Forum dyskusyjne


szczepienia przed Nepalem

kategoria zdrowie w podróży

kraj Nepal

Handi dołączył
18.03.2018

Handi 11:27 | 06.06.2018

Witam. Planujemy się wybrać na trekking do Nepalu. Jak wygląda kwestia szczepień? Mogę prosić o jakieś informacje z waszych doświadczeń w tym zakresie?
Pozdrawiam


Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 11:57 | 06.06.2018

>Witam. Planujemy się wybrać na trekking do Nepalu. Jak wygląda kwestia szczepień?
>Mogę prosić o jakieś informacje z waszych doświadczeń w tym zakresie?
>Pozdrawiam
>

Nie ma żadnych obowiązkowych. Ale większość osób przed wyjazdami do Azji szczepi się na WZW A+B, dur brzuszny i tężec. Jeśli macie takie szczepienia, to wg mnie reszta jest kompletnie zbędna. Część osób nie szczepi się wcale. Ale na trekingach zdarzają się urazy, różnie też różne osoby reagują na zmianę flory bakteryjnej. Ja osobiście te wyżej wymienione szczepienia zrobiłem, bo WZW szczepi się raz na całe życie, tężec na 10 lat, więc robi się to raz i na długo jest spokój. Tylko dur brzuszny trzeba ponawiać co trzy lata.


Handi dołączył
18.03.2018

Handi 12:56 | 08.06.2018

dziękuję za informację :-)


jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 12:08 | 06.06.2018

Lista zalecanych szczepień nie różni się szczególnie od innych krajów:
1. wirusowe zapalenie wštroby typu A
2. wirusowe zapalenie wštroby typu B
3. tężec + błonica
4. choroba Heinego-Medina (inaczej: poliomyelitis)
5. dur brzuszny
6. japońskie zapalenie mózgu
7. wœcieklizna

W przypadku 1-2 szczepiennie jest oczywiste tak w Polsce jak i w każdym innym kraju

3. Tężec to choroba odzwierzęca występujš głównie tam gdzie pojawiajš się zwierzęta hodowlane (konie, bydło domowe) więc jeœli planujesz pobyt na terenach wiejskich, zwłaszcza na treku to powinieneœ koniecznie je mieć. Nie jestem na bieżšco z kalendarzem szczepień, ale dawnie szczepienie przeciw tężcowi (szczepienie łšczone z błonicš) robione było obowišzkowo w okresie szkolnym. Wtedy tylko trzeba zadbać o przyjęcie dawki uzupełniajšcej przed upływem 10 lat od dnia wykonania szczepienia.

4. W Nepalu obecnie nie występuje choroba Heinego-Medina. Najbliższe kraje gdzie w ostatnich latach odnotowano przypadki tej choroby to Afganistan i Pakistan. Szczepienie moim zdaniem można sobie darować.

5. Dur brzuszny – choroba brudnych ršk. Jeœli wybierasz się na trek to sugerowałbym szczepienie.

6. Trudno komuœ radzić by nie szczepił się na tę chorobę bo miewa ona paskudne powikłania. Nepal należy do strefy podwyższonego ryzyka w zwišzku z tš chorobš, zwłaszcza w okresie monsunowym. Tutaj znajdziesz więcej informacji, które może pozwolš Ci podjšć decyzję: wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/nepal 
Trudno tutaj dzielić się doœwiadczeniami bo jakiego rodzaju by one mogły być? Jeœli ktoœ się nie zaszczepił i nie zachorował to może głosić tezę, że szczepienia nie sš potrzebne. Jednak czy nie powinien on się jedynie cieszyć, że miał tylko szczęœcie? Ja nie zaszczepiłem się, ale nie czuję z tego powodu dumy, a raczej kładę to karb własnego niechlujstwa i lenistwa. Po każdym powrocie z wyjazdu obiecuję sobie to zrobić i przed każdym wyjazdem mówię: kurczę, miałem to zrobić, ale zapomniałem!

7. Szczepienie przeciw wœciekliŸnie nie daje odpornoœci na tę chorobę, a jedynie wydłuża czas jaki masz od wydarzenia do koniecznej wizyty u lekarza. To może być ważne na treku kiedy możliwoœć udania się po pomoc medyczna może być liczono na kilka dni.


jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 12:11 | 06.06.2018

Widzę, że Yakin już udzielił informacji kiedy ja klepałem swoją. Ale chyba nie różnimy się specjalnie (poza moja rozwlekłością :) )


Handi dołączył
18.03.2018

Handi 12:57 | 08.06.2018

super informacje :-) :-):-)


Astrid963 dołączył
04.06.2018

Astrid963 15:50 | 06.06.2018

Czesc!

Bylam rok temu (na miesiac) i na nic sie nie szczepilam. Miej ze soba leki na zatrucie pokarmowe i w razie czego antybiotyk (mi sie nie przydal, ale lepiej byc gotowym). Udanej wyprawy!


Handi dołączył
18.03.2018

Handi 12:56 | 08.06.2018

dziękuje za cenną informację :-) i za życzenia :-)


Podobne wątki zdrowie w podróży NEPAL


Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl