Forum dyskusyjne


WYSPA ROBINSONA CRUSOE

kategoria podróże po świecie

kraj Chile

TRADE2000 dołączył
01.06.2017

TRADE2000 16:12 | 12.06.2017

CZY WIESZ, ŻE
Książka Daniela Defoe o Robinsonie oparta jest na autentycznej opowieści angielskiego marynarza Aleksandra Selkirka, który spędził samotnie 4 lata i 4 miesiące na wyspie leżącej na Pacyfiku, oddalonej o prawie 700 kilometrów od wybrzeży Chile. Kiedyś ta wyspa nazywała się Masatierra (Mas a Tierra). Dopiero w dwudziestym wieku zmieniono jej nazwę na Isla Robinson Crusoe. Wyspa Robinsona jest jedną z trzech wysp wchodzących w skład archipelagu Juan Fernandez. Druga z wysp archipelagu nie jest zamieszkana i nazywa się Aleksander Selkirk. Trzecia - to maleńka Santa Clara leżąca u zachodnich brzegów Wyspy Robisona Crusoe.


Zapraszamy do Chile.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl