Parva (2), El Colorado (2) i Portillo (1).Tydzień białego szaleństwa i szusów na wysokości ponad 3600 metrów. Następnie powrót na nocleg do hotelu w Santiago.

CENY SKIPASSÓW W WYMIENIONYCH OŚRODKACH OSCYLUJĄ MIĘDZY 38.000 CLP – 45.000 CLP ZA PÓŁDNIOWY PASS ORAZ MIĘDZY 47.000 CLP – 50.000 CLP ZA PEŁNY DZIEŃ (ok. 70 USD). Zalecamy ich codzienny zakup bezpośrednio w kasie w ośrodku narciarskim, ze względu na liczne promocje i zniżki dla klientów np: 10% zniżki przy płatności kartą VISA, zniżka przy wykupieniu wyciągów dzień wcześniej, -50% dla trzeciej osoby, -50% dla kobiet, czy tańsze popołudnie od 13.00 do 17.00,etc.

DZIEŃ 8, WINNICA CASAS DEL BOSQUE – VALPARAISO – SANTIAGO

Śniadanie w hotelu i przejazd do Casablanca – krainy winem płynącej. Historia winiarstwa w Chile sięga XVI w. i jest powiązana z przybyciem europejskich misjonarzy, którzy sadzili winorośl, żeby robić wina w celach sakramentalnych. Jednak nim wina chilijskie podbiły rynki całego świata musiało minąć kilka wieków, bo dopiero w XX w. zaczęto robić wino na większa skalę, a w latach 80-tych zaczęto je eksportować. Najbardziej charakterystycznym winem dla Chile jest carmenere, które pochodzi z Bordeaux, ale to właśnie Chile stało jego nową ojczyzną. Ponadto uprawia się tutaj cabernet sauvignon, merlot, shiraz, chardonnay i sauvignon blanc. Zwiedzimy tam winnicę Casas del Bosque: poza tradycyjnym tourem podczas którego zwiedza się winnice, poznaje się proces produkcji i przechowywania wina i degustuje lokalne wine, w winnicy Casas del Bosque mamy możliwość rowerowego zwiedzania terenów winnicy, urządzenia pikniku czy spędzenia kulinarnej przygody z szefem kuchni, który poza zdradzeniem nam swoich tajnych receptur, doradzi z jakimi potrawami łączyć rodzaje win. Po odwiedzeniu winnicy przejazd do niedaleko położonego Valparaíso, miasta które pełniło rolę jednego z największych portów i ośrodków przemysłowych na kontynencie do czasu, gdy w 1914 r. otwarty został kanał panamski. Miejsce przyszłego Valparaiso odkryte zostało w roku 1536 i położone jest na 45 wzgórzach. Jego stara część w 2003 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczynamy od „zabranej morzu” części miasta. Przejazd pod katedrę Valparaiso, a następnie do serca miasta – Plaza Sotomayor z budynkami administracji miejskiej oraz dworcem Puerto. W pobliżu znajduje się wiele kościołów, parków, bulwarów, teatrów i kawiarni. Niedaleko położony jest port z licznymi statkami marynarki chilijskiej i dużymi transportowcami. W pobliżu odwiedzimy kościół la Matriz. Następnie wjazd bardzo starą i skrzypiącą „windą” na wzgórze widokowe, z którego po przemierzeniu kilkunastu malowniczych i przepełnionych artystami uliczkami, ujrzymy zapierającą dech w piersiach panoramę miasta i portu. Dalej przejazd do popularnego kurortu wypoczynkowego Viña del Mar, po drodze możliwość zatrzymania się na obiad w malowniczej restauracji usytuowanej nad brzegiem morza. Czas wolny na plaży, w trakcie którego będziemy się cieszyć słońcem i niepowtarzalnym urokiem tego miejsca, przyciągającego tysiące turystów z i spoza Chile. Wieczorem transfer do hotelu w Santiago. Nocleg.

DZIEŃ 9, SANTIAGO OUT
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i grupowy transfer na lotnisko w Santiago. Koniec naszych usług.

Program zawiera:
- powitanie na lotnisku przez polskojęzycznego przewodnika,
- prywatny city tour po Santiago z polskojęzycznym przewodnikiem,
- 9 noclegów w Santiago w wybranym hotelu ze śniadaniami w pokoju dwuosobowym,
- 7 dni prywatnych transferów na stoki w pobliżu Santiago.
- podczas pobytu w Portillo nielimitowany dostęp do stoków narciarskich i wyciągów.
- prywatny całodzienny tour po Valparaiso i Vina del Mar w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika,
- wizytę w winnicy Casas del Bosque wraz z degustacją tamtejszych win.
- pozostałe prywatne transfery wymienione w programie.
Nie zawiera:
- biletów lotniczych,
- ski passów,
- napiwków,
- usług i posiłków niewymienionych w programie.
Program nie zawiera posiłków poza śniadaniami, dlatego przy wyborze hoteli kierowaliśmy się ich położeniem w otoczeniu uroczych restauracji i knajpek z typowym chilijskim, jak i międzynarodowym jedzeniem. Ponadto, przy stokach są bary i restauracje dostępne dla narciarzy.
Zapraszam na naszą stronę: www.polchiletur.cl  gdzie znajdą Państwo nasze przykładowe programy.
marcelina@paraviajar.cl

TRADE 2000 Tour Op
Polskie Biuro Podrozy & Operator Turystyczny w Chile
Paseo Las Palmas 2225 local 211, Metro Los Leones, Providencia, Santiago, Chile
tel: 56 2 23689411, 56 2 23331165Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl